W drodze po wiedzę – najciekawsze miejsca Warszawy

Jeziora Plitwickie – wycieczka szkolna do Chorwacji
18 maja 2017
Atrakcje Warszawy, których pominąć nie wolno
16 lipca 2017

W drodze po wiedzę – najciekawsze miejsca Warszawy

Najciekawsze miejsca w Warszawie

 

Warszawa ma swoje atrakcje i ciekawe miejsca praktycznie dla każdego. Niezależnie od tego, czy interesujemy się sportem, polityką, fizyką, literaturą, przyrodą czy też historią, w stolicy Polski znajdziemy budynki i miejsca, które pomogą nam poszerzyć naszą wiedzę z danej dziedziny, poznać różne ciekawostki, a także zwyczajnie świetnie się bawić.

Przyjrzyjmy się kilku wybranym atrakcjom Warszawy, które mogą zainteresować osoby o różnych pasjach i zainteresowaniach.

Stadion Narodowy w Warszawie

Fanom sportu polecamy odwiedzenie Stadionu Narodowego. Jest to miejsce, gdzie rozgrywane są mecze reprezentacji Polski w piłce nożnej, ale nie tylko. W tej niezwykle ciekawej pod względem architektonicznym budowli organizowane są również koncerty, festiwale, a także różne imprezy sportowe i artystyczne. Stadion oddany do użytku został przed Euro 2012 i powstał na miejscu starego Stadionu Narodowego, zwanego również Stadionem Dziesięciolecia.

Centrum Nauki Kopernik

Osoby, które interesują się naukami ścisłymi nie mogą wyjechać z Warszawy bez odwiedzenia Centrum Nauki Kopernik. Jest to nowoczesna, niezwykle prężnie działająca instytucja, która w fascynujący sposób prezentuje zagadnienia związane z chemią, fizyką, czy też techniką. Niezwykle ciekawe wystawy i instalacje świetnie wprowadzają nas do świata zjawisk fizycznych i praw rządzących światem. Przy okazji można wziąć udział w ciekawych eksperymentach i poznać wiele ciekawostek ze świata nauki.

Muzeum Powstania Warszawskiego

Osoby zainteresowane polityką oraz historią nie powinny przegapić okazji do odwiedzenia Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie za pomocą interaktywnych instalacji i projekcji możemy przenieść się w tragiczne czasy powstania. Można również wybrać się na zwiedzanie Warszawy śladami historii i polityki.

ZOO w Warszawie

W ramach lekcji biologii lub przyrody warto jest zajrzeć do Ogrodu Zoologicznego, gdzie z bliska możemy przyjrzeć się różnym egzotycznym zwierzętom. Mamy nie tylko okazję, by je zobaczyć, ale również możemy dowiedzieć się więcej na temat ich życia, środowiska naturalnego, czy też poznać ich zwyczaje.

Pałac Kultury i Nauki

Osoby, które interesują się kulturą, sztuką oraz literaturą mogą wybrać się do Pałacu Kultury i Nauki, gdzie funkcjonują m. in. kina, teatry, księgarnie, sale wystawowe, a także inne instytucje pożytku publicznego. PKiN warto odwiedzić również ze względu na wspaniałą panoramę Warszawy, która roztacza się z najwyższych pięter budynku. Innym ważnym punktem Warszawy jest Cmentarz Powązkowski, gdzie spoczywa wielu wybitnych poetów oraz pisarzy polskich z różnych epok.

Wycieczki szkolne do Warszawy

Oto nasze propozycje wycieczek szkolnych do Warszawy, na których możecie zobaczyć powyższe atrakcje.
 
 
organizujemy wycieczki dla grup z całej polski
mamy własną bazę noclegową w małopolsce
dopełniamy wszelkich formalności
trybała team zespół kompetentych ludzi
Skontaktuj się z nami.
Dzwoń i pisz!
Zadzwoń do nas!
Wyjaśnimy wszystkie wątpliwości.
Napisz do nas!
Odpowiemy bardzo szybko.