WYCIECZKI SZKOLNE JURA KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKA

Niedaleko za Krakowem, a jeszcze przed Częstochową rozciąga się niezwykle ciekawy region. Słynie on z oryginalnych form skalnych i malowniczo usytuowanych zamków. Charakteru dodają mu tajemnicze ruiny i mroczne jaskinie. To Jura Krakowsko-Częstochowska, cel licznych wycieczek szkolnych i turystycznych.

W Biurze Podróży Trybała proponujemy kilka programów wycieczek w kierunku Jury. W zależności od czasu, jakim dysponuje grupa, a także od jej priorytetów i wieku uczestników zapraszamy na wyprawy krajoznawcze i rekreacyjne, integracyjne i edukacyjne, jednodniowe lub dwudniowe, stacjonarne lub objazdowe. Nasze wyprawy odbywają się pod opieką pilotów i przewodników. Dokładamy wszelkich starań, aby dostosować program do indywidualnych potrzeb każdej grupy.

Oferta wycieczek szkolnych do Ojcowa

Oferta wycieczek szkolnych Szlakiem Orlich Gniazd

Wycieczki szkolne do Ojcowa

Wizyta w Ojcowie to przede wszystkim poznawanie skarbów Ojcowskiego Parku Narodowego. Służy temu między innymi zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego. Natomiast spacer na łonie przyrody to połączenie rekreacji z edukacją. Na ciekawych świata uczniów czekają bowiem usytuowane na trasie przejścia Jaskinia Wierzchowska, Brama Krakowska, Źródełko Miłości i Maczuga Herkulesa. Wszystkie te miejsca pozostają na długo w pamięci małych odkrywców. Ukoronowaniem wyprawy jest dotarcie pod Zamek Pieskowa Skała – zawieszony na skale ponad drogą zabytek architektury renesansowej.

Wycieczki szkolne Szlakiem Orlich Gniazd

Jeśli grupa ma więcej czasu na wycieczkę, warto ją przedłużyć o przejazd Szlakiem Orlich Gniazd. Tą wyjątkową nazwą określono szereg występujących w regionie Jury Krakowsko-Częstochowskiej oryginalnych zamków warownych usytuowanych wysoko na skałach. Większość z nich pochodzi z czasów Kazimierza Wielkiego, czyli z XIVw., dlatego niestety nie wszystkie zachowały się do dziś w pełnej krasie. Niemniej nawet ruiny robią wrażenie, a zwłaszcza połączenie ich z opowieściami o przeszłości. Grupa rozpoczyna od zwiedzania Zamku w Ogrodzieńcu, aby stąd udać się spacerem na Górę Birów. Tam podziwiać można rekonstrukcję grodziska średniowiecznego. Kolejny na trasie jest zamek Mirów wraz z Mirowskimi Skałami. Stąd można przejść oryginalną grzędą skalną do zamku Bobolice. Dopełnieniem wyprawy jest osiągnięcie punktu widokowego na Pustynię Błędowską. To największy w Polsce obszar piasków lotnych.

Wyżyna Krakowsko-Częstochowska

Największą ciekawostką regionu oraz jego cechą charakterystyczną są ostańce wapienne, które osiągają nawet kilkadziesiąt metrów wysokości. Przez wieki przybrały one na tyle wyraziste kształty, że otrzymały oryginalne nazwy i od lat cieszą się wielką popularnością. Na tym samym terenie podziwiać można również jaskinie, a w nich stalaktyty, stalagmity i stalagnaty. Na ich podstawie można przeprowadzić z dziećmi i młodzieżą doskonałą, pełną treści lekcję przyrody w terenie. Nie bez znaczenia są też liczne w tej okolicy zamki, świadczące o rozwoju kultury i o historii przeszłych pokoleń. To konkretna dawka wiedzy, którą można zdobywać podczas przyjemnego pobytu na świeżym powietrzu.

Nie znalazłeś wycieczki która Cię interesuje?
Napisz do nas, a stworzymy dla Ciebie indywidualny program!

  Jacek Trybała

  tel. (33) 307 04 46

  biuro@trybala.com.pl

  Tak możecie bawić się na naszych wycieczkach do Jury Krakowsko-Częstochowskiej!

  Opinie naszych klientów

  • Beata Mizera
   Super biuro, każdemu polecam, miły kontakt. Każda wycieczka zorganizowana od A do Z. Bardzo sympatyczni ludzie i pełny profesjonalizm. Serdecznie polecam.
   Beata Mizera
   Szkoła Podstawowa w Łętowni
  • Agata Damian
   Jest to biuro podróży, z którym wyjeżdżam od pięciu lat. Każda wycieczka jest zorganizowana profesjonalnie, bogaty program, komfortowe miejsca noclegowe - ośrodki, w których mieszkamy są z boiskami. Organizacja na medal, odpowiedzi na każde pytanie najpóźniej do kilku godzin. Są wyrozumiali i cierpliwi na wszelkie zmiany w programie 🙂 Gorąco polecam!
   Agata Damian
   Szkoła Podstawowa w Tarnowie
  • Organizacja, kontakt i pomoc ? Biuro, ludzie i atmosfera na najwyższym poziomie! Niezapomniane chwile i wrażenia! Wycieczka do Warszawy - coś fantastycznego!
  • Okiem Wychowawcy
   Atrakcyjny, bogaty program, dobra organizacja, świetny nocleg i pyszne jedzenie, stała opieka przewodnika, bardzo dobry kontakt. Polecam z całego serca 🙂
   Okiem Wychowawcy
  • Barbara Brzegowa
   W imieniu Dzieci, Rodziców oraz Pracowników serdecznie Państwu dziękujemy za wspaniałą organizacje naszego Zielonego Przedszkola. Pensjonat był cudowny, przestronny, bezpieczny, pokoje czyste, świetnie dostosowane do potrzeb i oczekiwań dzieci, ogród zadbany - dzieci uwielbiały się w nim bawić. Pani Marta - nasza koordynatorka, zawsze bardzo pomocna, miła, serdeczna, sympatyczna, kompetentna, otwarta, empatyczna, słowna, zawsze świetnie zorganizowana. Pani Bogusia, u której mieliśmy przyjemność jeść cudownie smaczne i urozmaicone posiłki dostosowane do wieku i gustu kulinarnego dzieci, również szalenie miła, sympatyczna i serdeczna osoba. Jesteśmy pod ogromny wrażenie organizacji przez Państwa naszego pobytu, ilości i różnorodności przygotowanych warsztatów, w których dzieci miały okazje uczestniczyć, a co najważniejsze nasi wychowankowie uczestniczyli w nich z ogromną frajdą, przyjemnością, ciekawością i zaangażowaniem. Dlatego jeszcze raz szczerze i z całego serca BARDZO GORĄCO DZIĘKUJEMY. 
   Barbara Brzegowa
   Samorządowe Przedszkole nr 107 "Słoneczne nutki" w Krakowi
  • Monika Sroczyńska
   W rozsądnej cenie świetna jakość i zero stresu!
   Monika Sroczyńska
  • Centrum Aktywnego Wypoczynku i Sportów Niekonwencjonalnych
   Wybór Ośrodka Wypoczynkowego Zawojka na organizację zimowiska to strzał w dziesiątkę. Współpraca z Trybała Team to ogromna przyjemność. Profesjonalne podejście do klienta, stały kontakt, życzliwość i uśmiech każdego dnia, fantastyczni ludzie w zespole zarówno kierownictwo jak i Panie z obsługi. Obiekt oferujący bardzo dobre warunki i jeszcze lepszą kuchnię do tego bogaty program warsztatów i zajęć. POLECAMY z całego serca.
   Centrum Aktywnego Wypoczynku i Sportów Niekonwencjonalnych
   Anna Tworuszka

  POLECAMY INNE WYCIECZKI Z NASZEJ OFERTY:

  × Ze względu na znaczny wzrost cen paliwa i pozostałych usług wycieczki kalkulujemy na bieżąco. Prosimy Państwa o wyrozumiałość.
  organizujemy wycieczki dla grup z całej polski
  mamy własną bazę noclegową w małopolsce
  dopełniamy wszelkich formalności
  trybała team zespół kompetentych ludzi
  Skontaktuj się z nami.
  Dzwoń i pisz!
  Zadzwoń do nas!
  Wyjaśnimy wszystkie wątpliwości.
  Napisz do nas!
  Odpowiemy bardzo szybko.