WYCIECZKI SZKOLNE TRZY STOLICE – BUDAPESZT, BRATYSŁAWA, WIEDEŃ

Jest w Europie taka rzeka, która przepływa przez 10 państw. Wije się majestatycznie, tworząc malownicze krajobrazy, będąc natchnieniem poetów i kompozytorów. To Dunaj. Nad jego brzegami leżą trzy piękne stolice: Wiedeń, Bratysława i Budapeszt.

Wyjazd obejmujący zwiedzanie ich wszystkich stanowi niezapomnianą przygodę. To niezwykle atrakcyjna wycieczka i niemalże obowiązek każdego, kto chce poznać perły kultury europejskiej. Jako biuro podróży działające na południu Polski szczególnie chętnie zapraszamy wycieczki w te strony.

Oferta trzydniowych wycieczek szkolnych do Trzech Stolic

Wycieczki szkolne Trzy Stolice

Wycieczka szkolna do trzech stolic nad Dunajem to same plusy. Program codziennie przynosi nowe wrażenia. Każdego z trzech dni grupa zwiedza inne miasto, więc nie sposób się nudzić. Bogactwo treści związane z historią, tradycją, kulturą i sztuką Austrii, Słowacji i Węgier to niewyczerpany materiał edukacyjny. Do tego niewielka odległość to sprawny transport i korzystna cena. Wyjazd z Polski nie oznacza dni straconych na samą podróż, ponieważ te niewielkie kraje położone są blisko siebie i naszej granicy.

Cena wycieczki obejmuje transport i opłaty parkingowe, noclegi ze śniadaniem i obiadokolacją, opiekę pilota, oprowadzanie przez przewodnika i ubezpieczenie. Program omawiany jest szczegółowo z każdą grupą indywidualnie.

Wycieczka szkolna odwiedza Trzy Stolice w trzy dni. Oznacza to, że każdy z dni spędzony jest w innym mieście. Wycieczki z Polski zaczynają od wyjazdu w stronę Wiednia, gdzie spędzają cały dzień. Odwiedzają miejsca najbardziej charakterystyczne dla stolicy Austrii. Odpoczynek zapewnia obiadokolacja i nocleg. Drugi z dni przeznaczony jest na zwiedzanie Budapesztu. Po dniu pełnym wrażeń w stolicy Węgier następuje wyjazd do miejsca noclegowego na posiłek i odpoczynek. Trzeci z dni nasze wycieczki spędzają w Bratysławie. Następnie przez terytorium Słowacji wracają do Polski.

Budapeszt, Bratysława, Wiedeń – najważniejsze atrakcje

Co zobaczymy podczas wycieczki „Trzy stolice”? Wiedeń zachwyca elegancją. Tu warto podziwiać wykwintną architekturę, styl i porządek. Wycieczki odwiedzają Innere Stadt – Ringstrasse, Parlament, Teatr, Hofburg, Hundertwasser Haus i Belweder. Nie sposób ominąć gotyckiej katedry św.Szczepana, która jest jedną z wizytówek miasta Wiedeń. Niejedna grupa zainteresuje się też tematem muzyki, kojarząc koncerty noworoczne transmitowane z Opery wiedeńskiej, która również jest na trasie wycieczki.
Zwiedzanie Budapesztu wycieczka rozpoczyna zwykle przyjazdem na Plac Bohaterów. Wśród punktów programu jest Wzgórze Zamkowe, Zamek Królewski, Starówka, Kościół Macieja, Baszty Rybackie, Góra Gellerta, Vajdahunyad vára i oczywiście bazylika św.Stefana. Budapeszt kojarzony jest najczęściej z okazałym gmachem Parlamentu, który również odwiedza każda nasza wycieczka.
Finałem wyjazdu jest Bratysława. Malownicze położenie zapewniają stolicy Słowacji zbocza Karpat chylące się ku rzece Dunaj. Zobaczymy tu Wzgórze Zamkowe i Zamek Bratysławski. Kolejne punkty programu to katedra św. Marcina, Stare Miasto, Stary Ratusz, Wieża i Brama Michalska. Wycieczka odwiedza również kilka różnych pałaców: Pałac Prymasowski, Pałac Mirbachów i Pałac Palaffiego,
Spacery z przewodnikiem pozwalają poznać nie tylko historię, ale również kulturę i sztukę położonych nad Dunajem stolic. Zwiedzanie nie byłoby pełne bez ciekawostek, anegdot i wchodzenia w charakterystyczny klimat danego miejsca. Do tego należy dodać, że liczne odwiedzane przez wycieczkę miejsca zostały uhonorowane przez Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Szukasz innej wycieczki szkolnej za granicę?

Kliknij w baner i sprawdź!

Nie znalazłeś wycieczki która Cię interesuje?
Napisz do nas, a stworzymy dla Ciebie indywidualny program!

  Natalia Lorek

  tel. 784 394 585

  biuro@trybala.com.pl

  Natalia Lorek

  To wszytko zobaczycie jadąc z nami na wycieczkę szkolną do Trzech Stolic!

  Opinie naszych klientów

  • Beata Stach
   Miałam ogromną przyjemność uczestniczyć w zorganizowanej przez Biuro wycieczce 3 dniowej do Warszawy oraz 2 dniowej do Wrocławia. Osobą organizującą była Pani Natalia. Pełen profesjonalizm, ogromne zaangażowanie, anielska cierpliwość do ciągłych zmian, telefonów i maili o każdej porze dnia. Efekt zadowalający każdego uczestnika wycieczek. Nawet pogoda była zamówiona! Bardzo polecam! Na pewno ciąg dalszy nastąpi ...
   Beata Stach
   Szkoła Podstawowa im. Obrońców Warszawy w Zedermanie

  POLECAMY INNE WYCIECZKI Z NASZEJ OFERTY:

  × Ze względu na znaczny wzrost cen paliwa i pozostałych usług wycieczki kalkulujemy na bieżąco. Prosimy Państwa o wyrozumiałość.
  organizujemy wycieczki dla grup z całej polski
  mamy własną bazę noclegową w małopolsce
  dopełniamy wszelkich formalności
  trybała team zespół kompetentych ludzi
  Skontaktuj się z nami.
  Dzwoń i pisz!
  Zadzwoń do nas!
  Wyjaśnimy wszystkie wątpliwości.
  Napisz do nas!
  Odpowiemy bardzo szybko.