ZIELONE SZKOŁY W GÓRACH

Dzieciom spędzającym większość czasu w zamkniętych budynkach bardzo potrzebny jest ruch na świeżym powietrzu. Pięć dni na łonie przyrody w towarzystwie rówieśników to znakomita okazja do zabawy, ale również szansa na serię ciekawych lekcji w terenie. Skupiająca na niewielkim terenie mnóstwo atrakcji Małopolska nadaje się idealnie na Zielone Szkoły.

Biuro Turystyczne Trybała od lat organizuje kolonie, obozy i Zielone Szkoły w Małopolsce. Nasze wycieczki natomiast docierają do najciekawszych miejsc w kraju i za granicą. Dysponujemy ośrodkami, w których na gości czeka wygodny nocleg. Oferujemy smaczne posiłki i bezpieczny transport. Nasi przewodnicy, piloci i koordynatorzy to wykwalifikowany zespół współpracowników.

NASZE HITY – TOP 4! OFERTA SPECJALNA ZIELONYCH SZKÓŁ W GÓRACH!

Pozostałe oferty zielonych szkół w górach

zielone szkoły infografika

Zielone szkoły w Zawoi, czyli aktywna edukacja

Zawoja to malownicza, pełna zieleni, beskidzka miejscowość w pobliżu Babiej Góry. Zachwyca pięknymi widokami, świeżym górskim powietrzem i góralskimi atrakcjami. Jest doskonałym miejscem na niedrogi, a skuteczny wypoczynek.

Zapraszamy do Ośrodka Wypoczynkowego „Zawojka”, w którym organizujemy wypełnione zabawą pobyty dla dzieci i młodzieży. Stawiamy na aktywną edukację, zapewniając każdego dnia moc wrażeń podczas wędrówek, zwiedzania, gier i warsztatów. Uczniowie najlepiej przyswajają wiedzę, gdy łączy się ona z własnym doświadczeniem. Takie właśnie lekcje w terenie proponujemy w Zawoi.

Piesze wycieczki, co was czeka?

Góry urzekają i pociągają. Podczas naszych Zielonych Szkół zapraszamy młodzież na wycieczkę pieszą, aby mogła podziwiać piękno górskiego krajobrazu. Przykładowo pobyt w Zawoi to doskonała okazja, aby zdobyć Babią Górę – najwyższy szczyt Beskidów. Grupom młodszym proponujemy szlak alternatywny, łatwiejszy, ale niepozbawiony atrakcji, gdyż po drodze można zobaczyć prawdziwy wodospad. W Pieninach natomiast grupa ma szansę wyjść na Trzy Korony, skąd pięknie widać w dole wijącą się między górami sławną rzekę Dunajec. Program Zielonej Szkoły układamy tak, aby przed wycieczką zapewnić dzieciom rozgrzewkę, a po niej regenerację.

Co zwiedziecie?

Pięciodniowa wycieczka oznacza dużo czasu spędzonego w szkolnym gronie. Aż się prosi, by wykorzystać go nie tylko rekreacyjnie, ale też edukacyjnie. Małopolska zaprasza do licznych miejsc, które warto poznać. Wśród nich królewski Kraków, góralskie Zakopane, wypoczynkowa Szczawnica i Oświęcim – miejsce pamięci. Przykładowo podczas Zielonej Szkoły w Małopolsce młodzież odwiedza Wawel i Bazylikę Mariacką, Gubałówkę i Wielką Krokiew, Zamek Dunajec i Wąwóz Homole, a także Muzeum Auschwitz-Birkenau. To wyprawa pełna niezapomnianych wrażeń.

A może warsztaty?

Oprócz wycieczek pieszych i zwiedzania w programach naszych Zielonych Szkół zostaje sporo czasu, który można efektywnie wykorzystać. Zapraszamy wtedy grupę na zajęcia manualne z instruktorami. Malowanie na szkle, patchwork, decoupage lub tworzenie figurek z naturalnych materiałów to chwila odprężenia i okazja do kreatywności. Dzieła powstające podczas warsztatów są później oryginalną pamiątką z wycieczki. Również w terenie proponujemy spotkania z ratownikami GOPR i lekcję bezpieczeństwa w górach lub wizytę w Chacie Chlebowej połączoną z wypiekiem podpłomyków. To elementy wyprawy Pętlą Beskidzką.

Nie zabraknie atrakcji!

Nie brakuje też atrakcji dodatkowych, jak zabawa w parku rozrywki lub linowym, zajęcia taneczne lub dyskoteka, a także odwiedzanie i karmienie zwierząt. W Pieninach jest czas na gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz wyjazd kolejką krzesełkową na Palenicę. W Bielsku odwiedzamy Studio Filmów Rysunkowych, a w Żywcu Mini-ZOO i stadninę koni. A w Zawoi wieczorami siadamy przy ognisku lub słuchamy babiogórskich legend opowiadanych przez prawdziwych górali.

Mamy własne ośrodki w górach!

Ośrodek Wypoczynkowy Zawojka jest położony w malowniczej miejscowości tuż u stóp Babiej Góry – Zawoi. Dysponuje ponad dwudziestoma przytulnymi i komfortowymi pokojami, w pełni dostosowanymi do potrzeb dzieci i młodzieży. Każdy z nich jest wyposażony w prywatną łazienkę, telewizory LED oraz wygodne łóżka, szafki nocne i wiele innych. Dla pełnego komfortu uczestników zielonej szkoły udostępniamy boisko do piłki nożnej, oraz salę multimedialną z telewizorem, nagłośnieniem i oświetleniem dyskotekowym oraz stołem do ping ponga.

Ponadto obiekt posiada własne zaplecze gastronomiczne i serwuje dostosowane do potrzeb dzieci, smaczne i zróżnicowane posiłki w przestronnej sali restauracyjnej. Jest również możliwość przygotowania posiłków wegańskich, wegetariańskich i bezglutenowych w przypadku uczestnika, który przestrzega określonej diety.

Nie znalazłeś wycieczki która Cię interesuje?
Napisz do nas, a stworzymy dla Ciebie indywidualny program!

  Jacek Trybała

  tel. (33) 307 04 46

  biuro@trybala.com.pl

  To wszytko zobaczycie jadąc z nami na zieloną szkołę w góry!

  Opinie naszych klientów

  • Beata Stach
   Miałam ogromną przyjemność uczestniczyć w zorganizowanej przez Biuro wycieczce 3 dniowej do Warszawy oraz 2 dniowej do Wrocławia. Osobą organizującą była Pani Natalia. Pełen profesjonalizm, ogromne zaangażowanie, anielska cierpliwość do ciągłych zmian, telefonów i maili o każdej porze dnia. Efekt zadowalający każdego uczestnika wycieczek. Nawet pogoda była zamówiona! Bardzo polecam! Na pewno ciąg dalszy nastąpi ...
   Beata Stach
   Szkoła Podstawowa im. Obrońców Warszawy w Zedermanie

  POLECAMY INNE WYCIECZKI Z NASZEJ OFERTY:

  × Ze względu na znaczny wzrost cen paliwa i pozostałych usług wycieczki kalkulujemy na bieżąco. Prosimy Państwa o wyrozumiałość.
  organizujemy wycieczki dla grup z całej polski
  mamy własną bazę noclegową w małopolsce
  dopełniamy wszelkich formalności
  trybała team zespół kompetentych ludzi
  Skontaktuj się z nami.
  Dzwoń i pisz!
  Zadzwoń do nas!
  Wyjaśnimy wszystkie wątpliwości.
  Napisz do nas!
  Odpowiemy bardzo szybko.