WYCIECZKI SZKOLNE DO TRÓJMIASTA

Wyjazd nad polskie morze to zawsze atrakcja. Dzieci i młodzież cieszy już sama myśl o plaży. Wszak Bałtyk kojarzy się z wakacjami, nie ze szkołą. Przeniesienie tej energii na zwiedzanie może przynieść świetne efekty edukacyjne. Wycieczka do Trójmiasta to wyprawa łącząca naukę z zabawą.

Zatoka Gdańska to z turystycznego punktu widzenia niezwykle interesujące miejsce. Na stosunkowo niewielkim terenie znajduje się mnóstwo różnorodnych ciekawostek. Począwszy od śladów historii dawnej i najnowszej, poprzez osiągnięcia przemysłu aż po uroki przyrody nadmorskiej.

Oferta  wycieczek szkolnych do Gdańska, Sopotu i Gdyni

Wycieczki szkolne do Gdańska, Sopotu i Gdyni

Aby zaczerpnąć jak najwięcej z wizyty w Trójmieście, należy wybrać się tam na kilka dni. W Biurze Podróży Trybała mamy w ofercie różne warianty pobytu w regionie Zatoki Gdańskiej. Wycieczki dwudniowe lub trzydniowe zdążą zrealizować program podstawowego zwiedzania Gdańska, Gdyni i Sopotu. Wycieczki czterodniowe lub pięciodniowe zajrzą jeszcze do Krynicy Morskiej i Fromborka. Mogą również po drodze odwiedzić Toruń i Malbork.

Jeden lub nawet dwa dni należy poświęcić w całości na zwiedzanie centrum Gdańska. Swobodna przechadzka pozwoli zobaczyć Bramę Zieloną, Ratusz Staromiejski, Bramę Złotą, Wielki Młyn oraz Kościół św. Katarzyny z Muzeum Zegarów Wieżowych. Pełne kolorowych kamienic Stare Miasto zachwyca oryginalnością. Przecięte jest szeroką ulicą Długi Targ, pełniącą funkcję głównego placu gdańskiej starówki. Na trasie spaceru znajdzie się też nieodległa Bazylika Mariacka – największa w Europie gotycka świątynia z cegły. Stąd malowniczymi uliczkami można dojść do sławnego Żurawia. To najstarszy z zachowanych w Europie portowy dźwig.

Tu już pachnie morzem, a statki turystyczne przewożą tędy chętnych do odwiedzenia Westerplatte. Jest to miejsce na zawsze związane z początkiem II wojny światowej. Oprócz Wartowni znajduje się tam Pomnik i Cmentarz Obrońców Westerplatte. O jeszcze nowszej historii przypomina natomiast Pomnik Stoczniowców na Placu Solidarności.

Gdynia wprowadza w krajobraz przemysłowy. Portowe wybrzeże pozwala podziwiać różnego rodzaju jednostki pływające. Wśród nich najchętniej odwiedzane przez turystów: żaglowiec Dar Pomorza i ORP Błyskawica. Na lekcję przyrody warto również wejść do Muzeum Oceanograficznego. Czas spędzony w Sopocie natomiast to przede wszystkim spacer deptakiem, plaża i sławne Molo.

Frombork zaprasza na lekcję geografii do Muzeum Mikołaja Kopernika i Planetarium Astronomicznego. Wyprawę można połączyć ze spacerem na Wielbłądzi Garb w Krynicy Morskiej. Podróż do Trójmiasta natomiast można urozmaicić wizytą w Toruniu, gdzie czeka na uczniów piękna Starówka, Żywe Muzeum Piernika i rejs po Wiśle. Równie interesującą propozycją jest zwiedzanie zamku krzyżackiego w Malborku lub związanego ze sławną bitwą Grunwaldu.

Mamy doświadczenie w kompleksowej organizacji niedrogich wyjazdów szkolnych. Nasze wycieczki charakteryzują się bogatym programem i starannością przygotowania. Uczniowie pod opieką pilota, przewodnika i nauczycieli poznają najpiękniejsze zakątki Polski.

Nie znalazłeś wycieczki która Cię interesuje?
Napisz do nas, a stworzymy dla Ciebie indywidualny program!

Natalia Lorek

tel. 784 394 585

biuro@trybala.com.pl

To wszytko zobaczycie jadąc z nami na wycieczkę!

Opinie naszych klientów

  • Beata Mizera
    Super biuro, każdemu polecam, miły kontakt. Każda wycieczka zorganizowana od A do Z. Bardzo sympatyczni ludzie i pełny profesjonalizm. Serdecznie polecam.
    Beata Mizera
    Szkoła Podstawowa w Łętowni

POLECAMY INNE WYCIECZKI Z NASZEJ OFERTY:

organizujemy wycieczki dla grup z całej polski
mamy własną bazę noclegową w małopolsce
dopełniamy wszelkich formalności
trybała team zespół kompetentych ludzi
Skontaktuj się z nami.
Dzwoń i pisz!
Zadzwoń do nas!
Wyjaśnimy wszystkie wątpliwości.
Napisz do nas!
Odpowiemy bardzo szybko.