Tanie wycieczki szkolne

Edukacyjny piknik dla dzieci – jego zalety sprawiają, że jest idealny dla szkół

Zalety pikniku edukacyjnego dla szkół i przedszkoli

Piknik edukacyjny – jako jednodniowa wycieczka – doskonale sprawdza się zarówno w przypadku przedszkolaków jak i dzieci ze starszych klas szkół podstawowych. Dlaczego warto zarezerwować termin na krótki wyjazd w góry?

Każdy piknik to oczywiście okazja do wypoczynku na świeżym powietrzu, możliwość integracji i – najzwyczajniej w świecie – forma ucieczki od wszechobecnych betonowych ścian. Jednak tego rodzaju edukacyjny wyjazd dla grup szkolnych czy przedszkolnych – to coś więcej. Pikniki edukacyjne – zalety wyjazdów z dziećmi nawet na jeden dzień.

Korzyść nr 1. Piknik jako nietypowa forma przyswojenia wiedzy

piknik edukacyjny w beskidach edukacyjny Edukacyjny piknik dla dzieci – jego zalety sprawiają, że jest idealny dla szkół 29 1 300x225Piknik edukacyjny może – choć oczywiście nie musi – przybrać formę lekcji. Jednak ich forma jest jakże inna w porównaniu do standardowych zajęć, które prowadzą nauczyciele. O ile w szkołach czy przedszkolach dominuje teoretyka, pikniki edukacyjne dla dzieci przybierają formę lżejszą, bardziej opartą na praktyce. Zamiast opowiadać o tym, jak wyrabia się tradycyjne góralskie produkty – oddajmy je w ręce dzieci. Samodzielne próby to zawsze multum doświadczeń a czasami – zaskakujących emocji. Taka forma zajęć to zawsze priorytet dla szkół czy przedszkoli; nietypowa formuła lekcji – czasami zaskakująca dla uczestników – sprawia, że wzrasta ich koncentracja, a odbiór przekazu okazuje się skuteczniejszy. Pikniki edukacyjne to zawsze praktycznie nieograniczone możliwości – jedyną granicą okazuje się kreatywność wychowawców oraz animatorów. Tego typu wyjazdy w góry dla szkół i innych grup zorganizowanych można oczywiście dostosować do konkretnych potrzeb dzieci – w ten sposób zaintrygować można je zajęciami zarówno biologii czy chemii jak i geografii.

Korzyść nr 2. Niezwykłe otoczenie podczas zajęć

Nawet jednodniowa wycieczka to zawsze atrakcja, na którą dzieci i młodzież czekają z niemałą niecierpliwością. Piknik edukacyjny w górach – w przypadku oferty Biura Trybała – w Beskidach pozwala na zmianę otoczenia, przenosiny w jakże inną rzeczywistość. Dla dzieci na co dzień przebywających w miastach – np. w Krakowie, Katowicach czy innych miastach Małopolski lub Śląska – będzie to idealny przerywnik w standardowym tygodniowym planie lekcji. Co szczególnie ważne: wyjazd na krótki piknik dla szkół w góry jest z południa Polski stosunkowo łatwy pod względem logistycznym. To możliwość spędzenia całego wiosennego lub wczesnoletniego dnia w niedalekiej odległości od domów, ale już w nowych realiach. Bliskość gór sprawia, że podczas jednodniowego wyjazdu można połączyć zarówno wszelkie atrakcje i zajęcia dydaktyczne, ale też np. ognisko podsumowujące wspólny piknik dla grupy.

Korzyść nr 3. Wzmocnienie marki szkoły lub przedszkola

edukacyjny Edukacyjny piknik dla dzieci – jego zalety sprawiają, że jest idealny dla szkół 55 300x225Konkurencja na rynku edukacyjnym sprawia, że szkoły i przedszkola – co naturalne – starają się zapewnić jak najciekawsze rozwiązania wpływające na rozwój uczniów oraz ich integrację. Pikniki edukacyjne doskonale wpisują się w te założenia. Krótkie wyjazdy dla uczniów sprawiają, że placówka wykazuje, iż wychodzi poza standard – szuka nietypowych form aktywności, wykracza poza edukacyjny schemat. Warto zauważyć, że pikniki edukacyjne cieszą się dużym poparciem rodziców – powszechnie postrzegane są bardzo pozytywnie ze względu na niskie ceny a duże możliwości rozrywki i nauki.

Korzyść nr 4. Przygotowanie dzieci do dłuższego wyjazdu

Jak sprawić, by grupa z pierwszej lub drugiej klasy szkoły podstawowej bezproblemowo przygotowała się do samodzielnego wyjazdu na wycieczkę szkolną na 2 lub 3 dni? Nauczyciele używają do tego właśnie krótszej opcji traktowanej jako swoiste przetarcie dla grupy przed poważniejszym rozstaniem z rodzicami. Piknik edukacyjny odbywający się od rana po wieczór może być uznany jako próba dla dzieci poprzedzająca np. typową szkolną wycieczkę, która kończy latem semestr. Jednodniowy wyjazd w góry dla dzieci pomoże sprawdzić ich samodzielność, zdolność organizacji; będzie też ciekawym testem dyscypliny ze względu na wiele zajęć wymagających współpracy i dostosowania się do wizji animatorów.

SCROLL_TEXT

Planujesz piknik edukacyjny dla szkoły lub przedszkola? Zobacz naszą ofertę. Masz pytania? Napisz pod biuro@trybala.com.pl lub zadzwoń do nas: 606 213 444

Edukacyjny piknik dla dzieci – jego zalety sprawiają, że jest idealny dla szkół
Ocena na:5 (100%) 1 vote