Tanie wycieczki szkolne
Wycieczka do Wiednia to okazja do wyjazdu na narty - np. do Zillertal

Wycieczki do Wiednia z Alpami w tle

Austria to głównie wycieczki do Wiednia, ale zimą na pierwszym planie są rejony narciarskie. Czego można się po nich spodziewać? Alpy to prawdziwa kopalnia austriackiego dochodu – trudno się dziwić, bo to kraj nastawiony wręcz na turystykę – szczególnie narciarską.

Ponad 300 ośrodków składa się na ok. 13 tys. kilometrów tras. Jakimi rejonami warto się zainteresować planując zimowy wyjazd do Austrii?

St Anton am Arlberg
Przyjeżdżają tu wielkie gwiazdy filmów, celebryci, ale i przeciętni Europejczycy, dla których wycieczka do Austrii to stały punkt zimy. Właśnie tam zaczynało się szaleństwo na punkcie narciarstwa, co do dziś przypomina muzeum tej dyscypliny sportu.

Dachstein
Region słynie ze sporej ilości tras narciarskich, choć ci, którzy oczekują wysokich gór mogą być rozczarowani. Najwyższy szczyt to niewiele – nieco ponad 1600 m. W okolicy panują świetne warunki do nauki dzieci. Wycieczka w ten rejon ma też możliwość wyjazdu na pobliski lodowiec.

Nauders
Okazja na nietypowe rozwiązanie wycieczki. Z jednej strony można jeździć na nartach po stronie austriackiej. Z drugiej – po włoskiej. Tyrolskie miasteczko to przykład świetnego alpejskiego klimatu – można zorganizować pieszą wycieczkę w góry, pojeździć na nartach, powłóczyć się po urokliwym centrum i podziwiać okoliczny zamek.

Mölltaler Gletscher
Tereny lodowcowe pozwalają na to, by wybrać się tam w góry niezależnie od pogody – dla narciarzy to idealne rozwiązanie. Wycieczka w ten rejon powinna koniecznie wybrać się na jeden z najwyższych szczytów. Na górze Schareck jest idealny punkt zdjęciowy – panorama, przy dobrej pogodzie, pozwala na ujrzenie potęgi Alp.

Zillertal
Dolina od lat przyciągająca Polaków jadących na wycieczki po Austrii. Słynie z bardzo stromej trasy narciarskiej nazwanej Harakiri. 78-procentowe nachylenie powoduje, że płynnie zjechać umieją z niej nieliczni. Pozostali albo walczą o utrzymanie równowagi, albo po prostu muszą zjechać jakkolwiek – choćby i w ekwilibrystyczny sposób.

Wycieczka do Wiednia a narty

A co jeśli ktoś ma pomysł na inne rozwiązanie – wycieczka do Wiednia powiązana z np. jednodniową eskapadą na narty? To również możliwe, bo jak się okazuje, w pobliżu austriackiej metropolii nie brakuje ciekawych miejsc dla miłośników zimowego szaleństwa.
Niedaleko jest np. ośrodek narciarski Hirschenkogel częściej określany jako Zauerberg. Leży w pobliżu przełęczy Semmering. Tam na turystów czekają przygotowane przez ratraki trasy, kilkanaście kilometrów szlaków o niezbyt wygórowanej trudności. Świetna jest również baza noclegowa. Dystans do pokonania niewielki – uczestnicy ewentualnej wycieczki do Wiednia byluby od Semmering ledwie o godzinę jazdy autostradą.

Leave a Reply

*