Atrakcje we Wrocławiu TOP 10

Kraków Wawel
Wyjątkowe wycieczki szkolne do Krakowa
18 stycznia 2019
Bieszczady
Atrakcje w Bieszczadach TOP 10
21 kwietnia 2019

Atrakcje we Wrocławiu TOP 10

Wycieczka szkolna do Wrocławia - TOP 10 atrakcji


1. Rynek Starego Miasta

To drugi co do wielkości (po krakowskim) plac miejski w Polsce. Jego zabudowa kształtowała się od XIII wieku, dlatego odkryjemy tu wiele ciekawostek z dawnych czasów. Najwcześniej powstały budynki związane z handlem i kupiectwem, a więc domy kupców, piekarzy i płócienników. Dziś nie ma już po nich śladu, ponieważ w tym miejscu znajdują się tzw. Sukiennice i budynki Nowego Ratusza. Niezwykle ciekawy jest Stary Ratusz, ponieważ to jeden z najcenniejszych budynków świeckich w Europie. W jego wieży zamontowany jest najstarszy w Polsce dzwon, będący częścią mechanizmu zegara. Dodajmy jeszcze, że w jego podziemiach znajduje się słynna „Piwnica Świdnicka”, czyli najstarsza restauracja w Europie. Stołowali się tu m.in. Fryderyk Chopin, Juliusz Słowacki, oraz Józef Wybicki. Spacerując po wrocławskim rynku, na pewno zauważymy dwie kamienice jakby niepasujące do tych, które otaczają plac. Nazywane są „Jaś i Małgosia”, a są to dawne domy altarystów, czyli opiekunów ołtarzy kościelnych. Z każdego miejsca rynku widać potężną wieżę Kościoła pw. św. Elżbiety. Według legendy był on w XVI wieku przegrany w karty i dlatego przeszedł na własność gminy protestanckiej. Z rynku wybiega kilka uliczek, które zaprowadzą nas na Plac Solny, gdzie o każdej porze dnia i nocy kupimy bukiet kwiatów. Albo w stronę Starych Jatek, które dziś zamienione są na galerie sztuki, lub do bramy Kościoła pw. św. Marii Magdaleny, gdzie zobaczymy słynny Mostek Pokutnic.
wrocław rynek

2. Ostrów Tumski

To najstarsza część Wrocławia. Pierwotnie była wyspą, a znajdował się na niej Zamek Piastów Śląskich, wokół którego rozwijało się miasto. W kolejnych wiekach stał się niezależną siedzibą władz kościelnych, a miasto przeniosło się na drugi brzeg Odry. Zobaczymy tu niezwykłe zabytki, do których należy między innymi najwyższy na świecie Pomnik św. Jana Nepomucena, którego historię odczytamy dzięki płaskorzeźbom umieszczonym na cokole. Możemy podziwiać unikatową w skali Europy, dwupoziomową Kolegiatę Świętego Krzyża i Św. Bartłomieja. Według legendy jej fundatorzy otrzymali znak, by wybudować „jedną świątynię na drugiej”. W pobliskim budynku mieściła się Drukarnia Kaspra Elyana, gdzie powstał najstarszy tekst w języku polskim. Warto zatrzymać się przy romańskim kościółku pw. św. Idziego i posłuchać Legendy o Bramie Kluskowej, która jest zabawną przestrogą dla wszystkich głodomorów. Najważniejszym zabytkiem Ostrowa Tumskiego jest Archikatedra pw. św. Jana Chrzciciela, zwana często „Matką Śląskich Kościołów”. Niezwykłe wrażenie robi potężna bryła i wysokie wieże kościoła, który jest pierwszą świątynią w Polsce wybudowaną w stylu gotyckim. W jej murach zapisana jest wielowiekowa historia Dolnego Śląska. Odnajdziemy tu wiele legend związanych z jej architekturą. W jej wnętrzu zobaczymy między innymi Płaskorzeźbę Zaśnięcia NMP w ołtarzu głównym, Obraz Madonny Sobieskiej, oraz wiele cennych zabytków sztuki

3. Panorama Racławicka

To jeden z największych obrazów na świecie. Prezentowany jest w wybudowanym specjalnie dla celów ekspozycyjnych budynku zwanym Rotundą. Obraz o wymiarach 120 x 15 metrów przedstawia zwycięską Bitwę pod Racławicami z 1794 roku. Zapoczątkowała ona powstanie dowodzone przez Tadeusza Kościuszkę. Autorami tego niezwykłego dzieła sztuki są Jan Styka i Wojciech Kossak. Wraz z zaproszonymi do tego przedsięwzięcia malarzami, pracowali nad nim przez 9 miesięcy. Panorama Racławicka została zaprezentowana w 1894 roku we Lwowie. Od samego początku budziła podziw wszystkich osób odwiedzających pawilon wystawowy. Podczas drugiej wojny światowej została zabezpieczona przed zniszczeniem. Po jej zakończeniu udało się sprowadzić ją do Wrocławia. Prezentowana jest w niezwykle atrakcyjnej oprawie. Widz ma wrażenie, że znajduje się na polu walki, a podczas seansu lektor przybliża dzieje obrazu, oraz opowiada o zmaganiach pod Racławicami. To trzeba koniecznie zobaczyć!
Panorama Racławicka Wrocław

4. Centrum Nauki i Wiedzy o Wodzie Hydropolis

To jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie dowiemy się niemal wszystkiego na temat wody. Wrocław leży nad brzegiem Odry i jej dopływów, w mieście znajduje się ponad sto mostów. Woda w naturalny sposób towarzyszy każdemu, kto zwiedza to miasto. Nie wszyscy wiedzą, że pod wrocławskimi ulicami znajduje się cały system wodociągów. Właśnie w jednym z zabytkowych budynków oraz zbiorników na wodę urządzono niesamowitą, multimedialną wystawę edukacyjną. W sposób arcyciekawy dowiemy się, jak ważna jest woda dla życia na Ziemii. Poznamy morskie stwory zamieszkujące głębie oceanów. Dowiemy się, ile człowiek potrzebuje codziennie płynów, by normalnie funkcjonować, wreszcie jak wygląda system wodociągów we Wrocławiu. Hydropolis to pod każdym względem miejsce niezwykłe, gdzie wiedza podana jest w formie zabawy i przygody.

5. Afrykarium i ZOO Wrocław

Wrocławski Ogród Zoologiczny jest najstarszym w Polsce tego typu miejscem. Można tu zobaczyć zwierzęta z całego świata. Spacerując, po alejkach możemy poznać egzotyczne zwierzęta wszystkich kontynentów, oraz dowiedzieć się, jakie są ich zwyczaje. Niezwykłym przeżyciem jest wizyta w Afrykarium, czyli budynku, gdzie prezentowane są zwierzęta Czarnego Lądu. Jego wnętrze przypomina olbrzymie akwarium z wytyczonymi szklanymi korytarzami. Dzięki temu ryby, płazy, oraz gady, są bardzo blisko nas, co budzi tak wiele emocji i radości. Podziwiać możemy pływające nad naszymi głowami rekiny, żółwie i płaszczki. Uczestniczymy w karmieniu pingwinów, a także spacerujemy po tropikalnej dżungli. Afrykarium to żywa lekcja biologii i miejsce, gdzie dzika przyroda, dostępna jest na wyciągniecie ręki.
ZOO we Wrocławiu

6. Ogród Japoński

To pięknie zaprojektowany teren spacerowy, który nawiązuje do sztuki ogrodowej Dalekiego Wschodu. Stanowi unikatową w skali Europy przestrzeń. Powstał podczas Wystawy Stulecia w 1913 roku i został stworzony przez japońskiego florystę Araia Mankichiego. Do ogrodu wchodzi się przez bramę Sukiya-mon i od tego momentu obowiązuje zasada cichej rozmowy o pięknie, przyjaźni, oraz pozytywnych rzeczach. Z mostu Yumedono Bashi widzimy malowniczy staw, z oddali dobiega szum wodospadu Otoko-daki. Idąc w stronę pawilonu herbacianego zwanego Azumaya, przejdziemy obok kaskady Onna-daki wyrażającej kobiecą naturę. Zgromadzono tutaj 78 gatunków roślin, z czego 38 pochodzi z samej Japonii. Warto zapomnieć na chwilę o zgiełku, odprężyć się i spokojnie pospacerować alejkami wrocławskiego Ogrodu Japońskiego.

7. Hala Stulecia

To dzieło wrocławskiego architekta Maxa Berga. Powstało w celu upamiętnienia odezwy króla pruskiego Wilhelma III. Wezwał on do walki z Napoleonem. Budynek to przykład nowatorskich rozwiązań. W latach, kiedy powstał, posiadał on największą na świecie rozpiętość żelbetonową. Wraz z Halą Stulecia powstał Pawilon Czterech Kopuł. Po II wojnie światowej kręcono tu wiele znanych filmów m.in. „Nie ma mocnych” i „Pan Kleks w Kosmosie”. Dziś w pobliżu Hali Stulecia znajduje się największa w Polsce Fontanna Multimedialna. Podczas ciepłych miesiącach gromadzą się turyści podziwiający artystyczne połączenie wody, dźwięku i światła.
Sky Tower we Wrocławiu
https://polska-org.pl/4554822,foto.html

8. Sky Tower

Wrocławski wieżowiec jest najwyższym budynkiem w Polsce (212 m.), jeśli chodzi o wysokość mierzoną do dachu. Posiada najwyżej w Polsce położony taras widokowy. Stał się symbolem dynamicznie rozwijającego się Wrocławia oraz jedną z atrakcji turystycznych. Taras widokowy jest udostępniony dla miłośników pięknych panoram. Widać stąd nie tylko miasto z lotu ptaka, ale także pasmo Sudetów. Sky Tower to obowiązkowy punkt na mapie turystycznej Wrocławia! Widok z 42 piętra tego wieżowca zapiera dech w piersiach!

9. Aula Leopoldina

To reprezentacyjna sala Uniwersytetu Wrocławskiego. Swą nazwę wzięła od cesarza Leopolda I, który na początku XVIII wieku ufundował uczelnię. Jest to jedno z najpiękniejszych pomieszczeń świeckich w Europie wykonanych w stylu barokowym. Na uwagę zasługują figury cesarza Leopolda I oraz jego synów, a także personifikacje dobrych i złych cech ludzkich. Każdego, kto odwiedzi aulę, urzeka bogactwo zdobień. Wielobarwne freski na ścianach i suficie oraz obrazy przedstawiające ludzi nauki, które tworzą niezwykły kalejdoskop. Ma się wrażenie, jakby wszystko w sali się ruszało. Rzeźby i malowidła są ukazane w sposób dynamiczny, co było charakterystyczne dla tej epoki.

10. Wrocławskie Krasnale

Świetnym pomysłem na zwiedzanie Wrocławia jest szukanie w mieście figurek krasnali. Mogą nam w tym pomóc specjalnie przygotowane mapy, strona internetowa lub przewodnicy miejscy. Historia pojawienia się tych sympatycznych skrzatów we Wrocławiu sięga lat osiemdziesiątych. W czasach „Pomarańczowej Alternatywy” były symbolem buntu przeciw ówczesnemu systemowi. Pierwsza figura stanęła na Ulicy Świdnickiej, po niej zaczęły pojawiać się kolejne. Dziś niemal na każdym kroku spotkamy krasnale, które zajmują się przeróżnymi rzeczami. Mamy więc krasnala Chirurga, Farmacjusza, Gazeciarza, Klucznika, Matematyka, Ogrodnika, Skrzypka, Podróżnika i jeszcze ponad 300 innych. Z każdym rokiem przybywa ich coraz więcej. Wrocław to bajkowe miasto, czego najlepszym przykładem są krasnale. Tutaj czują się najlepiej!

Zobacz naszą ofertę wycieczek szkolnych do Wrocławia

Wycieczka szkolna Wrocław 2 dni

Wycieczka szkolna Wrocław intensywnie 2 dni

Wycieczka szkolna Wrocław i Góry Stołowe 3 dni

Wycieczka szkolna Wrocław 3 dni

TOP 10 atrakcji we Wrocławiu 

Co warto zobaczyć?

Wrocław to stolica Dolnego Śląska, jednego z najbardziej atrakcyjnych regionów w Polsce i nawet w Europie. Co roku zwiedzamy z wycieczkami szkolnymi dolnośląskie zamki i pałace oraz korzysta z wielu współczesnych atrakcji. Sam Wrocław uważany jest za jedno z najpiękniejszych polskich miast. Tutaj zarówno dzieci i młodzież odkryją mnóstwo interesujących miejsc i spędzą niezapomniane chwile, dlatego przygotowaliśmy ranking najciekawszych 10-ciu miejsc we Wrocławiu. To propozycja skierowana do wszystkich wycieczek szkolnych i grup. Pozwala zwiedzić najciekawsze zabytki miasta, poznać sporo ciekawostek i spędzać czas w nowoczesnych centrach nauki i rozrywki. Wrocław to miasto kultury, ale także świetnej zabawy i rozrywki!

organizujemy wycieczki dla grup z całej polski
mamy własną bazę noclegową w małopolsce
dopełniamy wszelkich formalności
trybała team zespół kompetentych ludzi
Skontaktuj się z nami.
Dzwoń i pisz!
Zadzwoń do nas!
Wyjaśnimy wszystkie wątpliwości.
Napisz do nas!
Odpowiemy bardzo szybko.