Co to są Zielone Szkoły?

Sandomierz szlak renesansu
Szlak Renesansu – Sandomierz i Kazimierz Dolny
14 lipca 2019
praga wycieczka szkolna
Wycieczka szkolna do Pragi – top 5 miejsc, które warto zobaczyć
29 lipca 2019

Co to są Zielone Szkoły?

marcówka

odwiedźcie Zawoję i poznajcie piękne Beskidy!

Co to są Zielone Szkoły?

Zielone Szkoły to rodzaj wycieczki szkolnej. Trwa zwykle kilka dni dłużej, dlatego umożliwia swobodne połączenie różnego rodzaju aktywności. To „zielona szkoła” – czyli nauka w terenie. Oprócz zwiedzania można zaplanować przykładowo zajęcia edukacyjne, integracyjne, gry terenowe i spotkania z ciekawymi mieszkańcami regionu. Czasu wystarczy też na ogniska, konkursy, dyskoteki i zawody sportowe. Do tego samo miejsce pobytu jest zwykle godne uwagi ze względu na walory przyrodnicze i kulturowe. Zielona Szkoła to zatem bardzo atrakcyjny dla uczniów czas spędzony w gronie rówieśników. To udane połączenie edukacji z rekreacją.

Organizowane najczęściej pod koniec roku szkolnego wyjazdy typu Zielona Szkoła wymagają dłuższych przygotowań. Trzeba wybrać ciekawy region, a w nim sprawdzony ośrodek wypoczynkowy przystosowany dla grup dzieci i młodzieży. Zadbać na czas o wszystkie rezerwacje. Troska o odpowiednie wyżywienie oraz bezpieczny transport to kolejne kroki. Pozostaje jeszcze pełny program każdego dnia oraz osoby, które go przeprowadzą. To skomplikowana układanka. Jednak Biuro Trybała od lat skutecznie przeprowadza organizację i realizację Zielonych Szkół w różnych miejscach kraju. Poniżej kilka konkretnych, przykładowych propozycji.

Zielona Szkoła w Trójmieście

Jednym z pierwszych wycieczkowych pomysłów grup zamieszkujących górskie tereny jest wyjazd nad morze. Jest zrozumiałym, że wszystkich pociąga to, co inne niż codzienność. Wyjazd na Zieloną Szkołę nad Morze Bałtyckie oznacza oczywiście gry i zabawy na plaży, ale również spacery przez tereny rezerwatu przyrody. Dodatkowo Trójmiasto to bogata oferta dla zwiedzających. Począwszy od gdańskiej Starówki, przez rekreacyjny Sopot, aż po portową Gdynię, na każdym kroku może odbyć się pouczająca lekcja. Mało tego, oprócz Trójmiasta podczas Zielonej Szkoły nasze grupy odwiedzają także Krynicę Morską, zamek krzyżacki w Malborku, Żywe Muzeum Piernika w Toruniu i Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku.

Trójmiasto

Trójmiasto

Zielona Szkoła Pętla Beskidzka

Na Zieloną Szkołę warto wyjechać w Beskidy. Te malownicze góry kryją w sobie bardzo ciekawe miejsca. Wystarczy wspomnieć o Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, Mini Zoo w Żywcu i wjeździe kolejką na Górę Żar, skąd oglądać można panoramę Beskidów. Oprócz tego jazda na kucyku w stadninie koni, wizyty w Centrum Pasterskim i w Chacie Chlebowej zaciekawią niejedno dziecko. Młodzież zainteresuje zapewne spotkanie z górskimi ratownikami GOPR, opowieści o koniach i ich pielęgnacji oraz pobyt w powszechnie znanym Szczyrku.

Wycieczka Pętla Beskidzka

Pętla Beskidzka

Zielona Szkoła w Małopolsce

Małopolska to region niezwykle bogaty w miejsca warte odwiedzenia. Dlatego program Zielonej Szkoły zależy w dużej mierze od wieku uczestników. Wszak, będąc w Beskidach, trudno nie zaliczyć Babiej Góry. Wycieczka na szczyt i widok z góry pozostaje na długo w pamięci. Do zobaczenia jest także Zakopane, Oświęcim z muzeum i Wieliczka z kopalnią – to punkty do zaliczenia dla młodzieży. Dzieci natomiast wędrują po Szczawnicy, Niedzicy i Wieliczce. Po drodze uczestniczą w warsztatach manualnych i odwiedzają zwierzęta w Zagrodzie Edukacyjnej.

Babia Góra

Babia Góra widziana z Zawoi

Zielona Szkoła w Pieninach

Wycieczka w Pieniny to przede wszystkim kontakt z górami, jeziorem i rwącą rzeką Dunajec. Zielona Szkoła w tym terenie to zapadające w pamięć wspaniałe krajobrazy zarówno z zapory Zalewu Czorsztyńskiego, jak i ze szczytu Trzech Koron. Wjazd kolejką na szczawnicką Palenicę i zwiedzanie zamku w Niedzicy to dodatkowe, niezapomniane atrakcje. Podczas tej wycieczki nie braknie też czasu na spacer Wąwozem Homole oraz gry terenowe i zajęcia stacjonarne.

Zielona Szkoła w Zawoi

Malownicze tereny u podnóża Babiej Góry – najwyższego szczytu Beskidów – to znakomite miejsce na Zielone Szkoły dla dzieci i młodzieży. Dużo czasu spędzonego na świeżym powietrzu służy i edukacji, i rekreacji. Podczas pobytu w ośrodku znajdzie się czas na górskie wyprawy, zawody na polanie i wieczorne ognisko z kiełbaskami i muzyką. Oprócz tego w programie są wizyty: u zwierząt w Parku Czarnego Daniela, w ośrodku edukacyjnym Babiogórskiego Parku Narodowego, w Skansenie i w prawdziwej Bacówce. Ponadto stacjonarnie odbywa się kilka spotkań warsztatowych rozwijających kreatywność.

park czarnego daniala zawoja beskidy

Park Czarnego Daniela

organizujemy wycieczki dla grup z całej polski
mamy własną bazę noclegową w małopolsce
dopełniamy wszelkich formalności
trybała team zespół kompetentych ludzi
Skontaktuj się z nami.
Dzwoń i pisz!
Zadzwoń do nas!
Wyjaśnimy wszystkie wątpliwości.
Napisz do nas!
Odpowiemy bardzo szybko.