Tanie wycieczki szkolne
Panorama Wiednia zaskakuje turystów jadących na wycieczki do Austrii

Wycieczka do Wiednia – muzyka oraz kuchnia

Każda wycieczka do Wiednia podczas pobytu w Austrii poczuje dokładnie to samo. Wiedeń to miasto muzyki, którą usłyszeć można nie tylko ze względu na nawiązania do Mozarta.

Właśnie ten niezwykły klimat przyciąga do Wiednia zwykłych turystów, wycieczki szkolne, uczestników obozów szkolnych. Co można zobaczyć na ulicach najsłynniejszego austriackiego miasta?

Wycieczka do Wiednia w rytmach Straussa

Wiosną i latem ulice Wiednia pełne są wycieczek, które z niemałym zdziwieniem zauważają okolicznych akwizytorów koncertowych, którzy – przebrani w peruki i stroje z przeszłości – zapraszają na przeróżne koncerty. W Wiedniu mnóstwo jest bowiem nawiązań do Straussa, Beethovena i Mozarta. Jeśli jednak ktoś myśli, że tylko do nich – jest w błędzie.

Wielkim zaskoczeniem dla uczestników wycieczek do Wiednia jest bowiem to, iż miasto rozbrzmiewa na co dzień nie tylko muzyką poważną. Rozbudowana jest szeroka miejsca scena jazzowa – m.in. ze słynnym Birdlandem przy Am Stadtpark 1 na czele. Specjaliści wskazują też inne punkty idealne na miejsce odwiedzin dla melomanów podczas wyjazdu do Wiednia. To np. bardziej nowoczesna Porgy & Bess przy Rie- mergasse 11, ceniony za klasyczne podejście do jazzu Jazzland (Franz  Josefs-Kai 29) czy też ceniona przez gości z zachodu Miles Smiles (Langegasse 51). Klubów, które warto odwiedzić planując wycieczkę do Wiednia jest mnóstwo.

Wiener Schitzel w Wiedniu

A co dla osób, które wyjazd do Austrii traktują jako okazję do zasmakowania się w wyjątkowych walorach wiedeńskiej kuchni? Słynny Wiener Schintzel można dostać praktycznie wszędzie – w przeróżnych wersjach ocierających się nawet o ekstrawagancję kulinarną. Miłośnicy Wiednia polecają szczególnie te lokale, gdzie można najbardziej poczuć wyjątkowy klimat Austrii. Takim miejscem jest np. restauracja ulokowana przy ul. Wollzeile 5 – często łączy się obiad w niej ze zwiedzaniem niedalekiej katedry Św. Szczepana.

About the Author

Leave a Reply

*