Zielona szkoła pod Babią Górą

Atrakcje Warszawy, których pominąć nie wolno
16 lipca 2017
Punkty widokowe. Skąd najlepiej oglądać Kraków
18 lipca 2017

Wycieczka na Babią Górę z doświadczonym przewodnikiem

Zielona szkoła w górach

Zawoja – aktywna edukacja

Babia Góra w Beskidzie Żywieckim to drugi szczyt w Polsce. Zielona szkoła w takiej lokalizacji? Idealne rozwiązanie.

Dzieci w wieku szkolnym – z rosnącymi potrzebami poznawczymi, wielką ciekawością otaczającego je świata – potrzebują tego, by zamienić szkolną codzienność w ławce na coś nietypowego, wykraczającego poza szablon.
Takim rozwiązaniem jest zawsze zielona szkoła w pensjonacie w Zawoi. Ona uczy tego, co ludzkość otacza – jednocześnie stymuluje rozwój, zaciekawia i intryguje. Pedagodzy nie mają wątpliwości. Zielona szkoła uczy pracy w grupie, stawia na komunikację, sprzyja integracji i wymaga koncentracji w nietypowych warunkach.
Zielona szkoła może być nadzwyczaj atrakcyjna dla dzieci – pod warunkiem ciekawej organizacji, atrakcyjnego miejsca oraz pomysłów organizatorów. A tych może być mnóstwo: od wspólnych ćwiczeń, wycieczek, rozmów z bohaterami okolic po gry na świeżym powietrzu, wspólne ogniska i konkursy.

Olimpiada na wesoło!

Zielona szkoła – atrakcja i nauka

Program zielonej szkoły to zazwyczaj kilka dni – około pięciu – podczas których klasa ma okazję do wspólnego wyjazdu łączącego atrakcje i naukę. Ta obejmuje praktycznie wszystkie szkolne dziedziny. Zielona szkoła zapewnia edukację przyrodniczą, ale również językową, matematyczną, plastyczną, muzyczną, możliwe są także zajęcia ruchowe.
Wyjazd w nowe miejsce sprzyja zainteresowaniu nowym regionem przy szczególnym uwzględnieniu jego historii. Umożliwia doskonalenie sprawności fizycznej, uczy współpracy w zespole i nawyków wspólnej zabawy z dala od komputerowego sprzętu.
Taki wyjazd to również dla wielu dzieci jedyna okazja na to, by odpocząć poza zgiełkiem miasta. Zielona szkoła organizowana w pensjonacie Zawoja dostarczy mnóstwo atrakcji. Ośrodek edukacyjny w Babiogórskim Parku Narodowym pomoże poznać okolice, a regionalny skansen przypomni, jak wyglądały one w przyszłości. Ponad 1700 m najwyższego szczytu, Diablaka, skusi nie tylko najlepszych piechurów. Jak poruszać się po górach opowiedzą ratownicy GOPR. Uczniowie poznają też babiogórski folklor – będą malować na szkle, zmienią w garncarzy, a rzeźbiarze pokażą jak tworzyć kształty w drewnie.
Wieczorami połączymy góry z atrakcjami. Będą więc wesołe spotkania z góralami i ich gawędami, ale też Noc Filmożerców pełna ciekawych produkcji, dyskoteki i karaoke godne prawdziwej sceny.
A wszystko to w Zawoi – wsi u podnóża Babiej Góry. Obiekt ma wszystko co potrzeba, by usatysfakcjonować najbardziej wybrednych mieszczuchów wybierających się na górskie podboje – od świetlicy z kominkiem przez salę telewizyjną po arenę do zmagań tenisa stołowego.
Na tym zielona szkoła się nie kończy. Opcjonalnie można skorzystać też z dodatkowych atrakcji – od wyjazdu do Zakopanego i Krakowa, po uroki Pienin i wyjazd na Słowację.

Zagroda Edukacyjna w Marcówce

oganizujemy wycieczki dla grup z całej polski
mamy własną bazę noclegową w małopolsce
dopełniamy wszelkich formalności
trybała team zespół kompetentych ludzi
Skontaktuj się z nami.
Dzwoń i pisz!
Zadzwoń do nas!
Wyjaśnimy wszystkie wątpliwości.
Napisz do nas!
Odpowiemy bardzo szybko.