Tanie wycieczki szkolne
o Krakowa i Wieliczki z Wrocławia - Kazimierz Krakowski

Wycieczka szkolna do Krakowa i Wieliczki z Wrocławia – Odkrywamy tajemnice Małopolski!

Wycieczka szkolna do Krakowa i Wieliczki z Wrocławia w 3 dni – Odkrywamy tajemnice Małopolski!

Polska to z pewnością niesowicie piękny kraj kryjący wiele tajemnic, watro poznawać jej osobliwości – niezależnie czy położone są na Północy, czy Południu – z nami każda wycieczka jest możliwa, skądkolwiek jesteś! Tym razem przedstawiamy “Wycieczka szkolna do Krakowa i Wieliczki z Wrocławia na 3 dni!”

 

Wycieczka szkolna do Krakowa i Wieliczki z Wrocławia!

Jesteś pasjonatem wycieczek, który z przyjemnością poznaje najbardziej wartościowe miejsca dla Polski? Poznaj również Małopolskę ze swoją stolicą w Krakowie! Niezależnie z jakiej części kraju pochodzisz, razem z nami możesz dotrzeć wszędzie. A jak już Małopolska i Kraków to grzechem byłoby nie wstąpić do Wieliczki i zwiedzić zabytkową Kopalnię Soli wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Nasze biuro miało okazję ostatnimi czasy zrealizować kolejną wycieczkę szkolną do Krakowa i Wieliczki z Wrocławia. Nasz pilot i przewodnik czuwał nad bezpiecznym przebiegiem wyjazdu, planową realizacją programu, a przede wszystkim by grupa wyjechała usatysfakcjonowana – pełna wiedzy przekazanej w ciekawy sposób oraz z szerokimi uśmiechami na twarzach i odrobiną tęsknoty za opuszczanym południem Polski.

Dzień po dniu, punkt po punkcie!

Wycieczka szkolna do Krakowa i Wieliczki z Wrocławia – Dzień I

Nasi goście po kilkugodzinnej podróży wygodnym autokarem, rozpoczęli zwiedzanie w pierwszym dniu od Krakowskiego Kazimierza – dawnej dzielnicy żydowskiej o bardzo bogatej historii już od czasów średniowiecznych. Dzisiaj zobaczycie tam niezwykłe budowle, stare kamienice, Synagogi, spacerowym tempem przejdziecie wąskie ulice, które maja tak niesamowity klimat, że przeniesiesz się do innej epoki. Krakowski Kazimierz to z pewnością urzekająca część miasta, która warto odwiedzić.

Będąc już w klimacie żydowskiej kultury, kolejnym punktem, który odwiedziła grupa z Wrocławia była słynna  Fabryka Emila Oskara Schindlera, w której poznasz historię i losy żydowskich mieszkańców miasta podczas II Wojny Światowej oraz ludzi którzy nie pozostawali obojętni na krzywdy jakie wyrządzano rówieśnikom. Miejsce to wprowadza w nastrój przemyśleń nad ludzką naturą.

Odrywając się od ciężkich tematów, uczestnicy wycieczki do Krakowa dotarli po dniu pełnym wrażeń do miejsca noclegu. Widać było entuzjazm jaki zapanował w hostelu – oczywiście chwila chaosu wynikająca z radości przy zakwaterowaniu. Grunt to zadowolenie z pokoi i przede wszystkim pyszna obiadokolacja, która już czekała na stołach.

To był długi, pełny pozytywnych wrażeń dzień. Dawało się usłyszeć zachwyty na widok miasta, później miejsca noclegowego i posiłku, oraz zaciekawione głosy, czym zachwyci kolejny dzień!

 

Dzień dobry, Kraków!

Wycieczka szkolna do Krakowa i Wieliczki z Wrocławia – Dzień II

Poranek przywitał naszych gości słonecznym, błękitnym niebem i zapachem śniadania z sali restauracyjnej. Już oczywistością było, że to będzie kolejny cudowny dzień! Nabierając sił po śniadaniu, grupa wyruszyła na kolejne podboje Krakowa. Cały dzień spędziła na zwiedzaniu klasycznego miasta – Wzgórze Wawelskie, Droga Królewska, Kościół Mariacki no i oczywiście Rynek Główny ze słynnymi sukiennicami! Wycieczka poznała wszystkie najważniejsze osobliwości Krakowa, wraz z historią o królach, oraz ta mniej odległą. Prócz historii nie obyło się bez legend, którymi stolica Małopolski jest owiana. Jakimi? – przekonaj się sam na kolejnej wycieczce do Krakowa razem z nami. Zwiedzanie miasta zakończono w Muzeum Inżynierii Miejskiej, które gromadzi eksponaty historii technologii miejskiej oraz jej rozwoju. Miejsce warte poświęcenia uwagi, uczestnicy byli zachwyceni, ale również zmęczeni całym dniem. Nastał czas by wracać na pyszny posiłek do hostelu, który jest na rzut beretem od Krakowskie Rynku.

wycieczka szkolna do krakowa i wieliczki z wrocławia

Czas na Wieliczkę, czas na pożegnanie Małopolski!

Wycieczka szkolna do Krakowa i Wieliczki z Wrocławia – Dzień III

Nadszedł ten dzień, w którym trzeba było pożegnać się z hostelem oraz Krakowem. Spakowani goście z Wrocławia wyruszyli w drogę powrotną zahaczając jeszcze o Wieliczkę. Niesamowita podziemna wyprawa w Kopalni Soli uwieńczyła wycieczka szkolna do Wrocławia i Wieliczki z Wrocławia! Grupa wyjeżdżała zadowolona i słychać było  głosy, z których wnioskowaliśmy, że to nie była ostatnia wizyta na Południu Polski.

Poniżej program, który zrealizowaliśmy z grupą z Wrocławia.

DZIEŃ 1: (KRAKÓW)

• Wyjazd we wczesnych godzinach porannych,
• przyjazd do Krakowa, zwiedzanie Krakowskiej dzielnicy
Kazimierz – dawnej dzielnicy żydowskiej – zwiedzanie Starej
Synagogi i cmentarza Remuh (BILETY),
• wizyta w Muzeum Historycznym Miasta Kraków – fabryka
Emila Oskara Schindlera (BILETY).
• przyjazd do hostelu, zakwaterowanie, obiadokolacja,

DZIEŃ 2: (KRAKÓW)

• śniadanie,
• zwiedzanie Krakowa – Wzgórza Wawelskiego – Dziedziniec
i Katedra na Wawelu oraz Groby Królewskie (BILETY),
• spacer ulicami Kanonicza i Grodzka, siedziba kurii
metropolitarnej, przy ul. Franciszkańskiej – Pałac Biskupi z
tzw. „oknem papieskim” – rezydencja biskupów krakowskich,
ul. Kanonicza z Domem Długosza, kościół Franciszkański,
Krakowski Rynek – zabytkowy budynek Sukiennic, Kościół
Mariacki (BILETY), Pomnik Adama Mickiewicza,
• pozostałość po dawnych murach miejskich, początek Drogi
Królewskiej na Wawel – Brama Floriańska z Barbakanem,
Plac Matejki z Pomnikiem Grunwaldzkim,
• wizyta w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie
(BILETY),
• powrót na obiadokolację,

DZIEŃ 3: (WIELICZKA)

• śniadanie i wykwaterowanie,
• przyjazd do Wieliczki – zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce
– światowej klasy zabytek wpisany na Listę Światowego
Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO,
(BILETY),
• wyjazd w drogę powrotną

 

A MOŻE WYCIECZKĘ DO KRAKOWA CHCESZ POŁĄCZYĆ Z INNYMI OSOBLIWOŚCIAMI MAŁOPOLSKI?

ZAPRASZAMY NA WYCIECZKI DO KRAKOWA!

  1. Mariola Reply

    Kraków jest bardzo ładnym miastem, a w szczególności starówka. Myślę, że warto pojechać na wycieczkę szkolną do Krakowa.

Leave a Reply

*