WYCIECZKI SZKOLNE DO SANDOMIERZA, KAZIMIERZA DOLNEGO I GÓR ŚWIĘTOKRZYSKICH

Okolice Sandomierza są jednym z ciekawszych regionów Polski. Podróżując Szlakiem Renesansu, odkryć można ślady Jana Kochanowskiego i podziwiać urokliwą architekturę Złotego Wieku. To wspaniała lekcja kultury i literatury, a także historii i przyrody.

W Biurze Podróży Trybała proponujemy kilka wariantów szkolnej wyprawy w okolice Sandomierza i Kazimierza Dolnego. Oferta obejmuje programy dwudniowe i trzydniowe w niskiej cenie. Wycieczkę można urozmaicić na różne sposoby oraz przedłużyć o atrakcyjny pobyt w Górach Świętokrzyskich. Szkolne wyprawy organizujemy kompleksowo, dbając o bogaty program, komfortowy transport, wygodny nocleg oraz opiekę pilota i przewodnika.

Oferta wycieczek szkolnych do Sandomierza, Kazimierza Dolnego i okolic

Oferta wycieczek szkolnych w Góry Świętokrzyskie

Wycieczki szkolne do Sandomierza, Kazimierza Dolnego i okolic

Podstawą planu wycieczki jest zwiedzanie Sandomierza. Tu grupa odwiedza Bramę Opatowską, Ucho Igielne, Synagogę, Rynek i Ratusz. Uczniowie przechodzą podziemną trasą turystyczną i oglądają prawdziwą Zbrojownię. W niedalekiej okolicy zobaczyć można również fortyfikacje bastionowe Zamku Krzyżtopór w Ujeździe.

Warto zajrzeć do Kazimierza Dolnego. Spacer urokliwymi uliczkami pozwoli zobaczyć zabytkowy Rynek, Kościół Farny, Górę Trzech Krzyży i ruiny Zamku z basztą. Stąd już niedaleko do znanego uczniom Czarnolasu, związanego z postacią renesansowego autora fraszek i trenów. Oczywiście trzeba tu zwiedzić Muzeum Jana Kochanowskiego.

Jeśli grupa ma do dyspozycji trzeci dzień wycieczki, to może wybrać się do Muzeum Bolesława Prusa w Nałęczowie. Na zwiedzanie czekają również Pałac w Kozłówce i Pałac Czartoryskich w Puławach. Wycieczkę trzydniową można również wzbogacić wizytą w Lublinie. Przechadzka po pięknej starówce pozwoli poznać Zamek, malowniczy Trakt Królewski i Archikatedrę. Do ciekawostek należy punkt widokowy Wieża Trynitarska oraz Muzeum Multimedialne Piwnica pod Fortuną.

Wycieczki szkolne w Góry Świętokrzyskie

Wyprawę do Sandomierza dobrze jest połączyć z pobytem w Górach Świętokrzyskich. To kraina starych zamków, tajemniczych ruin i ciekawych jaskiń. W programie wycieczki są zagadnienia z wielu przedmiotów szkolnych. Warto pokazać uczniom trzynastowieczny zamek w Chęcinach i Święty Krzyż z klasztorem na Łysej Górze. Do ciekawostek przyrodniczych zaliczyć można krasową Jaskinię Raj i gołoborza. W planie wycieczki są również warsztaty w Osadzie Średniowiecznej, wizyta w Hucie Szklanej oraz zwiedzanie rezerwatu przyrody nieożywionej. W Kielcach natomiast grupy szkolne zaprasza Muzeum Myśli Patriotycznej. Bogaty program wycieczki jest zachętą dla nauczycieli do odbycia z uczniami wielu lekcji w terenie. Wspólne podróżowanie zaprocentuje później w codziennej szkolnej pracy.

Nie znalazłeś wycieczki która Cię interesuje?
Napisz do nas, a stworzymy dla Ciebie indywidualny program!

Natalia Lorek

tel. 784 394 585

biuro@trybala.com.pl

To wszytko zobaczycie jadąc z nami na wycieczkę szkolną do Sandomierz lub Gór Świętokrzyskich!

Opinie naszych klientów

  • Beata Mizera
    Super biuro, każdemu polecam, miły kontakt. Każda wycieczka zorganizowana od A do Z. Bardzo sympatyczni ludzie i pełny profesjonalizm. Serdecznie polecam.
    Beata Mizera
    Szkoła Podstawowa w Łętowni

POLECAMY INNE WYCIECZKI Z NASZEJ OFERTY:

organizujemy wycieczki dla grup z całej polski
mamy własną bazę noclegową w małopolsce
dopełniamy wszelkich formalności
trybała team zespół kompetentych ludzi
Skontaktuj się z nami.
Dzwoń i pisz!
Zadzwoń do nas!
Wyjaśnimy wszystkie wątpliwości.
Napisz do nas!
Odpowiemy bardzo szybko.