JEDNODNIOWE WYCIECZKI SZKOLNE

Rok szkolny to wysiłek długoterminowy. Nawet od letnich wakacji do ferii zimowych trzeba długo czekać. Tymczasem można przecież przełamać nieco wlokące się miesiące i za niewielkie pieniądze wyjść lub wyjechać z klasą choćby na jeden dzień.

Odskocznią od szkolnej codzienności mogą być krótkie szkolne wyjazdy. Doświadczenie pokazuje, że dają one doskonałe efekty na wielu płaszczyznach edukacji i wychowania. Czas spędzony z rówieśnikami i nauczycielem poza formalnym miejscem, jakim jest sala lekcyjna, daje możliwość sprawdzenia w praktyce nabytej wiedzy oraz wprowadzenia w życie wpojonych zasad. Wszystko to jednak odbywa się w atmosferze przygody, a nie obowiązku. Mało tego, przygoda dzielona jest z kolegami i koleżankami, a co za tym idzie, jest przeżyciem mocno integrującym grupę.

Oferta jednodniowych wycieczek szkolnych

Jednodniowe wycieczki szkolne

Jednodniowy wypad z klasą może wyglądać bardzo różnie, w zależności zwłaszcza od pory roku i pogody. Jesienią, póki jeszcze aura sprzyja, warto wybrać się na piknik integracyjny i zorganizować uczniom atrakcje na łonie przyrody. Jest to także pora, w której przydaje się czas na wzajemne poznawanie i oswajanie się. Jeden taki dzień może przełamać w dziecku niechęć i nieśmiałość, dając mu doświadczenie nawiązania dobrych relacji z rówieśnikami i nauczycielem podczas wspólnej zabawy. W terenie może się również odbyć jesienna wycieczka górska, zimowy kulig lub wiosenne warsztaty przyrodnicze dla dzieci lub młodzieży – wszystko zależy od pomysłu i współpracy szkoły i organizatorów.

W Biurze Podróży Trybała zapewniamy możliwość dostosowania planu wycieczki jednodniowej do potrzeb i wymagań konkretnej grupy. To oznacza, że zapraszamy do rozmowy, warto przedstawić pomysły i możliwości grupy, a jest duże prawdopodobieństwo, że uda się skroić wycieczkę dokładnie na miarę. W ofercie są jednak również sprawdzone programy, gotowe do wzięcia. Obejmują najchętniej odwiedzane przez szkolne grupy miejsca w niedalekiej okolicy. Wśród nich godne polecenia są wyjazdy do miasta lub regionu, np. do Krakowa, w teren Jury Krakowsko-Częstochowskiej, w Beskidy, w Pieniny i na Słowację. Tu warto również podkreślić, że szkolne wycieczki jednodniowe są tanie, a więc skalkulowane na każdą kieszeń.

Nie ulega wątpliwości, że Kraków warto zobaczyć – to punkt obowiązkowy w szkolnym planie wycieczkowym. Dla dzieci z terenu Małopolski i Śląska jest to wręcz miejsce, które należy odwiedzić więcej niż jeden raz. Można zdecydować się na tradycyjne zwiedzanie miasta, choć to niełatwe zadanie na jeden dzień. Z pomocą przychodzą tematyczne wycieczki jednodniowe, przygotowane tak, aby podczas danego wyjazdu opracować bardziej szczegółowo konkretne zagadnienie. I tak, przykładowo, można zaproponować uczniom Kraków Średniowieczny, FunKraków lub dla wytrwałych Intensywny Kraków. Wokół każdego z tych programów nauczyciel może przygotować lekcję przed lub po wycieczce, stanowiąca przygotowanie lub rozwinięcie przeżytej wspólnie lekcji w terenie.

Nie znalazłeś wycieczki która Cię interesuje?
Napisz do nas, a stworzymy dla Ciebie indywidualny program!

Natalia Lorek

tel. (33) 307 04 46

biuro@trybala.com.pl

Natalia Lorek

To wszytko zobaczycie jadąc z nami na wycieczkę jednodniową!

Opinie naszych klientów

  • Beata Stach
    Miałam ogromną przyjemność uczestniczyć w zorganizowanej przez Biuro wycieczce 3 dniowej do Warszawy oraz 2 dniowej do Wrocławia. Osobą organizującą była Pani Natalia. Pełen profesjonalizm, ogromne zaangażowanie, anielska cierpliwość do ciągłych zmian, telefonów i maili o każdej porze dnia. Efekt zadowalający każdego uczestnika wycieczek. Nawet pogoda była zamówiona! Bardzo polecam! Na pewno ciąg dalszy nastąpi ...
    Beata Stach
    Szkoła Podstawowa im. Obrońców Warszawy w Zedermanie

POLECAMY INNE WYCIECZKI Z NASZEJ OFERTY:

organizujemy wycieczki dla grup z całej polski
mamy własną bazę noclegową w małopolsce
dopełniamy wszelkich formalności
trybała team zespół kompetentych ludzi
Skontaktuj się z nami.
Dzwoń i pisz!
Zadzwoń do nas!
Wyjaśnimy wszystkie wątpliwości.
Napisz do nas!
Odpowiemy bardzo szybko.