WYCIECZKI SZKOLNE ZA GRANICĘ

Zazwyczaj wycieczki zagraniczne budzą w szkole o wiele większe emocje niż krajowe. Czy słusznie, zostawmy. Z pewnością jednak, mieszkając niedaleko granicy, nie mamy większych przeszkód w organizowaniu wycieczek za granicą. A dobra wiadomość jest taka, że już u najbliższych sąsiadów zdecydowanie jest co zwiedzać.

Niedaleka zagranica nie jest zbyt często wybierana przez rodziny z dziećmi. Rodzice, wybierając miejsce własnego wypoczynku, często decydują się na popularne kurorty, a nie na wakacyjne zwiedzanie w pocie czoła. Z tego względu szkoła ma możliwość pokazania uczniom najbliższej okolicy. W Biurze Podróży Trybała polecamy przede wszystkim trzy piękne stolice naszych bliskich sąsiadów.

Wycieczki szkolne do Pragi

Stolica Czech to piękne miasto, które cieszy się uznaniem całej Europy. Przechowuje barwne historie z przeszłości i wielowiekowe zabytki. Wśród nich Most Karola, Zamek Hradczany, Stare Miasto wpisane na listę UNESCO, Mała Strana, dzielnica żydowska Josefov. Na każdym kroku wita turystów sławny Krecik, a z wystaw sklepowych kusi czekolada Studentska. W Pradze warto spędzić dwa lub trzy dni, aby wszędzie dotrzeć i rzeczywiście wejść w klimat miasta.

Oferta wycieczek szkolnych do Pragi

Wycieczki szkolne do Wiednia

Stolica Austrii to niekwestionowana perełka wśród miast europejskich. Miasto to nie tylko pełne jest zachwycających zabytków, ale również cieszy się opinią miejsca o najwyższym poziomie życia na świecie. Wśród punktów obowiązkowych jest wspaniała gotycka katedra św.Szczepana, Starówka wpisana na listę UNESCO, Opera, z której co roku transmitowany jest koncert noworoczny, Pałac Schönbrunn oraz związany z polską historią Kahlenberg.

Oferta wycieczek szkolnych do Wiednia

Wycieczki szkolne do Budapesztu

Stolica Węgier to jedna z najważniejszych metropolii w Europie Środkowej. To ośrodek kulturalny, naukowy, turystyczny i uzdrowiskowy. Miasto powstałe z połączenia trzech wcześniejszych i mniejszych jest warte zobaczenia. Zwłaszcza Wzgórze Zamkowe, Zamek Królewski, kościół Macieja, niesamowity budynek Parlament, Baszty Rybackie i zabudowa brzegów Dunaju wpisana na listę UNESCO powinny znaleźć się w programie. Okolica słynie również z term i łaźni.

Oferta wycieczek szkolnych do Budapesztu

Wycieczki szkolne do Lwowa

Lwi gród w swej historii przeszedł wiele. Obecnie ukraińskie miasto było kiedyś również polską perełką. Śladów tego czasu można znaleźć niemało, spacerując urokliwymi uliczkami starówki uhonorowanej wpisem na listę UNESCO. Szczególnie warte uwagi jest tu współistnienie stylów, kultur i religii. Warto zobaczyć Rynek, Katedrę Łacińską i Ormiańską, Cerkiew Uspieńską i gmach Opery. Aż się prosi odwiedzić cmentarze i obejrzeć panoramę miasta ze wzgórza Wysoki Zamek.

Oferta wycieczek szkolnych do Lwowa

Wycieczki szkolne na Słowację

Piękna kraina, której 61% powierzchni zajmują malownicze pasma Karpat Zachodnich, to nasza sąsiadka – Słowacja. To tutaj znajduje się Gerlach – najwyższy szczyt tatrzański. Tu również podobno żył Janosik, po którego śladach wędrują nasze wycieczki. Do zobaczenia jest Zuberc, Stara Lubowla i Liptowski Mikulasz. Aby posmakować górskiego klimatu, trzeba odwiedzić Park Narodowy Niskie Tatry wraz z Jaskinią Wolności i przejechać się kolejką gondolową z widokiem na Małą Fatrę.

Oferta wycieczek szkolnych na Słowację

A może wycieczka szkolna 3 stolice?

Wybór jest rzeczywiście trudny. Każde z wymienionych miast to osobna historia. Każde ma swoisty charakter i urzeka na swój sposób. Jednak z uwagi na stosunkowo niewielkie odległości można sobie wyobrazić również wycieczkę trzydniową do trzech stolic. Taka trzydniowa szkolna wycieczka zagraniczna to nie tylko przygoda, ale także okazja do zdobycia sporej dawki wiedzy oraz do porównania poznanych stolic europejskich. Tu ze względów organizacyjnych proponujemy zestawienie Budapesztu, Bratysławy i Wiednia. Każdy dzień odpowiada jednemu miastu, w którym udaje się zobaczyć to, co najważniejsze. Jeśli tylko grupa jest na siłach wchłonąć taki ogrom wrażeń, warto pokazać wszystkie trzy miasta. Oczywiście należałoby się nastawić na wyjazd wymagający kondycyjnie, jednak ten program jest możliwy do zrealizowania, zwłaszcza z młodymi turystami. Polecamy tę wycieczkę szczególnie starszej młodzieży. Podkreślamy również, że w Biurze Podróży Trybała rozmawiamy o każdej wycieczce i oferujemy dostosowanie jej planu do możliwości i potrzeb konkretnej grupy.

Oferta wycieczek szkolnych do trzech stolic

Nie znalazłeś wycieczki która Cię interesuje?
Napisz do nas, a stworzymy dla Ciebie indywidualny program!

  Natalia Lorek

  tel. 784 394 585

  biuro@trybala.com.pl

  Natalia Lorek

  To wszytko zobaczycie jadąc z nami na wycieczkę szkolną za granicę!

  Opinie naszych klientów

  • Beata Stach
   Miałam ogromną przyjemność uczestniczyć w zorganizowanej przez Biuro wycieczce 3 dniowej do Warszawy oraz 2 dniowej do Wrocławia. Osobą organizującą była Pani Natalia. Pełen profesjonalizm, ogromne zaangażowanie, anielska cierpliwość do ciągłych zmian, telefonów i maili o każdej porze dnia. Efekt zadowalający każdego uczestnika wycieczek. Nawet pogoda była zamówiona! Bardzo polecam! Na pewno ciąg dalszy nastąpi ...
   Beata Stach
   Szkoła Podstawowa im. Obrońców Warszawy w Zedermanie

  POLECAMY INNE WYCIECZKI Z NASZEJ OFERTY:

  × Ze względu na znaczny wzrost cen paliwa i pozostałych usług wycieczki kalkulujemy na bieżąco. Prosimy Państwa o wyrozumiałość.
  organizujemy wycieczki dla grup z całej polski
  mamy własną bazę noclegową w małopolsce
  dopełniamy wszelkich formalności
  trybała team zespół kompetentych ludzi
  Skontaktuj się z nami.
  Dzwoń i pisz!
  Zadzwoń do nas!
  Wyjaśnimy wszystkie wątpliwości.
  Napisz do nas!
  Odpowiemy bardzo szybko.