WYCIECZKI SZKOLNE JURA KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKA

Niedaleko za Krakowem, a jeszcze przed Częstochową rozciąga się niezwykle ciekawy region. Słynie on z oryginalnych form skalnych i malowniczo usytuowanych zamków. Charakteru dodają mu tajemnicze ruiny i mroczne jaskinie. To Jura Krakowsko-Częstochowska, cel licznych wycieczek szkolnych i turystycznych.

W Biurze Podróży Trybała proponujemy kilka programów wycieczek w kierunku Jury. W zależności od czasu, jakim dysponuje grupa, a także od jej priorytetów i wieku uczestników zapraszamy na wyprawy krajoznawcze i rekreacyjne, integracyjne i edukacyjne, jednodniowe lub dwudniowe, stacjonarne lub objazdowe. Nasze wyprawy odbywają się pod opieką pilotów i przewodników. Dokładamy wszelkich starań, aby dostosować program do indywidualnych potrzeb każdej grupy.

Oferta wycieczek szkolnych do Ojcowa

Oferta wycieczek szkolnych Szlakiem Orlich Gniazd

Wycieczki szkolne do Ojcowa

Wizyta w Ojcowie to przede wszystkim poznawanie skarbów Ojcowskiego Parku Narodowego. Służy temu między innymi zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego. Natomiast spacer na łonie przyrody to połączenie rekreacji z edukacją. Na ciekawych świata uczniów czekają bowiem usytuowane na trasie przejścia Jaskinia Wierzchowska, Brama Krakowska, Źródełko Miłości i Maczuga Herkulesa. Wszystkie te miejsca pozostają na długo w pamięci małych odkrywców. Ukoronowaniem wyprawy jest dotarcie pod Zamek Pieskowa Skała – zawieszony na skale ponad drogą zabytek architektury renesansowej.

Wycieczki szkolne Szlakiem Orlich Gniazd

Jeśli grupa ma więcej czasu na wycieczkę, warto ją przedłużyć o przejazd Szlakiem Orlich Gniazd. Tą wyjątkową nazwą określono szereg występujących w regionie Jury Krakowsko-Częstochowskiej oryginalnych zamków warownych usytuowanych wysoko na skałach. Większość z nich pochodzi z czasów Kazimierza Wielkiego, czyli z XIVw., dlatego niestety nie wszystkie zachowały się do dziś w pełnej krasie. Niemniej nawet ruiny robią wrażenie, a zwłaszcza połączenie ich z opowieściami o przeszłości. Grupa rozpoczyna od zwiedzania Zamku w Ogrodzieńcu, aby stąd udać się spacerem na Górę Birów. Tam podziwiać można rekonstrukcję grodziska średniowiecznego. Kolejny na trasie jest zamek Mirów wraz z Mirowskimi Skałami. Stąd można przejść oryginalną grzędą skalną do zamku Bobolice. Dopełnieniem wyprawy jest osiągnięcie punktu widokowego na Pustynię Błędowską. To największy w Polsce obszar piasków lotnych.

Wyżyna Krakowsko-Częstochowska

Największą ciekawostką regionu oraz jego cechą charakterystyczną są ostańce wapienne, które osiągają nawet kilkadziesiąt metrów wysokości. Przez wieki przybrały one na tyle wyraziste kształty, że otrzymały oryginalne nazwy i od lat cieszą się wielką popularnością. Na tym samym terenie podziwiać można również jaskinie, a w nich stalaktyty, stalagmity i stalagnaty. Na ich podstawie można przeprowadzić z dziećmi i młodzieżą doskonałą, pełną treści lekcję przyrody w terenie. Nie bez znaczenia są też liczne w tej okolicy zamki, świadczące o rozwoju kultury i o historii przeszłych pokoleń. To konkretna dawka wiedzy, którą można zdobywać podczas przyjemnego pobytu na świeżym powietrzu.

Nie znalazłeś wycieczki która Cię interesuje?
Napisz do nas, a stworzymy dla Ciebie indywidualny program!

Jacek Trybała

tel. (33) 307 04 46

biuro@trybala.com.pl

Tak możecie bawić się na naszych wycieczkach do Jury Krakowsko-Częstochowskiej!

Opinie naszych klientów

  • Beata Mizera
    Super biuro, każdemu polecam, miły kontakt. Każda wycieczka zorganizowana od A do Z. Bardzo sympatyczni ludzie i pełny profesjonalizm. Serdecznie polecam.
    Beata Mizera
    Szkoła Podstawowa w Łętowni

POLECAMY INNE WYCIECZKI Z NASZEJ OFERTY:

organizujemy wycieczki dla grup z całej polski
mamy własną bazę noclegową w małopolsce
dopełniamy wszelkich formalności
trybała team zespół kompetentych ludzi
Skontaktuj się z nami.
Dzwoń i pisz!
Zadzwoń do nas!
Wyjaśnimy wszystkie wątpliwości.
Napisz do nas!
Odpowiemy bardzo szybko.