WYCIECZKI SZKOLNE DO PRAGI

Praga to jedna z najbardziej znanych i cenionych stolic w Europie.  To barwne miasto kiedyś odwiedzane przez Mozarta, teraz zaprasza miłośników jazzu. Łączy w sobie tradycję i nowoczesność.

Rozbudowana starówka to kilka charakterystycznych dzielnic. W zakolu Wełtawy mieści się Stare Miasto z Rynkiem i sławnym zegarem Orloj. Przy Bramie Prochowej można poznać charakterystyczne cechy architektury praskich wież. Stąd już blisko do pełnej pięknych synagog dzielnicy żydowskiej Josefov. To tu stoi intrygujący pomnik znanego starszym uczniom Franza Kafki.

Wąskimi uliczkami dochodzi się do rzeki przeciętej kilkoma mostami. Jeden z nich jest najważniejszy, to ozdobiony rzeźbami Most Karola. Za rzeką widać malowniczo położony na wzgórzu zamek Hradczany ze wspaniałą gotycką katedrą św.Wita. Nieco na lewo rozciąga się jeszcze jedna dzielnica, Mała Strana. Tam odwiedzić można znane praskie Jezulatko. Oczywiście Praga to także tętniące życiem Nowe Miasto z rozległym Placem Wacława.

Oferta dwudniowych wycieczek szkolnych do Pragi

Oferta trzydniowych wycieczek szkolnych do Pragi

Wycieczka szkolna do Pragi na 2 dni

Wyjazd do Pragi wymaga przynajmniej dwóch dni, gdyż miasto to pełne jest atrakcji. Warto przywieźć tu uczniów, na pewno nie będą się nudzić. Dzieci będą miały frajdę, wypatrując na każdym kroku niezliczonych postaci czeskiego Krecika. Młodzież chętnie posmakuje znanej czeskiej czekolady Studenskiej. Dla wszystkich z pewnością zagadką będzie zegar astronomiczny. Orloj nie tylko pięknie się prezentuje w promieniach słońca, ale również przekazuje konkretne, a trudne dla nas do odczytania, dane.

Bogaty w niespodzianki spacer warto przedzielić odpoczynkiem nad rzeką lub nawet rejsem po Wełtawie. Na wzgórzu Hradczany czeka natomiast Złota Uliczka. W maleńkich, kolorowych domkach pełno jest sklepików z marionetkami. Różnorodność postaci oddanych przez drewniane kukiełki przyprawia o zawrót głowy.

Wycieczka szkolna do Pragi na 3 dni

Trzy dni w Pradze to długie spacery i niespieszne zwiedzanie urokliwych zakątków. Oprócz realizacji programu wycieczki dwudniowej można pozwolić sobie na spokojniejsze tempo lub wyjazd w okolice. W Biurze Podróży Trybała przygotowaliśmy kilka programów wycieczek szkolnych łączących zwiedzanie Pragi z ciekawymi rejonami w Polsce lub w Czechach. Wśród nich na zainteresowanie zasługuje propozycja Praga + Morawski Kras. Obejmuje ona dwa dni w Pradze i trzeci przeznaczony na Jaskinie Punkevni.

Inna możliwość to Praga + Kotlina Kłodzka. To znakomite zestawienie kontaktu z dużym miastem i z górską przyrodą jest również pomysłem na tanią wycieczkę zagraniczną. Do rozważenia jest również intensywna wyprawa od Wrocławia przez Góry Stołowe do Pragi. Plan tego wyjazdu nie pozwala na znużenie, ponieważ każdego dnia wrażenia są zupełnie inne.

Szukasz innej wycieczki szkolnej za granicę?

Kliknij w baner i sprawdź!

Nie znalazłeś wycieczki która Cię interesuje?
Napisz do nas, a stworzymy dla Ciebie indywidualny program!

  Natalia Lorek

  tel. 784 394 585

  biuro@trybala.com.pl

  Natalia Lorek

  To wszytko zobaczycie jadąc z nami na wycieczkę szkolną do Pragi!

  Opinie naszych klientów

  • Beata Stach
   Miałam ogromną przyjemność uczestniczyć w zorganizowanej przez Biuro wycieczce 3 dniowej do Warszawy oraz 2 dniowej do Wrocławia. Osobą organizującą była Pani Natalia. Pełen profesjonalizm, ogromne zaangażowanie, anielska cierpliwość do ciągłych zmian, telefonów i maili o każdej porze dnia. Efekt zadowalający każdego uczestnika wycieczek. Nawet pogoda była zamówiona! Bardzo polecam! Na pewno ciąg dalszy nastąpi ...
   Beata Stach
   Szkoła Podstawowa im. Obrońców Warszawy w Zedermanie

  POLECAMY INNE WYCIECZKI Z NASZEJ OFERTY:

  × Ze względu na znaczny wzrost cen paliwa i pozostałych usług wycieczki kalkulujemy na bieżąco. Prosimy Państwa o wyrozumiałość.
  organizujemy wycieczki dla grup z całej polski
  mamy własną bazę noclegową w małopolsce
  dopełniamy wszelkich formalności
  trybała team zespół kompetentych ludzi
  Skontaktuj się z nami.
  Dzwoń i pisz!
  Zadzwoń do nas!
  Wyjaśnimy wszystkie wątpliwości.
  Napisz do nas!
  Odpowiemy bardzo szybko.