Tanie wycieczki szkolne

Wycieczki szkolne do Krakowa

Comment are off

Wycieczki szkolne do Krakowa to nasza specjalność. Kochamy to miasto. Chyba ze wzajemnością:) Nie pamiętamy, żeby padał tam deszcz jak odwiedzaliśmy to miasto z naszymi wycieczkowiczami. Każdy młody turysta powinien zobaczyć Kraków, zwłaszcza mieszkający w Małopolsce. Polecamy i zapraszamy. TRYBAŁA TEAM.

Królewskie Miasto Kraków to jedno z najbardziej rozpoznawanych w świecie polskich miast. To tutaj przez lata znajdowała się stolica naszego kraju, tutaj, na Wzgórzu Wawelskim, rezydowali polscy władcy, wielu z nich tu zostało koronowanych, a później pochowanych. W Krakowie zobaczymy najstarszy nie tylko w Polsce, ale też jeden z najstarszych w tej części Europy, uniwersytet. Mamy szansę spacerować tymi samymi ulicami, co niejeden człowiek o światowej sławie. Możemy przyjrzeć się zabytkom, jakich nie znajdziemy nigdzie indziej. Kraków, będący kulturalną stolicą naszego kraju, jest idealnym miejscem na wycieczkę szkolną. Serce miasta tętni życiem, nie brak tu muzeów, teatrów, kin, kawiarni i restauracji. Każdego roku do miasta ściągają tysiące turystów z różnych stron świata. Spacer ulicami Starego Miasta, które zostało wpisane na listę UNESCO, to najlepsza lekcja historii, jaką może przeżyć młody człowiek. Bo o ileż łatwiej i przyjemniej uczyć się historii żywej, namacalnej, takiej, której można dotknąć i którą można oddychać, niż próbować poznać te same fakty, zagłębiając się jedynie w suchy tekst trudnych do zrozumienia podręczników? Wycieczki szkolne do Krakowa są więc najlepszym, co można zaoferować uczniom, jeśli chcemy, bo poznali dawne losy naszego kraju i jego mieszkańców.

W Krakowa historia naszego kraju jest na wyciągnięcie ręki dla każdego ucznia. wycieczki szkolne do Krakowa Wycieczki szkolne do Krakowa wycieczka szkolna do krakowa 1024x675

Wycieczki szkolne do Krakowa to sposób na przyswojenie ciekawej historii Polski. W Krakowie historia naszego kraju jest na wyciągnięcie ręki dla każdego ucznia.

Wycieczki szkolne do Krakowa bez Wzgórza Wawelskiego nie moga się poprostu obejść. Idealnie jest też jeśli macie na tyle czasu, aby zobacz Zamek Królewski wewnątrz. Królewskie Komnaty i Zbrojownia powinny zainteresować nawet najbardziej opornych na historię.

Wycieczki szkolne do Krakowa – jednodniowe

Wycieczka jednodniowa skierowana jest przede wszystkim do tych, którzy do Krakowa nie mają zbyt daleko, zapraszamy więc szczególnie szkoły z południowej Polski. Dla uczniów przybywających do nas z dalszych stron przygotowaliśmy propozycję wycieczki dwu i trzydniowej, których opis znajdziecie Państwo w kolejnych akapitach.

Jeśli ma to być pierwsza wizyta w dawnej stolicy Polski, najlepiej jest przespacerować się Drogą Królewską i zobaczyć centrum miasta z największym na świecie średniowiecznym rynkiem, wybitnej klasy zabytkami i jedynym w swoim rodzaju Zamkiem Królewskim na Wawelu. Wycieczkę proponuję rozpocząć na Placu Matejki, który stanowi część dawnego Rynku Kleparskiego. Jesteśmy więc poza historycznymi granicami Miasta Krakowa! Tutaj poznamy historię pomnika powstałego dla uczczenia pięćsetnej rocznicy bitwy pod Grunwaldem oraz stojącej nieopodal Akademii Sztuk Pięknych. Dalej miniemy dawne fortyfikacje miejskie – barbakan, będący zabytkiem o znaczeniu Europejskim, fragmenty murów i słynną Bramę Floriańską. Gdy przejdziemy już koło takich miejsc, jak zabytkowa cukiernia Jama Michalika, Muzeum Dom Jana Matejki czy Muzeum Farmacji, dotrzemy na Rynek Główny, będący potężnym kwadratem o wymiarach 200 x 200 m. To tutaj skupiało się życie mieszkańców Krakowa. Zobaczymy więc najważniejszą dla nich bazylikę – gotycki Kościół Mariacki, którego wnętrze kryje największy na świecie drewniany późnogotycki ołtarz główny autorstwa Wita Stwosza oraz wspaniałe malowidła, nad których wykonaniem czuwał osobiście Jan Matejko. Na samym środku Rynku wspaniałe Sukiennice – niegdyś przeznaczone do handlu najdroższymi towarami, dziś natomiast poza straganami z pamiątkami mieszczące dwa muzea. Nie da się przejść obojętnie koło wieży ratuszowej, będącej pozostałością dawnego ratusza miejskiego. Stąd zboczymy nieco z Drogi Królewskiej i udamy się do Dzielnicy Uniwersyteckiej, by zobaczyć najstarszą w Polsce uczelnię – Uniwersytet Jagielloński, a dokładniej pierwszy jego z budynków – Collegium Maius. Warto zwrócić też uwagę na stojący nieopodal Pałac Biskupi ze słynnym papieskim oknem, z którego Jan Paweł II przemawiał wielokrotnie do zebranych poniżej wiernych. Kontynuujemy nasz wycieczkowy spacer w kierunku Wzgórza Wawelskiego, gdzie zobaczymy Zamek Królewski, przepiękną Katedrę Wawelską, wejdziemy na wieżę na której szczycie wisi słynny Dzwon Zygmunta, odwiedzimy królewskie grobowce i zaglądniemy do Smoczej Jamy.

Każda wycieczka szkolna jednodniowa musi być na rynku! wycieczki szkolne do Krakowa Wycieczki szkolne do Krakowa rynek w krakowie wycieczka jednodniowa 1024x700

Wycieczki szkolne w Krakowie za obowiązkowy punkt mają rynek i sukiennice. Każda wycieczka szkolna jednodniowa musi być na rynku!

Przykładowy program i kosztorys wycieczki jednodniowej do Krakowa znajdziecie Państwo pod linkiem

Wycieczka szkolna do Krakowa na 2 dni

Jeśli przyjeżdżacie Państwo z daleka, np. wycieczka szkolna do Krakowa jest z Warszawy, lub chcielibyście zobaczyć w Krakowie coś więcej, niż tylko samo centrum miasta, warto zdecydować się na wycieczkę szkolna do Krakowa dwudniową lub trzydniową. Poza wspomnianą powyżej Drogą Królewską i Zamkiem Wawelskim możliwe jest wówczas odwiedzenie niezwykle ciekawej dzielnicy Kazimierz, która, podobnie, jak Kleparz, była kiedyś oddzielnym miastem. Najciekawsze zachowane tu zabytki związane są z kulturą żydowską. Przyjrzymy się więc synagogom, zobaczymy, jak wygląda kirkut, czyli żydowski cmentarz, zobaczymy miejsca, gdzie kręcone były sceny do „Listy Schindlera”, poznamy tajemnice życia gminy żydowskiej. Warto jednak pamiętać, że Kazimierz kryje też niejedno ciekawe miejsce związane z kulturą chrześcijańską. Obowiązkowym punktem programu jest chociażby wizyta na Skałce w kościele, w którym wg tradycji stracił życie krakowski biskup św. Stanisław ze Szczepanowa. Ciekawymi świątyniami są także kościół Bożego Ciała, Świętej Katarzyny czy Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła to jedna z najpiękniejszych budowli sakralnych w Krakowie wycieczki szkolne do Krakowa Wycieczki szkolne do Krakowa kosciol w krakowie 1024x600

Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła to jedna z najpiękniejszych budowli sakralnych w Krakowie

Jakie cele mają dwudniowe wycieczki szkolne do Krakowa? To napewno ukazanie młodzieży pełnego obrazu miasta, związanego nie tylko z panującymi tu królami, ale też z zupełnie odmienną od chrześcijańskiej i bardzo ciekawą kulturą żydowską, która miała przecież niebagatelny wpływ na rozwój naszej dawnej stolicy.

Program i kosztorys wycieczki dwudniowej do Krakowa znajdziecie Państwo tutaj.

Wycieczki szkolne do Krakowa na 3 dni

Najpełniejszy obraz Krakowa uzyskamy zatrzymując się tu na 3 dni. Pozwoli nam to bowiem zobaczyć nie tylko słynną Drogę Królewską i Wzgórze Wawelskie z Zamkiem, nie tylko żydowski Kazimierz, ale też miejsca, w które zazwyczaj, z braku czasu, trudno dotrzeć. Mamy choćby możliwość wspiąć się wówczas na Kopiec Kościuszki, z którego roztacza się zapierająca dech w piersiach panorama na całe miasto. Można też bez pośpiechu odwiedzić któreś z krakowskich muzeów, jak choćby zaglądnąć do komnat królewskich, skarbca czy zbrojowni na Wawelu, poznać życie przeciętnego krakowianina w dawnych czasach w Muzeum Podziemia Rynku, dowiedzieć się, co też miało miejsce w Krakowie w czasie II Wojny Światowej, zwiedzając Fabrykę Schindlera, czy też posłuchać nieco o młodopolskich artystach w Rydlówce. Wycieczki szkolne do Krakowa mają programy , które można na Państwa życzenie modyfikować, dlatego od Państwa więc zależy, które z tych miejsc chcielibyście odwiedzić w czasie wycieczki do Krakowa.

Muzeum Podziemi to najbardziej oblegana atrakcja Krakowa podczas wycieczek szkolnych wycieczki szkolne do Krakowa Wycieczki szkolne do Krakowa muzeum podziemi najwi  ksza atrakcja na wycieczki szkolne 1024x683

Wszystkie wycieczki szkolne do Krakowa powinny zobaczyć Muzeum Podziemi. To chyba najbardziej oblegana atrakcja Krakowa podczas wycieczek szkolnych i nie tylko.

Program i kosztorys wycieczki trzydniowej do Krakowa znajdziecie Państwo w naszej ofercie

Istnieje też możliwość połączenia wycieczki do Krakowa ze zwiedzaniem Kopalni Soli w Wieliczce lub wybrania trasy tematycznej – więcej informacji.

Wiele innych opcji na wycieczki szkolne do Krakowa oraz w inne ciekawe, znajdujące się w pobliżu miejsca, dostępne jest tutaj: http://trybala.com.pl/wycieczki-do-malopolski/

oprac. Anna Kryszczak

Podczas wielodniowych wycieczek szkolnych do Krakowa organizujemy naszym Gościom komfortowe zakwaterowanie w Hotelu o standardzie 3 gwiazdek.

 

noclegi-wycieczka-szkolna-krakow wycieczki szkolne do Krakowa Wycieczki szkolne do Krakowa noclegi wycieczka szkolna krakow 300x200

noclegi-krakow wycieczki szkolne do Krakowa Wycieczki szkolne do Krakowa noclegi krakow 300x200

noclegi-wycieczka-szkolna-do-krakowa wycieczki szkolne do Krakowa Wycieczki szkolne do Krakowa noclegi wycieczka szkolna do krakowa 300x200

hotel-krakow-wycieczka wycieczki szkolne do Krakowa Wycieczki szkolne do Krakowa hotel krakow wycieczka 300x200

hotel-wycieczki-krakow wycieczki szkolne do Krakowa Wycieczki szkolne do Krakowa hotel wycieczki krakow 300x200