Tanie wycieczki szkolne

Grecja a szkolna wycieczka. Jest co robić!

wycieczka dla dzieci  Grecja a szkolna wycieczka. Jest co robić! kolonie i obozy

Wycieczka dla dzieci musi być zarówno interesująca jak i bezpieczna

Kiedy spojrzeć na słynną już Laptokarię z góry, widać kraj w pigułce – jeśli wycieczka szkolna do Grecji, to najlepiej właśnie w te okolice.

Młodzieżowy wyjazd do Grecji

Leptokaria to z jednej strony urokliwe morze wchodzące wprost do czystej wody. Z drugiej plaża pozwalająca na nadmorskie szaleństwa. A same miasto daje poczucie obcowania do typową grecką turystyczną rzeczywistością. Nie ma tam pośpiechu, życie składa się głównie z cierpliwego oczekiwania na wieczór, by po zmierzchu na dobre zacząć nie wieczór, ale właściwie dzień.
Szczególnie młodzież ceni sobie wyjazdy akurat w to miejsce Grecji. Okolica uchodzi za jedną z najpiękniejszych w rejonie Morza Egejskiego. Położenie umożliwia wyjątkową dużą ofertę wycieczek fakultatywnych we wszystkich atrakcyjnych kierunkach. Centrum pełne jest małych restauracji oferujących przysmaki lokalnej kuchni.
Dlaczego akurat tam wycieczka szkolna do Grecji pozna ową Grecję najlepiej? Po pierwsze: właśnie ze względu na charakter Laptokarii – przyjemnej wioski, która z turystyki żyje, ale nie jest przez nią całkowicie zdominowana. Są więc sklepiki, sprzyjające biesiadom i dyskusjom tawerny, klimatyczne knajpki brzmiące okoliczną muzyką i tradycyjnymi tańcami Sirtaki, ale i choćby wtorkowy targ przyciągający turystów łaknących poznania greckiej codzienności. Po drugie: oferta wyjazdu do Grecji może zostać skonstruowana tak, by nawet w trakcie stosunkowo krótkiego pobytu zobaczyć wszystko to, co najważniejsze. A atrakcji nie brakuje.
Z kurortu Riwiery Olimpijskiej można wybrać się oczywiście nawet na pieszą wycieczkę w masyw słynnego Olimpu, który dominuje nad okolicą.

Wycieczki naprawdę mają w czym wybierać

Wycieczka szkolna do Grecji nie może przede wszystkim nie wybrać się jednak do Aten. To najważniejszy punkt na mapie każdej ciekawie zorganizowanej wyprawy. Jeden dzień wystarcza zazwyczaj do tego, by zobaczyć wszystkie najważniejsze atrakcje stolicy Grecji. Stadion olimpijski, Akropol, Areopag – to okazja do zorganizowania ciekawej lekcji o korzeniach dzisiejszej cywilizacji. Ateny pokazują Grecję z nietypowej perspektywy. Z jednej strony są tyglem, w którym mieszkają się starożytne ruiny i nowoczesna architektura. Z drugiej – klimat śródziemnomorski przenika się z orientalistyką. Prawdziwy miszmasz dla zmysłów. Przejazd powrotny to możliwość zatrzymania się w Termopilach słynnych ze spartańskiej walki Leonidasa – młodzież kojarzy ją zazwyczaj głównie z filmowej produkcji „300”. W trakcie wycieczki do Grecji będzie miała okazję zobaczyć miejsce słynnego starcia na własne oczy.
Zielone szkoły w Grecji często kierują się też do miejsca szczególnie znanego ze zdjęć. To Meteory, jedno z najbardziej przedziwnych lokalizacji, jakie stworzył świat. Robią wrażenie na tych, którzy dostrzegą w skałach detale. Monumentalne kamieniste twory wychodzą wysoko w niebo, by na swoim zakończeniu mieć zespół prawosławnych klasztorów. Widząc to trudno nie zastanawiać się, jak można było je zbudować w przeszłości nie mając ani potężnych maszyn do transportu, ani gigantycznych dźwigów.
Nieco ponad tygodniowa wycieczka szkolna do Grecji pozwoli na dotknięcie wszystkiego, co powoduje, że warto wybrać się do tego pięknego kraju. Wszechobecny błękit urzeka – mówi się, że nigdzie indziej niebo nie wygląda tak, jak właśnie w Grecji. Nigdzie też nie ma takich widoków, które komponowałyby jednocześnie właśnie niebo, biel domów i chmur oraz promienie słońca. Co ważne, Grecja oferuje – co cenią sobie szczególnie wycieczki dla dzieci – praktycznie gwarantowaną pogodę sygnowaną właśnie stałą temperaturą i niezmiennym nasłonecznieniem. Przez kilka letnich miesięcy nie zaskoczy ona ani deszczem, ani też nagłym nocnym ochłodzeniem. Po prostu wszechobecny błękit na wyciągnięcie ręki.

About the Author

Leave a Reply

*