Wycieczka szkolna do Pragi – top 5 miejsc, które warto zobaczyć

marcówka
Co to są Zielone Szkoły?
18 lipca 2019
Piknik edukacyjny marcówka
Zielone Szkoły 2020
7 sierpnia 2019

Wycieczka szkolna do Pragi – top 5 miejsc, które warto zobaczyć

praga wycieczka szkolna

Wycieczka szkolna do Pragi

1. Most Karola

Wycieczkę po Pradze należy rozpocząć od Mostu Karola. Pochodzący z XIV wieku zabytek łączący Stare Miasto i Małą Stranę to jeden z najstarszych zachowanych mostów kamiennych na świecie. Liczy prawie 516 metrów długości i jeszcze do niedawna obsługiwał ruch kołowy. Aktualnie jest promenadą spacerową dla pieszych i miejscem popisów między innymi lokalnych muzyków. Ozdobiony trzydziestoma posągami świętych prezentuje się niezwykle malowniczo. Oba końce mostu zdobią wieże.
Katedra św. Wita Praga

2. Katedra świętego Wita

Spacerując ze Starego Miasta w stronę Wełtawy podziwiać można piękny widok na wzgórze zamkowe. Hradczany to siedziba najwyższych władz państwowych. Nad zabudowaniami zamku górują wieże gotyckiej katedry świętego Wita (a dokładniej świętych Wita, Wacława i Wojciecha). Ta z kolei jest siedzibą władz kościelnych – arcybiskupa Pragi i prymasa Czech. To kościół koronacyjny królów czeskich, w którym przechowywane są królewskie insygnia władzy. Warto zrobić sobie wycieczkę przez Most Karola na drugą stronę rzeki i wspiąć się na zamkowe wzniesienie. Rozpościera się stamtąd piękny widok na Stare Miasto.
zlota-uliczka-praga

3. Złota Uliczka

Mieszcząca się w zaułkach wzgórza zamkowego Hradczany niewielka Złota Uliczka to cel każdej wycieczki. Zabudowana małymi, kolorowymi domkami wygląda jak tło bajki dla dzieci. Uroku dodaje jej zróżnicowana oferta sklepików ukrytych za kolejnymi niskimi drzwiczkami. Nazwę uliczka zawdzięcza prawdopodobnie złotnikom, którzy kiedyś tam mieszkali i pracowali dla skarbu państwa.

4. Zegar Orloj

Średniowieczny zegar astronomiczny, który można podziwiać na jednej ze ścian Ratusza Staromiejskiego, wzbudza wielkie zainteresowanie turystów z całego świata. Zwłaszcza o pełnych godzinach, kiedy niektóre z jego ozdobnych figurek zaczynają się poruszać. Orloj pochodzi z XV wieku. Na dwóch tarczach wskazuje miesiące i położenie ciał niebieskich.
Praga Brama Prochowa

5. Brama Prochowa

Brama Prochowa mieści się u końca odchodzącej od Rynku Starego Miasta ulicy Celetnej. Zwieńczona charakterystycznym dachem „dłutowym” jest jednym z symboli Pragi, nazywanej miastem stu wież. Pochodzi z XV wieku i liczy sobie 65 metrów wysokości. W XVII i XVIII wieku służyła jako skład prochu – stąd jej obecna nazwa.
 
 

Przed wyjazdem na wycieczkę zwykle lubimy wiedzieć, co nas czeka w nowym miejscu. Zaglądamy w przewodniki, szukamy w Internecie, pytamy znajomych. Co koniecznie trzeba zobaczyć? Czego nie przegapić? Takie pytania warto zadać również, gdy wybieramy się na wycieczkę do Pragi

Praga to położone nad Wełtawą największe miasto w Czechach. Jest istotnym w Europie ośrodkiem administracyjnym, akademickim, kulturalnym i turystycznym. Co ciekawe, jako jedno miasto Praga powstała dopiero w XVIII wieku poprzez połączenie istniejących dotąd pięciu osobnych siedzib czeskich władców. Obecnie są to dzielnice, z których każdą warto odwiedzić. Aby zaznajomić się z Pragą, trzeba zobaczyć przynajmniej kilka sławnych miejsc. Oto pięć wizytówek, co warto zobaczyć podczas wycieczki szkolnej do Pragi.

organizujemy wycieczki dla grup z całej polski
mamy własną bazę noclegową w małopolsce
dopełniamy wszelkich formalności
trybała team zespół kompetentych ludzi
Skontaktuj się z nami.
Dzwoń i pisz!
Zadzwoń do nas!
Wyjaśnimy wszystkie wątpliwości.
Napisz do nas!
Odpowiemy bardzo szybko.