Tanie wycieczki szkolne

Czeska Prago – nadciągamy! Impreza firmowa w Czechach!

Czeska Prago – nadciągamy! Impreza firmowa w Czechach!
Oceń wpis

Wyjazd integracyjny! Witaj przygodo w Czeskiej Pradze!

Praga jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych miast świata. Idealne miejsce na wypad integracyjny! 

Spacerując po mieście na pewno urzeknie nas potężny Zamek na Hradczanach, Katedra św. Wita i przeniesie w artystyczne klimaty Złota Uliczka. Najsłynniejszy most w Europie, czyli średniowieczny Karluv Most zaprowadzi nas na Rynek Starego Miasta. To z kolei tętni życiem i nie zwalnia tempa zwłaszcza wieczorową porą! Odnajdziemy tu niezwykły Zegar Astronomiczny wskazujący układ planet, oraz przypominający o nieuchronności przemijania. Zabytki, zabytki, historia, architektura, ale…. każdy z uczestników imprezy integracyjnej zada sobie pytanie:

Co robić podczas imprezy firmowej w Pradze?

Praga proponuje turystom wiele różnych atrakcji, bowiem odkryjemy tutaj najwyższej klasy zabytki przeszłości, posmakujemy tradycyjnej kuchni, odpoczniemy w komfortowych hotelach, a wieczorem miło spędzimy czas w klubach, barach i restauracjach. Jest to miasto, które świetnie nadaje się na zorganizowanie imprezy firmowej, bowiem można rozplanować tutaj pobyt na czas spędzony na szkoleniach i konferencjach, oraz na poznawaniu atrakcji turystycznych i wypoczynku. Jest to szansa,  żeby integrować się na 100 %!

Wieczorna i nocna Praga zaprasza turystów na magiczne spacery, oraz do niezliczonej ilości kawiarni i restauracji. W zależności od tego w jakiej części miasta się znajdziemy, na pewno odnajdziemy lokal, który zaoferuje świetną kuchnię z wielu zakątków świata, lub zaserwuje lokalne potrawy.

Zapewne każdy kto spacerował po Pradze ma swoje ulubione miejsca, tak więc każda lista najlepszych pubów i restauracji w mieście jest bardzo subiektywna. Dlatego z czystym sumieniem można polecać swoje wybrane miejsca, a każde z nich czymś się wyróżnia.

kliknij żeby zobaczyć widok na Pragę impreza firmowa. zwiedzanie pragi, impreza integracyjna, imprezy Czeska Prago – nadciągamy! Impreza firmowa w Czechach! praga panorama miasta

Mały przewodnik po Pradze –  dla dorosłych, czyli after i/lub before na imprezie firmowej

Wybierzmy zatem kilka miejsc w Pradze, gdzie bez wątpienia warto zatrzymać się choćby na chwilę:

Klub Lavka– kawiarnia nad brzegiem Wełtawy, gdzie w towarzystwie Bedricha Smetany, znanego kompozytora czeskiego, którego pomnik tutaj się znajduje, usiądziemy przy filiżance pysznej kawy i cieszyć nas będzie widok Mostu Karola, oraz lewobrzeżnej Pragi, a najlepiej stąd widoczny jest Zamek Hradczany i Katedra św Wita.

Kavarny a Resturace Lucerna – znajdują się na Vaclawskim Namesti i są częścia kompleksu Pałacu Lucerna (kino, restauracje, sklepy) mającego charakter pasażu handlowego, który wybudował dziadek pierwszego prezydenta Republiki Czeskiej, Vaclaw Havel Senior, a we wspaniałych wnętrzach odnajdziemy między innymi pomnik św. Wacława na Odwróconym Koniu autorstwa Dawida Ćernego, oraz możemy wybrać jedną z czterech sal przeznaczonych na konsumpcję i relaks: Restaurace Monarchie, Kawarna Lucerna, Hospoda w Lucerne, oraz Kavovarna.

Malostranska Pivnice „U Szwejka” – postać Dobrego Wojaka Szwejka nierozerwalnie kojarzy się z Pragą i spacerując po mieście możemy wybierać z co najniej kilku miejsc nawiązujących do sympatycznej postaci stworzonej przez Jaroslawa Haśka, a jedną z nich to restauracja w dzielnicy Mala Strana, gdzie poczujemy typowo czeski klimat, oraz posmakujemy gulaszu z knedlikami, do którego koniecznie trzeba zamówić zimnego Pilsnera.

View of Vltava river with Charles bridge in Prague, Czech republic impreza firmowa. zwiedzanie pragi, impreza integracyjna, imprezy Czeska Prago – nadciągamy! Impreza firmowa w Czechach! praga wyjazd firmowy

Praga – centrum biznesu. Kultura za rogiem!

Praskie hotele, centra kongresowe i szkoleniowe, oraz sale konferencyjne to doskonale przygotowane miejsca na obsługę każdego rodzaju klienta biznesowego. Zarówno duże korporacje, jak i mniejsze firmy mogą planować tutaj pobyt dla swoich pracowników, bowiem bez problemu znajdą tutaj odpowiednie dla siebie warunki. Przestronne sale wyposażone są w nowoczesny sprzęt audiowizualny (flipchart, rzutnik, data projektor, ekran, udźwiękowienie) co zapewnia profesjonalne przeprowadzenie szkolenia, prezentacji lub konferencji. Istnieje możliwość skorzystania z oferty lokalnej kuchni lub cateringu, co niewątpliwie oszczędza czas przeznaczony na sprawy biznesowe.

Po zakończeniu części związanej ze sprawami firmowymi, wraz miejskim przewodnikiem warto poznać największe atrakcje turystyczne Pragi. Zwiedzanie zazwyczaj rozpoczyna się na Hradczanach, by przejść kolejno przez Malą Stranę, Josefov, Stare Mesto i Vaclawskie Namesti. Podążając miejską trasą turystyczną poznajemy miejsca związane z historią stolicy, a więc praski zamek, wielowiekowe kościoły, żydowskie synagogi, ciekawe muzea, ozdobne kamienice, ukwiecone ogrody, oraz urokliwe uliczki, które wpływają na klimat miasta. Praska starówka wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO i na pewno należy do najatrakcyjniejszych miejsc pod względem turystycznym. Jeśli szukasz pomysłu na wycieczkę do Pragi, zainspiruj się programem wycieczki do Pragi! 

Stitched Panorama impreza firmowa. zwiedzanie pragi, impreza integracyjna, imprezy Czeska Prago – nadciągamy! Impreza firmowa w Czechach! wycieczki dla grup praga

Stitched Panorama

Kolejny krok?

Wyjazd na imprezę firmową! Integracjo na czeskiej ziemi – ahoj!

About the Author