Tanie wycieczki szkolne
Wycieczka do Pragi powinna podróżować po niej metrem

Wycieczka do Pragi – metrem dojedziesz wszędzie

Wycieczka do Pragi to wyzwanie – jak w krótkim czasie pogodzić tak wiele ciekawych miejsc do zobaczenia w stolicy Czech? Wojak Szwejk filozoficznie mówił kiedyś, że idąc pod górkę i tak trzeba kiedyś wrócić, więc na koniec okazuje się, iż idzie się zawsze po płaskiej nawierzchni.

Coś w tym jest. Choć to miasto, gdzie często trzeba iść pod górkę, wycieczka do Pragi nie będzie zmęczona – tam odczuwa się entuzjazm wpływający na turystyczne zacięcie. O czym warto wiedzieć wybierając się na kilkudniowy wyjazd do Pragi?

Podróżowanie po Pradze

Wycieczka do Pragi bez problemu może podróżować po niej metrem.  Wycieczka do Pragi – metrem dojedziesz wszędzie escalator 319183 1280 1024x767

Metro w Pradze pozwala na swobodą podróż po całym mieście

To miasto stosunkowo łatwej komunikacji. Wycieczka do Pragi bez problemów może się po niej poruszać autokarem. Osoby, które cenią sobie dodatkowo zwiedzanie na własną rękę z pewnością nie będą miały problemów, by się w Pradze odnaleźć. Czeska stolica w ogóle sprawa wrażenie bardzo przemyślanego pod względem możliwości turystycznych. Lotnisko oddalone od centrum Pragi ledwie 20 kilometrów oferuje sieć autobusów wyjeżdżających sprzed wyjścia, a dojeżdżających praktycznie przy metrze – na przystankach Zlicin i Dejvicka. Stamtąd praktycznie w kwadrans można metrem dostać się do ścisłego centrum. Wycieczka do Pragi najczęściej zaczyna się właśnie tam, na placu Wacława, czyli miejscu, które nigdy nie zasypia. Trzema liniami metra – żółtą, czerwoną i zieloną – które często krzyżują się, można zwiedzić Pragę niemal w całości. A z pewnością jest co oglądać – najciekawsze miejsca w Pradze można wyliczać dziesiątkami.

Komunikacja po Pradze jest nie tylko stosunkowo prosta, ale i niedroga oraz w pełni zautomatyzowana. Nie ma biegania po kioskach, by kupić bilet. Sprzedaż odbywa się poprzez automaty, które bez problemu znaleźć można właściwie na każdym przystanku metra.

Warto też wiedzieć, że to nie tylko Stare Miasto, o czym często zapominają wycieczki do Pragi. Pośpiech jest błędem. Im więcej czasu poświęca się na Pragę, tym lepiej można odczuć jej wyjątkowość – żartuje się nawet, iż na jeden dzień do stolicy Czech nie opłaca się przyjeżdżać. Dwa to minimum, które nie wystarczy. Trzy dni pozwoli na zgłębienie jej sekretów. Ale najlepszym rozwiązaniem jest po prostu długi, leniwy ciąg, podczas którego można poczuć się jak typowy wojak Szwejk.

About the Author

Leave a Reply

*