Ojców: co warto zobaczyć w tej miejscowości?

Szkolne wycieczki do Budapesztu
TOP 5: co warto zobaczyć w Budapeszcie?
10 marca 2020
Dar Pomorza - Gdynia
Gdynia: co warto zobaczyć w tym mieście?
2 kwietnia 2020

Ojców: co warto zobaczyć w tej miejscowości?

ojców wycieczka szkolna 1 dzień

Ojców to piękne miejsce, które każda wycieczka szkolna będąca w Małopolsce musi odwiedzić!

Ojców: co warto zobaczyć w tej miejscowości?

Położenie w samym sercu parku narodowego i piękna okolica, pełna jaskiń i wapiennych skał – oto czynniki, dzięki którym Ojców stał się jednym z najważniejszych punktów na mapie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Dlaczego warto odwiedzić tę miejscowość? Na jakie atrakcje trzeba zwrócić szczególną uwagę w trakcie wycieczki po jej terenie?
Ojców, mimo niewielkich rozmiarów, może się pochwalić dobrym zagospodarowaniem. Kto znajdzie tanie noclegi na jego terenie, ten będzie mógł urządzać ciekawe wycieczki po Ojcowskim Parku Narodowym - najmniejszym obiekcie tego typu w Polsce, znanym z licznych jaskiń, wapiennych skał oraz potężnych, jurajskich zamków. Nie brak tu również drewnianych willi i pensjonatów, które przypominają turystom o długiej historii tego popularnego niegdyś uzdrowiska.

Jakie obiekty zasługują na szczególne wyróżnienie?

Zwiedzanie Ojcowa nie może się obejść bez wizyty na tutejszym zamku, będącym jedną z ciekawszych pamiątek z czasów króla Kazimierza Wielkiego. Przez wieki zamek ten często zmieniał swych właścicieli. Należał m. in. do Piotra Szafrańca, władającego też pobliską Pieskową Skałą, oraz do Jana Bonara. Ważną rolę w dziejach tej budowli odegrali też Korycińscy, w rękach których Ojców pozostawał przed kilka wieków. Dziś ruiny tego zamku są jedną z ważniejszych atrakcji, których w trakcie wycieczki po Ojcowskim Parku Narodowym nie można pominąć.

Ojców może się też pochwalić piękną kaplicą św. Józefa Rzemieślnika, znaną tez jako kaplica na wodzie, oraz Parkiem Zamkowym, rozciągającym się pomiędzy zamkiem a centrum dawnego uzdrowiska. Do dziś chętnie wypoczywają tu ci turyści, którzy na terenie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej spędzają wczasy. Ojców jest też bardzo dobrym miejscem wypoczynku dla tych, którym marzą się piesze wycieczki po pobliskich jaskiniach oraz wzniesieniach. Kusi Góra Chełmowa oraz Góra Koronna, ciekawą formą przyciąga Brama Krakowska oraz Skała Rękawica. Jaskinia Ciemna oraz Grota Łokietka są z kolei atrakcjami dla tych, którzy lubią podziwiać ciekawe stalagmity. A co z miłośnikami przyrody? Dla nich wycieczki po Ojcowskim Parku Narodowym będą wyjątkową przygodą, w trakcie której będą mogli poszerzyć swą wiedzę na temat jurajskiej fauny i flory, a przy okazji – spędzić aktywnie czas w pięknej scenerii.

Zobacz ofertę wycieczek szkolnych do Ojcowa

Zobacz zdjęcia z Ojcowa

Zobacz film o Ojcowie

organizujemy wycieczki dla grup z całej polski
mamy własną bazę noclegową w małopolsce
dopełniamy wszelkich formalności
trybała team zespół kompetentych ludzi
Skontaktuj się z nami.
Dzwoń i pisz!
Zadzwoń do nas!
Wyjaśnimy wszystkie wątpliwości.
Napisz do nas!
Odpowiemy bardzo szybko.