Tanie wycieczki szkolne
Zakopane - doskonałe miejsce na tanie wycieczki szkolne

Wycieczki w góry a wpadki turystów

Wycieczki szkolne, przeciętni Kowalscy, Polacy i obcokrajowcy – w górach absurdalne pytania zadają czasami wszyscy.

Tak wynika z informacji, jakie przekazał Punkt Informacji Turystycznej Tatrzańskiego Parku Narodowego. Ostatnio jego przedstawiciele spisują najbardziej oryginalne pytania, z którymi przychodzi się im zmierzyć. Czego chcą się dowiedzieć turyści podczas wyjazdów w góry? Co interesuje wycieczki do Zakopanego i w Tatry? Wszystkie te zapytania są – naprawdę! – autentyczne.

Wycieczki w góry – co intryguje turystów

Morskie Oko - wycieczki w Tatry  Wycieczki w góry a wpadki turystów wycieczka zakopane morskie oko

Morskie Oko – jeden z najważniejszych punktów mapy Tatr

Dopytywano więc m.in. o to, czy:

– do Doliny Pięciu Stawów można dojść przez Dolinę Rospudy

– daleko jeszcze do Kopca (później okazało się, że przecież nie chodzi o żaden Kopiec Kościuszki w Krakowie a o Kopę Kondracką)

– można jakość dojść do ładnego szlaku pokazywanego często w telewizji („las, potok, góry”)

– poza Krupówkami w górach właściwie jest coś jeszcze ciekawego

– w muzeum przyrodniczym zwierzęta są żywe czy jednak nie

Były też prośby o pomoc w przygotowaniu wyjścia w góry. Zdarzył się turysta, który najpierw zapytał, czy jest w stanie przejść Rysy i Orlą Perć w jeden dzień. Kiedy usłyszał, iż nie, miał odpowiedzieć: „Jak to nie? Nie wierzy Pani w moje siły?”.

Wyjazd w Tatry – łańcuchy na Rysy

Atrakcje w Tatrach dla szkół - Tatralandia  Wycieczki w góry a wpadki turystów Tatralandia

Tatralandia Park rozrywki pod Tatrami – świetne miejsce rozrywki podczas wycieczki szkolnej

Zdarzyła się też ekipa, która swoją wycieczkę w góry i kurs na Giewont planowała nieco inaczej niż to możliwe. Na informację o tym, że część drogi na kopułę prowadzi po skale, zapytano, czy można jednak jakość czymś dojechać. Były również zapytania o wycieczkę na Rysy. Wyjazd w Tatry – szkolny czy rodzinny – nie powinien obyć się bez takiej wyprawy. Turyści organizując sobie plan wycieczki w góry dopytywali w informacji m.in. czy kierując się na Rysy trzeba mieć własne łańcuchy.

Był również dialog przeprowadzony z innym uczestnikiem wycieczki w góry – takim, który zgubił się gdzieś na trasie do Morskiego Oka. Kiedy zapytano go o to, gdzie właściwie się teraz znajduje, odpowiedział, iż „gdzieś w lesie”. Cóż, to może znacznie utrudnić poszukiwania nieszczęsnego turysty. Nic jednak nie przebija telefonu do pracowników informacji turystycznej z dylematem, czy ścieżką nad Reglami można iść w klapkach.

Tatry, Zakopane i Krupówki

Były również e-maile – w nich także nie brakowało fantazji. O co poprzez internet dopytywali się turyści? Zastanawiali się m.in., czy podczas wycieczki w góry dobrym zabezpieczeniem przed niedźwiedziami będzie gaz pieprzowy. Aż trudno wyobrazić sobie kogoś spacerującego po Tatrach i planującego podobny scenariusz – takiej wyobraźni nie mają nawet uczestnicy największych imprez w Zakopanem.

Do dziś jednak niekwestionowanymi gwiazdami turystycznych wątpliwości pozostają ci, którzy wybrali się w góry przed kilkoma laty, a przez telewizję Polsat zostali podpytani o wrażenia z pobytu w Tatrach. I na co narzekali goście spacerujący po Krupówkach? Domagali się m.in. ruchomego chodnika ułatwiającego poruszanie po okolicy, swobodnego wjazdu na Giewont, a nawet zrobienia czegoś, by… góry nie zasłaniały krajobrazu. Zdarzały się też komentarze osób zirytowanych tym, że szlaki w górach nie są oświetlone oraz wyasfaltowane tak, by łatwiej można było dostać się w przeróżne miejsca wózkiem dziecięcym.

Wycieczka szkolna w góry - Biuro Trybała  Wycieczki w góry a wpadki turystów program zielone szkoly

Konkurs Biura TRYBAŁA to szansa na bezpłatną wycieczkę szkolną w góry

About the Author

Leave a Reply

*