WYCIECZKI SZKOLNE DO WIEDNIA

Wiedeń to perełka europejskiej kultury i sztuki. Elegancka stolica Austrii zachwyca przepychem, stylem i porządkiem. Miasto uchodzące za jedno z miejsc o najwyższym poziomie życia na świecie ma również bogatą historię, dlatego warto wybrać wycieczki szkolne do Wiednia.

Związane jest z nim wiele sławnych nazwisk, w tym Mozart, Beethoven, Kiepura, Klimt, rodzina Straussów, dynastia Habsburgów i cesarzowa Sisi. Wycieczka szkolna do Wiednia to lekcja muzyki, podręcznik architektury, podróż w czasy cesarzy i przyjemny spacer w jednym.

Oferta dwudniowych wycieczek szkolnych do Wiednia

Oferta trzydniowych wycieczek szkolnych do Wiednia

Wycieczki szkolne do Wiednia na 2 dni

Wiedeń położony jest blisko Polski. Z południa naszego kraju dojechać tam można znacznie szybciej niż z gór nad morze. Dlatego wyjazd w godzinach porannych umożliwia zrealizowanie bogatego planu zwiedzania już w pierwszym dniu. Wycieczka dociera do Opery Wiedeńskiej – dumy wiedeńczyków. Program obejmuje również wizytę w Muzeum Historii Sztuki i Natury, dotarcie pod Parlament, Ratusz, Hundertwasser Haus, Belweder i dom Mozarta. Pierwszy z dni to także spacer przez Kohlmarkt Graben czyli deptaki wiedeńskie i zwiedzanie perełki gotyku, jaką jest Katedra św. Szczepana. Atrakcją dla młodzieży będzie wyjście na wieżę widokową.
Wieczorem uczestnikom wycieczki serwowana jest obiadokolacja. Nocleg pozwala zregenerować siły. Drugi z dni jest bardziej wyjazdowy. To czas na Schönbrunn, czyli byłą rezydencję rodziny cesarskiej. Wspaniały pałac i ściśle zaplanowany ogród na długo zapadają w pamięć. Ostatnim punktem programu jest Kahlenberg – wzgórze związane z Janem III Sobieskim i jego zwycięstwem nad Turkami w bitwie pod Wiedniem.

Wycieczki szkolne do Wiednia na 3 dni

Mając trzy dni na zwiedzanie Wiednia, warto dwa z nich poświęcić na samo miasto. Program wycieczki na 2 dni sprawdzi się tu znakomicie. Oprócz poszczególnych zabytków wielkie wrażenie robi rozmach w architekturze, klimat stolicy, smak kultury i echo historii. Nawet urbanistyka miejska budzi uznanie – Wiedeń już od dawna korzysta ze specjalnie zaprojektowanej, skutecznej obwodnicy chroniącej miasto przed nieustannym korkiem.
Trzeci z dni polecamy dla odmiany przeznaczyć na wyprawę przyrodniczą. Jednym z piękniejszych cudów natury jest Morawski Kras, w którym można odpocząć od miejskiego tłoku. To obszar chronionego krajobrazu, na który składa się 1600 jaskiń, z czego tylko 4 można zwiedzać. Jaskinia Punkevni stanowi świetną lekcję geografii i na długo zostaje w pamięci.

Wycieczki Trzy Stolice – Wiedeń, Budapeszt, Bratysława

Nie można pominąć oferty wycieczek odwiedzających trzy stolice w trzy dni. Położone nad Dunajem Wiedeń, Budapeszt i Bratysława to miejsca pełne zabytków, z których wiele zostało uhonorowanych przez UNESCO. Każdy z dni spędzony w innej stolicy to duże urozmaicenie wrażeń. Co prawda, przejazdy pomiędzy nimi i noclegi w różnych obiektach to cena za tak intensywny program. Jednak wycieczka „Trzy Stolice” jest zdecydowanie warta odrobiny wysiłku.
Każdy z dni poświęcamy na inne miasto. To pozwala odwiedzić najważniejsze miejsca w każdym z nich. I tak, grupy odwiedzają m.in. Operę, Parlament, Katedrę św.Szczepana, Belweder i Schönbrunn w Wiedniu. W Budapeszcie Wzgórze Zamkowe, Parlament, Baszty Rybackie, Górę Gellerta i Kościół Macieja. A na zakończenie Zamek Bratysławski, katedrę św.Marcina, Stare Miasto, Stary Ratusz i pałace w Bratysławie.
Nasze biuro podróży przygotowuje urozmaicone oferty wycieczek szkolnych w oparciu o doświadczenie i własną pasję turystyczną. Program układamy, dostosowując treści do wieku uczestników wyprawy. Dbamy przy tym, by cena była korzystna, a jakość jak najwyższa. Nasza oferta zawiera wyjazd pod opieką pilota i oprowadzanie przez lokalnego przewodnika. Cena obejmuje transport, noclegi z posiłkiem, ubezpieczenie i pobyt opiekunów.

Szukasz innej wycieczki szkolnej za granicę?

Kliknij w baner i sprawdź!

Nie znalazłeś wycieczki która Cię interesuje?
Napisz do nas, a stworzymy dla Ciebie indywidualny program!

  Natalia Lorek

  tel. 784 394 585

  biuro@trybala.com.pl

  Natalia Lorek

  To wszytko zobaczycie jadąc z nami na wycieczkę szkolną do Wiednia!

  Opinie naszych klientów

  • Beata Stach
   Miałam ogromną przyjemność uczestniczyć w zorganizowanej przez Biuro wycieczce 3 dniowej do Warszawy oraz 2 dniowej do Wrocławia. Osobą organizującą była Pani Natalia. Pełen profesjonalizm, ogromne zaangażowanie, anielska cierpliwość do ciągłych zmian, telefonów i maili o każdej porze dnia. Efekt zadowalający każdego uczestnika wycieczek. Nawet pogoda była zamówiona! Bardzo polecam! Na pewno ciąg dalszy nastąpi ...
   Beata Stach
   Szkoła Podstawowa im. Obrońców Warszawy w Zedermanie

  POLECAMY INNE WYCIECZKI Z NASZEJ OFERTY:

  × Ze względu na znaczny wzrost cen paliwa i pozostałych usług wycieczki kalkulujemy na bieżąco. Prosimy Państwa o wyrozumiałość.
  organizujemy wycieczki dla grup z całej polski
  mamy własną bazę noclegową w małopolsce
  dopełniamy wszelkich formalności
  trybała team zespół kompetentych ludzi
  Skontaktuj się z nami.
  Dzwoń i pisz!
  Zadzwoń do nas!
  Wyjaśnimy wszystkie wątpliwości.
  Napisz do nas!
  Odpowiemy bardzo szybko.