Gdzie jechać na wycieczkę szkolną zimą?

Poradnik dla rodziców – co warto wiedzieć, gdy dziecko jedzie na wycieczkę szkolną lub kolonię?
29 stycznia 2020
Park of Poland – otwarcie luty 2020! ZOBACZ CENY!
5 lutego 2020

Gdzie jechać na wycieczkę szkolną zimą?

Gdzie jechać na wycieczkę szkolną zimą?

Na zimę przypada połowa roku szkolnego, zaliczenie pierwszego semestru i rozpoczęcie drugiego. Pogoda zwykle nie rozpieszcza, przychodzi pewne znużenie i potrzeba relaksu. To naturalny czas na regenerację, dlatego oprócz ferii zimowych warto zaplanować też wycieczki szkolne, które ożywią klasę i dodadzą inspiracji na kolejne miesiące wspólnej pracy. Wystarczą wyjazdy nawet na jeden dzień, aby przełamać żmudnie ciągnące się zimowe tygodnie. Jak jednak podjąć się organizacji wycieczki szkolnej, gdy aura nikogo nie zachęca do wyjazdu? Być może dzięki naszym propozycjom okaże się, że to całkiem prosta sprawa!

Zimowe atrakcje dla dzieci i młodzieży

W Polsce zimowy czas można spędzić coraz ciekawiej. Dla dzieci przygotowanych jest wiele atrakcji we wszystkich większych miastach. To zarazem oferta gotowa do wykorzystania dla wycieczki szkolnej. Również kontakt z przyrodą jest cenny o każdej porze roku. Gdzie jednak najlepiej jest udać się na wycieczkę szkolną w ten chłodny czas? Najlepiej wybrać miejsce, w którym będzie można przeplatać pobyt na świeżym powietrzu z rozgrzaniem się w ciepłych wnętrzach. Taki układ zapewni też urozmaicenie programu oraz bogactwo wrażeń. Ponadto atrakcje na łonie przyrody związane są, rzecz jasna, z pogodą. Ta bywa trudna do przewidzenia, dlatego warto mieć zawsze w odwodzie ciekawe zajęcia w budynku.

Wycieczki szkolne do Krakowa to szeroki wybór atrakcji, zarówno w zakresie zdobywania wiedzy, jak i łapania chwil odpoczynku. Podobnie jak wszędzie w Polsce, również w Krakowie z myślą o młodzieży powstało już niejedno muzeum interaktywne. Można w nich w ciekawy sposób poznawać historię i kulturę. Park trampolin i różne figlo-raje to atrakcje dla spragnionych zabawy. Ambitne wycieczki szkolne odwiedzają teatry, które mają w repertuarze spektakle dla dzieci i młodzieży. Sercem każdego wyjazdu do Krakowa jest oczywiście spacer po Starym Mieście i zwiedzanie zabytków takich jak Wawel i Bazylika Mariacka.

Wycieczki szkolne do Zawoi dają szansę na sanki, narty, kuligi i ogniska. Równocześnie w naszym ośrodku organizujemy warsztaty manualne i ruchowe, spotkania z żywą kulturą górali beskidzkich i zajęcia integracyjne. Pod Babią Górą grupy odwiedzają Skansen Budownictwa Babiogórskiego i Ośrodek Edukacyjny Babiogórskiego Parku Narodowego. Szczególną przygodą dla dzieci jest odwiedzenie zagrody żywych zwierząt. Wycieczki szkolne mogą tu realizować nie tylko program rekreacyjny, ale również edukacyjny.

Jednodniowa wycieczka czy kilkudniowy wypad?

Nasza oferta obejmuje zarówno krótkie wycieczki szkolne jednodniowe, jak i wyjazdy z noclegami. Konstruujemy program wyjazdu w oparciu o atrakcje regionu oraz potrzeby grupy szkolnej. Dlatego spragnionych kontaktu z przyrodą zapraszamy do Zawoi w Beskidach, a miłośnikom atrakcji miejskich polecamy Kraków. W obu lokalizacjach proponujemy wygodne noclegi w naszych sprawdzonych obiektach. Zawoja oferuje pokoje dla grup w Ośrodkach Wypoczynkowych Zawojka> i Jodła oraz apartamenty dla gości indywidualnych. W Krakowie nasze miejsce to Go Resort, gdzie zmieści się nawet kilka grup równocześnie. We wszystkich obiektach serwujemy smaczne posiłki. Do dyspozycji oddajemy też sale z wyposażeniem multimedialnym, dzięki któremu można zorganizować dla grupy spotkanie integracyjne, pokaz filmowy lub prezentację. Wycieczka szkolna z nami oznacza kompleksową obsługę i dobre wspomnienia z wyjazdu.

Zobacz, jak wyglądają nasze zimowiska!

Tak wyglądają nasze obiekty noclegowe!


 

Jesteś zainteresowany wycieczką szkolną w okresie zimowym?

Skontaktuj się z nami, a stworzymy dla Was indywidualną ofertę!
organizujemy wycieczki dla grup z całej polski
mamy własną bazę noclegową w małopolsce
dopełniamy wszelkich formalności
trybała team zespół kompetentych ludzi
Skontaktuj się z nami.
Dzwoń i pisz!
Zadzwoń do nas!
Wyjaśnimy wszystkie wątpliwości.
Napisz do nas!
Odpowiemy bardzo szybko.