Jednodniowe wycieczki szkolne

Bran - zamek Drakuli
Bran – zamczysko Drakuli
24 czerwca 2019
Sandomierz szlak renesansu
Szlak Renesansu – Sandomierz i Kazimierz Dolny
14 lipca 2019

Jednodniowe wycieczki szkolne

wycieczka do Krakowa

Kraków to magiczne miejsce i na każdym kroku oferuje wiele atrakcji!

Wycieczki szkolne jednodniowe są bardzo popularne wśród osób planujących krótki wypoczynek np. w polskich górach z kilku powodów. Dobrze skonstruowany program wyjazdu pozwala na sporą ilość emocji i przeżyć w skondensowanej formie. To opcja idealna dla turystów konkretnych: skoncentrowanych głównie na tym, by mieć okazję obcowania z precyzyjnie określonym miejscem. Takie rozwiązanie pozwala też na obniżenie kosztów wypoczynku i doskonałe dostosowanie terminu wyjazdu do potrzeb i planów.

 

Jednodniowe wycieczki szkolne

zielona szkoła góry zawoja beskdy

Jednodniowe wycieczki cieszą się wielką popularnością wśród właściwie wszystkich typów turystów. To bardzo korzystne dla wycieczek szkolnych, które często kierują się kryterium niższych kosztów i dużej swobodzie terminów. Wyjazd zorganizowany rano i z zaplanowanym wieczornym powrotem umożliwia poznanie nietypowych miejsc w polskich górach, organizację niesztampowej lekcji w urokliwym otoczeniu przyrody, a jednocześnie nie wiąże się z dodatkowymi planami noclegów, wyboru kilkudniowego wyżywienia.

Wycieczki szkolne jednodniowe polecane są też turystom indywidualnym – jednak nie tylko im. To także optymalne rozwiązanie na szybkie wyjazdy firmowe w góry: szczególnie starsi pracownicy docenią możliwość ciekawego wyjazdu, który będzie znakomitą okazją do integracji zespołu, a jednocześnie umożliwi powrót do domu jeszcze tego samego dnia. Szukając optymalnego rozwiązania na wycieczki szkolne jednodniowe dobrze jest przeanalizować to, co oferują w tym zakresie polskie góry.

Wycieczki szkolne w góry z ładunkiem emocji

Programy tanich wycieczek szkolnych jednodniowych stworzone przez Biuro Turystyczne Trybała opracowano tak, by każdy zwolennik gór i ich okolic mógł znaleźć wariant ciekawy dla siebie. Oferta składa się z atrakcyjnych wyjazdów zarówno dla dorosłych jak i dzieci; mamy w planie wycieczki jednodniowe dla osób typowo aktywnych oraz ceniących sobie mniejsze tempo. Oferta sprofilowana jest również pod innym względem – charakteru wyjazdu. Wycieczki szkolne jednodniowe cechować muszą się w naszej filozofii dużym ładunkiem pozytywnych emocji – powinny być w założeniu tak ułożone atrakcjami, by zapewniały zarówno formę aktywności fizycznej jak i sentymentalną podróż w ciekawe miejsca regionu.

Efekt takich założeń to nasza oferta wyjazdów: zabawnych, intrygujących, idealnie wpisujących się w potrzeby młodszych i starszych. Wycieczki szkolne jednodniowe wybrane z oferty Biura Trybała powinny dobrze wpisać się w oczekiwania zarówno młodzieży jak i grupy opiekunów.

Wycieczki w Pieniny: idealne na jednodniową wycieczkę szkolną

Co szczególnie polecane jest na szkolne wycieczki na jeden dzień? To np. Pieniny. Uchodzą za bardzo atrakcyjne miejsce na krótki wyjazd integracyjny dla grupy dzieci lub też pracowników ze względu na mnogość możliwych atrakcji. To m.in. rafting Dunajcem, trekking rowerowy, paragliding. Wielu turystów preferujących wypoczynkowe wyjazdy jednodniowe w góry ceni sobie ciszę, jaką oferują gospodarstwa agroturystyczne znajdujące się w zacisznych lasach. Miłośnicy historii mogą natomiast skorzystać z tajemni zamkowych budowli w Czorsztynie i Niedzicy. Wycieczki szkolne jednodniowe wydają się być krótkim czasem na dogłębne poznanie wszelkich sekretów tych miejsc, ale to tylko złudzenie.

Pieniny są jednak miejscem przede wszystkim idealnym na jednodniową wycieczkę pełną emocji. Ekstremalnym wyzwaniom sprzyja Dunajec. Ewentualne ryzyko wywrotki skutecznie wpłynie na poziom adrenaliny – a to przecież wyznacznik udanej wycieczki jednodniowej. Musi ona w ciągu doby zawierać w sobie tyle emocji, by wygenerowały one naprawdę wiele wspomnień. Wycieczki szkolne jednodniowe będą w założeniu prawdziwym kompendium wrażeń.

Okolice Pienin to też idealne miejsce na wycieczki szkolne jednodniowe na szczyty. Nie trzeba się jednak ograniczać wyłącznie do tras pieszych – coraz chętniej osoby decydujące się na wyjazd wybierają rowery. Pieniny są pod tym względem idealne na krótkie wypady w góry dzięki dobrze rozwiniętej sieci tras dla cyklistów. Można też znaleźć komercyjne parki rozrywki zapewniające nie tylko specjalnie sprofilowane drogi, ale też przygotowane skocznie dla miłośników najbardziej karkołomnych ewolucji na rowerach. Takie wycieczki szkolne jednodniowe mogą skończyć się kilkoma siniakami, ale też zapewni niezapomniane przeżycia.

Wieliczka: ciekawsza niż nawet Warszawa

Znakomitym pomysłem na jednodniową wycieczkę jest też Wieliczka. Zazwyczaj znajduje się w cieniu kuszącego tysiące turystów Krakowa. Swoiste podziemne sanatorium docenią osoby odczuwające problemy np. z oddychaniem – korzystny wpływ Wieliczki na zdrowie udowodniony jest od kilku dekad. Nie bez powodu przyciąga tłumy – rocznie cieszy się większym zainteresowaniem niż Zamek Krzyżacki w Malborku czy też atrakcje Warszawy. Te generują od 0,3 do 1 mln turystów. Wieliczka przekracza granicę 1,2 mln Polaków i obcokrajowców. Wielką część turystów tworzą właśnie wycieczki szkolne jednodniowe. Tamtejszy klimat jest nie do odtworzenia gdziekolwiek na powierzchni ziemi – składają się na to dziesiątki czynników, które doprowadzają do specyficznej wilgotności oraz specyfice wartości mineralnych. Efekt to znakomite działanie na bóle głowy, problemy dróg oddechowych, skłonność do alergii. Nawet jeden dzień spędzony na takiej wycieczce do Wieliczki idealnie wpłynie na samopoczucie turystów.

Inne pomysły na ciekawe wycieczki szkolne

Interesującą opcją wycieczki jednodniowej jest też tzw. Pętla, którą można w naszej ofercie wykonać w dwójnasób: w okolicach Statego Sącza wraz z połączeniem z Krynicą Zdrój oraz Beskidzka, prezentująca wszystko to, co najlepsze w tych pięknych górach.

Wycieczki szkolne jednodniowe preferujące krótkie wyjazdy, ale intensywne i pełne nawiązań do historii mogą skorzystać z oferty stricte edukacyjnej. Szlak Orlich Gniazd pozwala na swoiste przenosiny w czasie, by poznać realia polskiej ojczyzny sprzed lat. Jeden dzień spędzony w Tarnowskich Górach – pełen dodatkowych opcji skutecznie wpływających na atrakcyjność wyjazdu – pokaże kulisy działalności kopalni soli. Z kolei wyjazd do skansenu w Wygiełzowie można na jednodniowej wycieczce szkolnej połączyć z wizytą w Nadwiślańskim Parku Etnograficznym oraz wyjazdem do papieskiego domu w Wadowicach. Szczególnie ten ostatni staje się na dobre hitem krótkich wyjazdów szkolnych. Multimedialna historia życia Jana Pawła II – pokazana w papieskim domu w przystępnej i atrakcyjnej z punktu widzenia młodzieży formie – to doskonałe zwieńczenie wyprawy. Wycieczki szkolne jednodniowe zazwyczaj skoncentrowane są na szybkich, konkretnych wrażeniach pozwalających na długie wymiany opinii – pod tym względem wyjazd do Wadowic powinien być punktem obowiązkowym.

Tak krótki czas pozwala też na poznanie najbardziej znanych miejsc znanego z imprez w górach Zakopanego oraz okolic tatrzańskich. Skutecznie opracowany program – koncentrujący się na ciekawych punktach – powoduje, iż tego rodzaju wyjazdy są zaskakująco tanie, a pełne intrygujących przeżyć i wrażeń kuszących na tyle, że wizja kolejnego krótkiego wyjazdu na jeden dzień aż kusi. Wycieczki szkolne jednodniowe to rozwiązanie doskonałe – mówią pedagodzy. Pewne jest, iż rzeczywiście są świetne – szczególnie dla tych, którzy chcą pogodzić niską cenę, mnogość atrakcji i ograniczenia czasowe.

organizujemy wycieczki dla grup z całej polski
mamy własną bazę noclegową w małopolsce
dopełniamy wszelkich formalności
trybała team zespół kompetentych ludzi
Skontaktuj się z nami.
Dzwoń i pisz!
Zadzwoń do nas!
Wyjaśnimy wszystkie wątpliwości.
Napisz do nas!
Odpowiemy bardzo szybko.