Trzydniowa wycieczka szkolna do Warszawy wystarczy, by poznać wszystkie twarze polskiej stolicy. A ta ma ich wyjątkowo wiele. Łączy w sobie historię i nowoczesność, sentymenty i wizję przyszłości, sport i politykę.
Idealny program wycieczki do Warszawy powinien łączyć wszystkie jej atuty. Dopiero wtedy oddaje w pełni charakter wizytówki Polski, miasta w którym – puśćmy tu wodze fantazji – historyczna Syrenka z urokliwej Starówki pędzi metrem do nowoczesnego Centrum Kopernik, a dzień kończy posmakowaniem nocnego życia stolicy. Właśnie taka – ciekawa, różnorodna, nieszablonowa, uciekająca od schematów – może być udana, inna niż wszystkie wycieczka do Warszawy. Warunek to dobrze skonstruowany program wyjazdu i intrygujące zestawienie stołecznych atrakcji.
Zobacz naszą ofertę wycieczek do Warszawy
Biuro Trybała pokazuje Warszawę dynamicznie, łącząc – w zaledwie trzy dni – jej przeszłość z przyszłością. Stare Miasto przypomni o latach swojej wielkiej świetności. Program wycieczki obejmie wszystkie charakterystyczne punkty, znane najczęściej z ekranu telewizyjnego – od pomnika Syrenki Warszawskiej przez Katedrę, Kolumnę Zygmunta, Barbakan. Na Krakowskim Przedmieściu czekać będzie Pałac Prezydencki. Tajemnic nie będą miały wnętrza Zamku Królewskiego i Ogród Saski. Wycieczka skieruje się też na Plac Piłsudskiego i do Grobu Nieznanego Żołnierza. Dbałością o detale z czasów Jana III Sobieskiego i jego Marysieńki zadziwi Pałac w Wilanowie.
Ciekawy pomysł na Warszawę to nie tylko jej zabytki. W programie Biura Trybała będzie też wyprawa do niezwykłego Centrum Nauki Kopernik – jednej z największych tego typu placówek w Europie. Zrezygnujemy z autokaru, by metrem wybrać się do centrum i zobaczyć stolicę z imponującej perspektywy 30. piętra – 114. metra tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki. Można, zamiast podniebnej atrakcji, skorzystać z emocji sportowych i – trasą godną Roberta Lewandowskiego czy Wojciecha Szczęsnego – zwiedzić Stadion Narodowy z całkowicie innej perspektywy niż ta znana z ekranu telewizji.
Pokażemy też bohaterską twarz Warszawy z czasów Powstania. Plan wycieczki obejmuje zwiedzanie wyjątkowego muzeum poświęconego zrywowi mieszkańców, a także projekcję filmu „Miasto Ruin” – jednej z najbardziej wstrząsających produkcji dotyczących tego okresu stolicy.
O pełnym programie zadecydują jednak sami uczestnicy – możliwych dodatkowych atrakcji Warszawa ma więcej. Możliwa jest wycieczka w zaułki korytarzy Sejmu, kuszą imponujące zbiory Biblioteki Uniwersyteckiej oraz ogrody na jej dachy. Z kolei przy okazji wspomnień o Powstaniu można opcjonalnie powiązać je z wyprawą na Cmentarz Powązkowski oraz terenami Getta i Pawiaka.
Takie mogą być trzy dni z realiami stolicy dla uczniów powiatu suskiego. Zapraszamy również na wycieczki szkolne do Warszawy z Krakowa. Stolicę poznawać będziemy wspólnie podczas dojazdów z komfortowego ośrodka położonego na jej obrzeżach. Cena zawiera nie tylko pobyt, ale i transport, opiekę pilotów, ubezpieczenia, bilety wstępów oraz bezpłatny pobyt kadry pedagogicznej.