Zielona szkoła pod Babią Górą

Atrakcje Warszawy, których pominąć nie wolno
16 lipca 2017
Punkty widokowe. Skąd najlepiej oglądać Kraków
18 lipca 2017

Zielona szkoła pod Babią Górą

marcówka

Zagroda Edukacyjna w Marcówce

Zielona szkoła w górach

Zawoja – aktywna edukacja

 

Babia Góra w Beskidzie Żywieckim to drugi szczyt w Polsce. Zielona szkoła w takiej lokalizacji? Idealne rozwiązanie!

Dzieci w wieku szkolnym – z rosnącymi potrzebami poznawczymi, wielką ciekawością otaczającego je świata – potrzebują tego, by zamienić szkolną codzienność w ławce na coś nietypowego, wykraczającego poza szablon.
Takim rozwiązaniem jest zawsze zielona szkoła w pensjonacie w Zawoi. Ona uczy tego, co ludzkość otacza – jednocześnie stymuluje rozwój, zaciekawia i intryguje. Pedagodzy nie mają wątpliwości. Zielona szkoła uczy pracy w grupie, stawia na komunikację, sprzyja integracji i wymaga koncentracji w nietypowych warunkach.
Zielona szkoła może być nadzwyczaj atrakcyjna dla dzieci – pod warunkiem ciekawej organizacji, atrakcyjnego miejsca oraz pomysłów organizatorów. A tych może być mnóstwo: od wspólnych ćwiczeń, wycieczek, rozmów z bohaterami okolic po gry na świeżym powietrzu, wspólne ogniska i konkursy.

 

Olimpiada na Zielonej Szkole w Zawoi

Zielona szkoła – atrakcja i nauka

Program zielonej szkoły to zazwyczaj kilka dni – około pięciu – podczas których klasa ma okazję do wspólnego wyjazdu łączącego atrakcje i naukę. Ta obejmuje praktycznie wszystkie szkolne dziedziny. Zielona szkoła zapewnia edukację przyrodniczą, ale również językową, matematyczną, plastyczną, muzyczną, możliwe są także zajęcia ruchowe.
Wyjazd w nowe miejsce sprzyja zainteresowaniu nowym regionem przy szczególnym uwzględnieniu jego historii. Umożliwia doskonalenie sprawności fizycznej, uczy współpracy w zespole i nawyków wspólnej zabawy z dala od komputerowego sprzętu.
Taki wyjazd to również dla wielu dzieci jedyna okazja na to, by odpocząć poza zgiełkiem miasta. Zielona szkoła organizowana w pensjonacie Zawoja dostarczy mnóstwo atrakcji. Ośrodek edukacyjny w Babiogórskim Parku Narodowym pomoże poznać okolice, a regionalny skansen przypomni, jak wyglądały one w przyszłości. Ponad 1700 m najwyższego szczytu, Diablaka, skusi nie tylko najlepszych piechurów. Jak poruszać się po górach opowiedzą ratownicy GOPR. Uczniowie poznają też babiogórski folklor – będą malować na szkle, zmienią w garncarzy, a rzeźbiarze pokażą jak tworzyć kształty w drewnie.
Wieczorami połączymy góry z atrakcjami. Będą więc wesołe spotkania z góralami i ich gawędami, ale też Noc Filmożerców pełna ciekawych produkcji, dyskoteki i karaoke godne prawdziwej sceny.
A wszystko to w Zawoi – wsi u podnóża Babiej Góry. Obiekt ma wszystko co potrzeba, by usatysfakcjonować najbardziej wybrednych mieszczuchów wybierających się na górskie podboje – od świetlicy z kominkiem przez salę telewizyjną po arenę do zmagań tenisa stołowego.
Na tym zielona szkoła się nie kończy. Opcjonalnie można skorzystać też z dodatkowych atrakcji – od wyjazdu do Zakopanego i Krakowa, po uroki Pienin i wyjazd na Słowację.

 

Oferta Zielonych Szkół organizowanych przez Trybała Team:


 
 
 
 
organizujemy wycieczki dla grup z całej polski
mamy własną bazę noclegową w małopolsce
dopełniamy wszelkich formalności
trybała team zespół kompetentych ludzi
Skontaktuj się z nami.
Dzwoń i pisz!
Zadzwoń do nas!
Wyjaśnimy wszystkie wątpliwości.
Napisz do nas!
Odpowiemy bardzo szybko.