Tanie wycieczki szkolne

Niezapomniana  tematyczna wycieczka szkolna do Krakowa!

Ciekawy pomysł na aktywne spędzenie czasu w Krakowie – połączenie doskonałej zabawy i nauki? Proponujemy tematyczne zwiedzanie średniowiecznego Krakowa! Niestandardowy sposób przekazania wiedzy. Przenieśmy się w czasie!

 

Zapraszamy do przeżycia z nami niesamowitej przygody! Proponujemy podróż w czasie. Przenieś się z nami do średniowiecznego Krakowa, gdzie razem poznamy fragment życia dawnych Krakowian!

 

Wycieczka szkolna do Krakowa tematyczna wycieczka do Krakowa Wycieczka tematyczna do Krakowa – Podróż do średniowiecznego Krakowa wycieczka krakow 300x200

Niezapomniana tematyczna wycieczka szkolna do Krakowa, dostarczająca niezapomnianych wrażeń

Plan –  tematyczna wycieczka szkolna do Krakowa średniowiecznymi drogami

 • Proponowana godzina rozpoczęcia: 10.30 na Placu Matejki
 • Spotkanie w okolicach placu Matejki – przebranie dzieci w elementy strojów średniowiecznych – za pomocą czarodziejskiego zaklęcia przenosimy się w czasie – początek Drogi Królewskiej.
 • Wejście do Barbakanu i na Mury miejskie; w Barbakanie bitwa na piankowe miecze.
 • Przejście ul. Floriańską na Rynek Główny – tu dzieci dowiedzą się, jak wyglądała gra w piłkę oraz jakie były sposoby leczenia w średniowieczu.
 • Spacer po Rynku Głównym z kościołem Mariackim i Sukiennicami w tle; pokażemy, jak wyglądała uczta u Mikołaja Wierzynka, zaś pod wieżą ratuszową dzieci złożą hołd królowi; oczywiście nie zabraknie tego, co z Krakowem jest nieodzownie związane – krakowskich legend…
 • W zależności od potrzeb przerwa na posiłek/toaletę/”lody”.
 • Collegium Maius – tu dzieci zaangażowane zostaną w zabawę, która pokaże, jak wielkie znaczenie miały odkrycia najwybitniejszego z krakowskich żaków – Mikołaja Kopernika.
 • Pałac Biskupów Krakowskich ze słynnym Oknem Papieskim – kilka słów o Janie Pawle II.
 • Przejście jedną z najstarszych i najpiękniejszych ulic Krakowa – ulicą Kanoniczą w kierunku Wawelu.
 • Spacer po Wzgórzu Wawelskim, wizyta na dziedzińcu Zamku Królewskiego,czyli tam, gdzie odbywały się wielkie bale i turnieje rycerskie.
 • Przywitanie się ze smokiem wawelskim – najstarszym „mieszkańcem” Krakowa.
 • Wręczenie dyplomów: najbardziej dworskiej damy oraz najbardziej dzielnego rycerza;możliwość zakupienia pamiątek.
 • Planowane zakończenie wycieczki – około godziny 14.30.

 

Zwiedzie to nie wszystko – może jeszcze warsztaty!?

 

Tematyczna wycieczka szkolna do Krakowa dla najmłodszych odkrywców tematyczna wycieczka do Krakowa Wycieczka tematyczna do Krakowa – Podróż do średniowiecznego Krakowa wycieczka szkolna krakow 300x184

Tematyczna wycieczka szkolna do Krakowa – centrum historycznego południowej Polski

Aby tematyczna wycieczka szkolna do Krakowa prócz niesamowitej przygody

dostarczyła również wyjątkowych pamiątek, polecamy  opcje dodatkowe!

 Na szczególną uwagę zasługują smocze warsztaty – zajęcia rysunku,

szycia, malarstwa i rzeźby. Prowadzone są przez plastyków i instruktorów,

posiadających przygotowanie pedagogiczne. Warsztaty poprzedzone są

krótką pogadanką, która ma wprowadzić najmłodszych w tematykę zajęć.

Dużym plusem warsztatów jest fakt, że uczniowie mają możliwość zabrania

swoich prac ze sobą. Dzięki temu mają najwspanialszą pamiątkę z wizyty w

grodzie Kraka!

Dla starszych uczestników tej niezwykłej przygody proponujemy grę miejską

pod czujnym okiem przewodników. Łowcy przygód samodzielnie rozwiązują

zagadki dotyczące Krakowa i jego historii.

Tematyczna wycieczka szkolna do Krakowa to doskonały sposób na przyjemne zapoznanie się z kulturą, historią oraz tradycją dawnych mieszkańców połączane z zabawą!

 

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Zapraszamy do kontaktu: biuro@trybala.com.pl

Atrakcje wycieczka szkolna do Wrocławia – HUMANITARIUM

Wrocław to prawdziwa „Perła” Dolnego Śląska, zachwyca turystów jak i zarówno mieszkańców. Jednak wycieczka szkolna do Wrocławia nie kończy się na samym zwiedzaniu architektonicznych i historycznych cudów – dzieci i młodzież zaciekawimy również innymi niespodziankami – zapraszamy do czynnego udziału w atrakcjach – zapraszamy do HUMANITARIUM!

 

Atrakcje wycieczka szkolna do Wrocławia – czym możemy zaskoczyć?

Wycieczka szkolna dla każdego ucznia jest chwilą odpoczynku od szkolnych ławek. Oczekiwaniem każdego młodego człowieka jest odrobina zabawy, oczekiwaniem każdego wychowawcy, odrobina nauki. Dlatego proponujemy wycieczkę z której każdy uczestnik będzie usatysfakcjonowany. Na wycieczce szkolnej do Wrocławia zapraszamy do Ogrodu Doświadczeń HUMANITARIUM! 

atrakcje wycieczka szkolna do wrocławia Atrakcje wycieczka szkolna do Wrocławia – Humanitarium atrakcvje wycieczka szkolna 300x200

Atrakcje wycieczka szkolna do Wrocławia – Humanitarium

Centrum Doświadczeń Humanitarium to połączenie doskonałej zabawy oraz nauki w dziedzinie chemii, biologii i fizyki. To opcja dla każdego, niezależnie od wieku. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do poznawania świata, odnawialnych źródeł energii po przez doświadczenia!

 

Poznajemy świat po przez doświadczenia

Centrum Nauki Humanitarim rozbudza chęć poznawania świata po przez możliwość eksperymentów, warsztatów oraz interaktywnych eksponatów otwierających drzwi do tajników nauk ścisłych. Tutaj możesz poczuć się jak prawdziwy naukowiec, odkrywanie świata przez zabawę jest fascynującą przygodą. W Ogrodzie Doświadczeń towarzyszy Nam wykwalifikowana kadra, warsztaty w edukacyjnych laboratoriach pod czujnym okiem Naszego „mistrza”, są bezpiecznym sposobem na odkrywanie ciekawostek dotyczących odnawialnych źródeł energii.

 

Nauka nie musi być trudna!

Trójwymiarowa tęcza, zjawisko rozszczepienia światła słonecznego w kropli wody, wiatraki, fale i ogniwa fotowotaliczne – brzmi przerażająco? Nic bardziej mylnego – w Humanitarium to czysta zabawa! Eksponaty pokazują potęgę wiatru, wody, słońca oraz inne możliwości pozyskiwania energii z naturalnych źródeł.

Empiryczne doświadczenia pomogą zrozumieć Ci funkcjonowanie świata. Samodzielnie oświetl energią słoneczną stolice Dolnego Śląska, wypuść rakietę kosmiczną, wytwórz energię siłą własnych mięśni, ścigając się na rowerze – to tylko kilka z propozycji.

 

Warsztaty dla każdego!

Ogród doświadczeń „HUMANITARIUM”, proponuje różnorodne warsztaty, pozwalające poznać świat przez doświadczenia dla każdej grupy wiekowej. Duży wybór zajęć z dziedziny fizyki, chemii oraz biologi dla starszych i młodszych. Proponuje lekcje dla grup:

atrakcje wycieczka szkolna do wrocławia Atrakcje wycieczka szkolna do Wrocławia – Humanitarium humanitarium wroclaw 300x200

HUMANITARIUM – Nauka przez doświadczenie

 • przedszkolnych,
 • szkół podstawowych klasy 1 – 3,
 • szkół podstawowych klasy 4 – 6,
 • szkół podstawowych klasy 7 – 8,
 • szkół średnich.

 

 

 

Ciekawy sposób spędzenia czasu na wycieczce szkolnej? Zapraszamy do wspólnej zabawy, nauki oraz poznawania świata w zupełnie nowy sposób! Zapraszamy na wycieczkę szkolną do Wrocławia!

 

wycieczka tematyczna Detektywi Historii – Wycieczka tematyczna po Poznaniu! wycieczka tematyczna pozna  1024x682Wycieczka tematyczna do Poznania!

Wycieczka szkolna powinna kształcić, ale również bawić i ciekawić. My znaleźliśmy sposób by nikogo nie dopadła nuda, a każdy uczestnik  brał czynny udział w atrakcjach jakie proponuje Nam miasto Poznań! Zapraszamy do wspólnej zabawy na tematycznej wycieczce po Poznaniu!

 

Wycieczka tematyczna –  Poznań z zupełnie innej perspektywy!

 

Proponujemy wycieczkę do Poznania, w którą każdy uczestnik w pełni się angażuje. To połączenie tradycyjnego zwiedzania z przewodnikiem oraz animacji i zabaw, które edukują i zmuszają do samodzielnego poznawania historii, kultury i tradycji. W towarzystwie ciekawych gadżetów uczestnicy z przyjemnością poznają Poznań i jego osobliwości. Ożywiamy zwiedzanie rekwizytami dotyczącymi danej atrakcji. Przykładowo przy pręgierzu miejskim, gdzie kat wymierzał kary, pokazujemy narzędzie jego pracy, a mali detektywi odgadują co to takiego. Zainteresowanie gwarantowane!

Tak samo, lecz ciekawiej – poznajemy Poznań

Spełniamy oczekiwania nauczycieli, którzy realizują program oraz zaciekawiamy małych odkrywców. Naszym celem jest sprawienie, aby z wycieczki szkolnej młodzi detektywi zachowali jak najwięcej wiedzy historycznej i kulturowej. Dlatego też realizujemy program zwiedzając najczęściej odwiedzane  przez grupy szkolne obiekty.

wycieczka tematyczna Detektywi Historii – Wycieczka tematyczna po Poznaniu! wycieczka tematyczna po poznaniu 300x200

OBIEKTY NA TRASIE:

 • Katedra pw. Św. Piotra i Pawła
 • Stary Rynek z renesansowym ratuszem
 • Słynne koziołki poznańskie
 • Fara Poznańska i dawny kompleks Jezuitów
 • Zamek Królewski ( Przemysła)

 

 Gra miejska – uciekające koziołki

 

Każdy lubi dobrą, zabawę –  my proponujemy połączyć ją z aktywnie spędzonym czasem i nauką. Gra miejska po Poznaniu pod czujnym okiem przewodnika to doskonały sposób na poznanie miasta. Zadaniem graczy jest odnalezienie poznańskich koziołków przy pomocy mapy oraz  kart z zadaniami, zdjęciami i podpowiedziami. Tutaj nie można się nudzić !

wycieczka tematyczna Detektywi Historii – Wycieczka tematyczna po Poznaniu! wycieczka szkolna do poznania 300x300

Wycieczka tematyczna po Poznaniu – jeździmy tramwajem!

Pokażemy Wam Poznań z pokładu zabytkowego „bimpy”. Urozmaiceniem wyprawy jest spotkanie z kolejnymi rekwizytami, oraz gra przewodnika w stroju motorniczego. To nie jest zwykła jazda tramwajem! To wyprawa w innym wymiar miasta! Uczestnicy znajdą tam tajemnicze paczki z numerami. Poszczególne koperty otwierają w danym miejscu. Z pewnością zaobserwujesz szerokie uśmiechy na twarzach uczestników. Przedmioty odkrywane w tajemniczych paczkach sprawiają, że podróż staje się o wiele ciekawsza niezależnie od wieku.

JESTEŚMY WSTANIE DOSTOSOWAĆ SIĘ DO RÓŻNEJ GRUPY WIEKOWEJ – OD 4 DO 100 LAT ! KRÓTKO MÓWIĄC – DOSKONAŁA ZABAWA DLA KAŻDEGO!

 

Wizytówka Poznania

Trasa 2 h

OBIEKTY NA TRASIE :

 • Stary Rynek z renesansowy Ratuszem
 • Słynne Koziołki Poznańskie
 • Domki Budnicze
 • Fara Poznańska i dawny kompleks Jezuitów
 • Pomnik Koziołków
 • Odwach i przyległe Pałace
 • Zamek Królewski (Przemysła)

 

Trasa 3 h

OBIEKTY NA TRASIE:

 • Katedra z podziemiami i grobami Mieszka i Bolesława
 • Opcjonalnie – rezerwat archeologiczny Genius Loci
 • Stary Rynek z renesansowym ratuszem
 • Słynne poznańskie Koziołki
 • Fara Poznańska i dawny kompleks Jezuitów
 • Odwach i przyległe pałace
 • Zamek Królewski (Przemysła)

 

 

 

 

Wycieczka szkolna do Ojcowa – Polska najlepsza na wycieczki szkolne!

Zamek w Ojcowie na Szlaku Orlich Gniazd wycieczka szkolna do ojcowa Wycieczka szkolna do Ojcowa – zwiedzamy Ojców i okolice IMG 0080 1024x683

Zamek w Ojcowie na Szlaku Orlich Gniazd

Polska to niezaprzeczalnie piękny kraj z niezwykłymi osobliwościami. Często jej walory bywają niedoceniane, a raczej niepoznane. My odkrywamy jej pełne cudów zakątki i z przyjemnością zapraszamy Cię do wspólnej przygody!

Wycieczka szkolna do Ojcowa – początek przygody

Trybała Team wraz z grupą z Makowa Podhalańskiego wyruszyli na zwiedzanie fragmentu Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej. Trzeba przyznać, że pogoda Nas rozpieszczała cudownym słońcem i  bezchmurnym niebem, które odkrywało niesamowite panoramy. Skały wyrastające z morza lasów witały Nas z daleka.

Wejście do Jaskini Wierzchowskiej wycieczka szkolna do ojcowa Wycieczka szkolna do Ojcowa – zwiedzamy Ojców i okolice IMG 0033 200x300

Wejście do Jaskini Wierzchowskiej

Naszą przygodę rozpoczęliśmy we wsi Wierzchowie, gdzie znajduje się jedna z najdłuższych jaskiń na terenie Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej,  Jaskinia Wierzchowska. Spacerowaliśmy jej ciemnymi tunelami na trasie 700 m około godziny. Pani przewodnik zaciekawiła Nas niesamowitymi historiami powstawania jaskini oraz różnych nacieków skalnych jakie w niej zastaliśmy. Widok zapierał dech – na szczęście coś widzieliśmy. Gdyby nie oświetlenie, panowałyby tam egipskie ciemności. Zastaliśmy tam również prehistoryczne zwierzęta, zaczajone w skalnych wnękach, które mogły wzbudzić nutkę grozy. Ten niecodzienny spacer zakończyliśmy w sali, gdzie czekał na Nas neolityczny człowiek. Czekała tam również niespodzianka, która zaskoczyła wszystkich – neolityczny człowiek ugościł Nas opowieściami o swoim życiu w czasach prehistorii.

 

Szlak Orlich Gniazd – Ruiny Zamku w Ojcowie

Kolejnym punktem Naszej wędrówki był Zamek w Ojcowie leżący na szlaku Orlich Gniazd. Widok był niesamowity. Co prawda ruiny podziwialiśmy z zewnątrz, ale z pewnością urzekły każdego uczestnika wycieczki. Zamek położony na monumentalnej skale przyciąga uwagę. W kontraście z pogodnym błękitnym niebem jakim przywitał Nas Ojców, zamek królował na wzgórzu.

Ekspozycja Przyrodnicza Ojcowskiego Parku Narodowego

IMG_0115 wycieczka szkolna do ojcowa Wycieczka szkolna do Ojcowa – zwiedzamy Ojców i okolice IMG 0115 300x200

Ruszając w dalszą podróż, spacerkiem podążyliśmy w stronę budynku w którym mieści się Przyrodnicza Ekspozycja Ojcowskiego Parku Narodowego. Przywitani przez miłą Panią, zostaliśmy zaproszeni na krótki  film w technologi 3D,  przedstawiający Jurę Krakowsko – Częstochowską, procesy jej powstawania oraz zmiany licznych organizmów, które ją zamieszkiwały kiedyś i teraz. Kolejne sale odkrywały przed Nami kolejne tajemnice – od skamieniałości jurajskich organizmów, rodzai skał po rekonstrukcje jaskini i makiety Ojcowskiego Parku Narodowego. To trzeba zobaczyć! IMG_0110 wycieczka szkolna do ojcowa Wycieczka szkolna do Ojcowa – zwiedzamy Ojców i okolice IMG 0110 300x200

Zmęczeni, ale wciąż pełni energii, poszliśmy „naładować baterie” , pysznym obiadem do restauracji „Piwnica pod Nietoperzem”. Krótki odpoczynek dostarczyła Nam sił na resztę dnia!

 

Wycieczka do Ojcowa – Spacer Doliną Prądnika 

Uwieńczeniem Naszej wyprawy był spacer fragmentem Doliny Prądnika –  doliną przez która przepływa rzeka Prądnik na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego. Naszą uwagę przyciągały monumentalne, bielejące skały wyrastające z morza lasów. Zatrzymaliśmy się przy źródełku miłości i kolosalnej, skalnej bramie – Bramie Krakowskiej, zamykającej wąwóz. Kolosalne bloki jurajskie mają około 15 m.  Zapierają dech w piersiach i urzekają potęgą.

Brama skalna w Ojcowie wycieczka szkolna do ojcowa Wycieczka szkolna do Ojcowa – zwiedzamy Ojców i okolice IMG 0181 1024x683

Brama skalna w Ojcowie

Pomimo ogromnych chęci zwiedzenia kolejnych jaskiń i szlaków Ojcowskiego Parku Narodowego, musieliśmy wracać. Jeden dzień to zbyt mało, żeby poznać wszystkie osobliwości tego niezwykłego, pełnego cudów natury miejsca.

Więcej zdjęć z Naszej wycieczki  07.08.2017 w galerii:

Zapraszamy do wspólnej podróży 🙂

Wawel - Krakau - Polen Wycieczka szkolna szlakiem zabytków UNESCO – Małopolska i Podkarpacie wawel wycieczki krakow 3 dni 1024x626

Szlak zabytków UNESCO w Małopolsce i na Podkarpaciu!

Polska jest krajem atrakcyjnym turystycznie, a możemy ją zwiedzać na wiele sposobów. W zależności od tego czy lubimy wypoczywać nad Morzem Bałtyckim, żeglować po mazurskich jeziorach, lub wędrować po karpackich i sudeckich szlakach, możemy wybrać region, który najbardziej odpowiada naszym zainteresowaniom. Jedną z możliwości poznawania bogatej kultury naszego kraju jest wędrówka „Szlakiem niezwykłych zabytków”, czyli odkrywanie najbardziej wartościowych miejsc wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Regiony, które obfitują w najwyższej klasy zabytki, to Małopolska i Podkarpacie, czyli malownicze, w dużej części górskie tereny, gdzie odnajdziemy najpiękniejsze starówki miejskie, tajemnicze kopalnie, oraz wybitne przykłady architektury sakralnej. Ruszajmy zatem na wędrówkę i odkryjmy najcenniejsze miejsca, które są unikatowe w skali świata. Poznajmy skarby UNESCO Małopolski i Podkarpacia !

Rynek Starego Miasta w Krakowie Wycieczka szkolna szlakiem zabytków UNESCO – Małopolska i Podkarpacie dd 300x209

Rynek Starego Miasta w Krakowie

Od czego zacząć?

 Poznajmy Kraków!

Naszą wycieczkę rozpoczniemy w Krakowie, którego Stare Miasto, wraz z Wawelem, Stradomiem i Kazimierzem znajduje się na liście UNESCO. Swą nazwę zawdzięcza legendarnemu królowi Krakowi, a jego najdawniejsze dzieje wiążą się ze słowiańskim plemieniem Wiślan. Kraków sukcesywnie potężniał i na kilka wieków stał się stolicą państwa polskiego. Każdy kto przekroczy granice dawnych fortyfikacji miejskich, czyli Barbakanu, przejdzie przez Bramę Floriańską, niemal od razu ulegnie czarowi królewskiego miasta. Niezwykły klimat Ulicy Floriańskiej, która prowadzi wprost do centrum Krakowa, czyli na Rynek Starego Miasta.

Krakow main square Wycieczka szkolna szlakiem zabytków UNESCO – Małopolska i Podkarpacie krak w sukiennice z lotu ptaka 300x205

Jest to jeden z najpiękniejszych placów miejskich w Europie, gdzie w otoczeniu zabytkowych kamienic znajduje się gotycki Kościół Mariacki ze słynnym Ołtarzem Wita Stwosza, z wieży którego codziennie rozbrzmiewa hejnał grany na trąbce. W centralnym punkcie rynku zwiedzić można dawne kramy sukienne, czyli renesansowe Sukiennice, a dziś możemy tam kupić pamiątkę związana z królewskim miastem. Na obszarze zwanym Stradomiem odnajdziemy wiele cennych zabytków takich jak Klasztor oo. Misjonarzy, Kościół Nawrócenia św. Pawła, oraz Klasztor oo. Bernardynów. Najpotężniejszym zabytkiem Krakowa jest Zamek Królewski wraz z Bazyliką Archikatedralną pw. św. Stanisława i św. Wacława na Wzgórzu Wawel, a cały kompleks jest jednym z najważniejszych miejsc dla kultury Polski. Zamek był rezydencja królów, w Katedrze odbywały się ich koronacje, a w jej podziemiach znajdują się krypty grobowe władców Polski. Dziś możemy zwiedzać wawelskie komnaty, gdzie na szczególną uwagę zaloguje unikatowa kolekcja XVI-wiecznych tkanin dekoracyjnych zwanych arrasami. Spotkamy tutaj słynnego Smoka Wawelskiego, który według legendy mieszkał w okolicach Grodu nad Wisłą. Wycieczkę po Krakowie zakończymy zwiedzając dawną, żydowska dzielnicę Kaziemierz, która kiedyś była osobnym miastem. Zamieszkujący ją Żydzi zostali zamordowani podczas II wojny światowej, dziś odkrywamy ocalałe pamiątki związane z kulturą tego narodu. Kraków to jedno z najpiękniejszych miast w Europie, a poznanie jego historii, oraz legend to niezapomniane przeżycie dla każdego.

„Schodzimy pod ziemię”

Kolejnymi obiektami na trasie naszej wycieczki będą Kopalnia Soli w Bochni i Kopalnia Soli w Wieliczce (UNESCO), które należą do najstarszych tego typu obiektów w Europie, a obecnie są to unikatowe w skali świata podziemne trasy turystyczne. W tym rejonie historia pozyskiwania kruszcu z solanek liczy sobie ponad 3500 lat, natomiast wydobywania soli kamiennej sięga XIII wieku. Z początkami kopalni wiąże się Legenda o św. Kindze, która ponoć odkryła szyb solny dzięki swemu pierścieniowi. Od średniowiecza aż do 1772 roku Kopalnie Soli w Bochni i Wieliczce, wraz z warzelniami, oraz z portami wiślańskimi wchodziły w skład Żup Krakowskich, jednego z największych przedsiębiorstw w Europie. Sól była niezwykle cennym kruszcem, gdyż zapewniała między innymi konserwację jedzenia, dlatego nazywana była „białym złotem”. Współcześnie w obydwu kopalniach nie wydobywa się już soli na skale przemysłową, lecz w podziemnych korytarzach utworzono niezwykłe muzea, dzięki którym możemy poznać pracę dawnych górników.

Kaplica św. Kingi w Kopalni Soli w Wieliczce  Wycieczka szkolna szlakiem zabytków UNESCO – Małopolska i Podkarpacie 1a 300x169

Kaplica św. Kingi w Kopalni Soli w Wieliczce

Kopalnia Soli w Bochni jest nieco starszym kompleksem, którego zwiedzanie to pełna emocji podróż solnymi podziemiami. Wędrujemy dawnymi korytarzami górniczymi, a na naszej drodze – dzięki projekcjom multimedialnym – spotykamy zacne postacie związane z jej historią. Niezwykłym doświadczeniem jest zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce, bowiem odkryjemy tam wspaniałe groty, podziemne potoki i jeziorka, oraz znajdziemy się w największym pomieszczeniu wielickich podziemi – Kaplicy św. Kingi, patronki górników solnych. Piękne płaskorzeźby, kryształowe żyrandole, oraz wspaniały ołtarz z wizerunkiem patronki, to najwyższej klasy dzieło górników, oraz artystów. Zwiedzania zabytkowych kopalń w Bochni i Wieliczce to niezwykła podróż w czasie, oraz pełna emocji wyprawa wgłąb ziemi, która pozostanie na zawsze w pamięci.

Rzeźby w Kopalni Soli w Bochni Wycieczka szkolna szlakiem zabytków UNESCO – Małopolska i Podkarpacie 2b 300x201

Rzeźby w Kopalni Soli w Bochni

Poznajemy nową kulturę – cerkwie na wycieczce szkolnej

Drewniane cerkwie regionu karpackiego w Polsce i na Ukrainie to zabytki szczególnie cenne na liście UNESCO, bowiem podkreślają wspólnotę kulturową pomiędzy dwoma państwami , a wspólny wpis pokazuje współpracę między narodami. W sumie na liście znalazło się 16 obiektów, w tym po stronie polskiej jest to 8 świątyń:

Podkarpacie:

 • cerkiew św. Paraskiewy w Radrużu,
 • cerkiew Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy w Chotyńcu,
 • cerkiew św. Michała Archanioła w Smolniku,
 • cerkiew św. Michała Archanioła w Turzańsku

Małopolska:

 • cerkiew św. Jakuba Młodszego Apostoła w Powroźniku,
 • cerkiew Opieki Bogurodzicy w Owczarach,
 • cerkiew św. Paraskiewy w Kwiatoniu,
 • cerkiew św. Michała Archanioła w Brunarach Wyżnych

Wymienione cerkwie pochodzą z XVI XVI wieku i są najstarszymi tego typu zachowanymi obiektami w tej części Karpat. Stanowią przykład niezwykłego kunsztu dawnych budowniczych, oraz cechuje je niezwykły artyzm nawet drobnych detali i to wyróżnia cerkwie na tle innych obiektów sakralnych w Europie. Podkreślić należy fakt, że drewno jest materiałem niezwykle podatnym na negatywne wpływy ludzkie i środowiskowe, stąd specjalna troska o zachowanie tych bezcennych pamiątek przeszłości.

Cerkiew bojkowska pw. św. Michała Archanioła w Smolniku Wycieczka szkolna szlakiem zabytków UNESCO – Małopolska i Podkarpacie c 300x201

Cerkiew bojkowska pw. św. Michała Archanioła w Smolniku

Trochę o Kościołach – zabytki UNESCO

Drewniane kościoły południowej Małopolski należą do najcenniejszych kościołów pod względem historycznym i architektonicznym.

Obecnie na liście UNESCO znajduje się 6 tego typu kościołów:

 • Binarowa – kościół p.w. św. Michała Archanioła
 • Blizne – kościół p.w. Wszystkich Świętych
 • Dębno Podhalańskie – kościół p.w. św. Michała Archanioła
 • Haczów – kościół p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny
 • Lipnica Murowana – kościół p.w. św. Leonarda
 • Sękowa – kościół p.w. św. św. Filipa i Jakuba

Wszystkie kościoły pochodzą z okresu gotyku, wybudowane w jedno;litym stylu, wpisanym w górski krajobraz, oraz posiadające niezwykle cenne elementy wyposażenia i dekoracji wnętrz. Najstarszym z wymienionych kościołów to – pochodząca z 1388 roku – świątynia w Haczowie, natomiast jednym z najlepiej zachowanych obiektów znajduje się w Dębnie Podhalańskim, a w jego wnętrzu podziwiać możemy szczególnie cenną polichromią z przełomu XV i XVI wieku. Wszystkie kościoły cechuje prostota, oraz piękno wykonania, ale także wysoki zmysł artystyczny tkwiący w każdym niemal detalu. Drewniane kościoły Małopolski są obiektami szczególnie cennymi na liście UNESCO, bowiem ukazują religijność dawnych czasów, zamkniętą w drewnianych, sakralnych dziełach sztuki.

Kościół pw. św. Michała Archanioła w Dębnie Podhalańskim Wycieczka szkolna szlakiem zabytków UNESCO – Małopolska i Podkarpacie d 300x201

Kościół pw. św. Michała Archanioła w Dębnie Podhalańskim

Trudna historia, czyli poznajemy Oświęcim 

Auschwitz – Birkenau to zespół niemieckich, nazistowskich obozów koncentracyjnych i miejsc zagłady (w tym na terenie miasta Oświęcim), gdzie zamordowano miliony osób, głównie narodowości żydowskiej, polskiej, romskiej, radzieckiej i innej. Jest to miejsce szczególne na liście UNESCO, bowiem jest pomnikiem ludobójstwa i dowodem jednej z największych w historii świata masowej zbrodni. Teren byłego obozu to Miejsce Pamięci i Muzeum, które przekazuje świadectwo o pomordowanych, jest ostrzeżeniem dla wszystkich pokoleń, oraz stara się łączyć ludzi, dla których pokój, tolerancja i poszanowanie drugiego człowieka są najważniejszymi wartościami w życiu.

Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau  Wycieczka szkolna szlakiem zabytków UNESCO – Małopolska i Podkarpacie e 300x225

Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau

Koniec dzisiejszej podróży

Sanktuarium pasyjno-maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej (UNESCO) to miejsce szczególne na mapie Małopolski. Znajduje się tutaj kompleks budynków sakralnych wkomponowanych w malownicze wzgórza beskidzkie, na które składa się Klasztor Ojców Bernardynów, Bazylika Matki Boskiej Anielskiej, Dróżki Pana Jezusa, oraz Dróżki Matki Boskiej. Ciekawa jest historia tego miejsca sięgająca początków XVII wieku, kiedy to wojewoda krakowski, Mikołaj Zebrzydowski postanowił zbudować kilka kaplic, oraz świątyń nawiązujących do Męki Pańskiej, a wzorowanych na tych, które znajdują się w Jerozolimie. Jego dzieło kontynuowali synowie i w ciągu kilkudziesięciu lat powstał najważniejszy ośrodek skupiający ruch pielgrzymkowy, oraz religijny w Beskidach. Tradycją stało się, że w Wielki Piątek niezwykle uroczyście odprawia się tutaj Drogę Krzyżową, a na Dróżkach Matki Boskiej modlą się wierni z całej Polski. Kalwaria Zebrzydowska była miejscem bardzo ważnym dla Karola Wojtyły, który już jako dziecko modlił się przed cudownym Obrazem Matki Boskiej Anielskiej. Później jako biskup krakowski wielokrotnie przemierzał dróżki kalwaryjskie, oraz jako papież Jan Paweł II nawiedził Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej w 1979 roku. Miejsce to szczególne, pełne architektonicznego piękna, oraz zadumy nad codzienną wędrówką człowieka przez życie.

Bazylika Matki Boskiej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej Wycieczka szkolna szlakiem zabytków UNESCO – Małopolska i Podkarpacie f 300x201

Bazylika Matki Boskiej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej

 

5 Wycieczka do Kielc, czyli w sercu Gór Świętokrzyskich 5 300x225

Wycieczka do Kielc do doskonała opcja na wycieczkę szkolną! Miasto z niezwykle bogatą kulturą, obiektami oraz owiane ciekawymi legendami, które z pewnością wciągną starszych i młodszych w tajemniczy świat. Jeśli szukasz niestandardowych pomysłów na wycieczki szkolne to zapraszamy do wspólnej przygody.

Skarby przyrody i kultury, czyli poznajemy Świętokrzyskie

Województwo Świętokrzyskie w pierwszej kolejności kojarzy się z jednym z najstarszych pasm górskich w Europie, czyli Górami Świętokrzyskimi. I choć góry są niewysokie, to wielu turystów wędruje tym pasmem, by zobaczyć słynne gołoborza, oraz wyjść na najwyższy szczyt, czyli Łysicę (612 m.n.p.m.). Ale Ziemia Świętokrzyska oferuje nie tylko ciekawe szlaki turystyczne, lecz także zaprasza do wielu miejsc wartych odwiedzenia, bowiem odnajdziemy tu zabytkowe miasta, średniowieczne zamki, jaskinie krasowe i niezwykłe twory przyrodnicze. Najlepiej rozpocząć poznawanie tego obszaru od wizyty w stolicy Województwa Świętokrzyskiego, czyli w Kielcach, a na pewno atrakcji odnajdziemy tutaj co niemiara. Co roku do miasta przyjeżdża sporo wycieczek szkolnych, bowiem można tutaj spędzić czas na poznawaniu unikatowej przyrody i kultury tej części Polski, oraz świetnie się zabawić.

1 Wycieczka do Kielc, czyli w sercu Gór Świętokrzyskich 1 300x300

Czy wiecie dlaczego nad Kielcami latają Czarownice na miotłach ?

Odkryjmy tę zagadkę !

Od dawien dawna ludzie wierzyli, że na Łysej Górze w Górach Świętokrzyskich odbywa się zlot czarownic, czyli tajemniczy sabat. Wiedzmy na miotłach zlatywały się z całej okolicy, rozpalały olbrzymie ognisko, odprawiały czary, a potem tańczyły do białego rana. Gdy zakończyły się tajemnicze obrzędy wracały do swoich krain, ale czasem jakaś jakaś zabłąkana Czarownica mogła przelecieć na Kielcami, bo przecież Łysa Góra znajduje się niedaleko stąd. Oto rozwiązanie naszej zagadki ! Dziś na Łysej Górze stoi Klasztor Benedyktynów przechowujący relikwię Krzyża Świętego. A teraz zapraszam wszystkich na spacer po Kielcach.

Skąd wzięła się nazwa Kielce ?

Legenda mówi, że ponad 900 lat, w pogoni za zwierzyną temu zawędrował tutaj Książę Mieszko. Gdy zmęczony usnął na polanie, przyśnił mu się Święty Wojciech z kielichem zimnej wody, która potem zamieniła się w źródło, płynące tuż obok leżących kłów dzikiego zwierza. Przebudzony Książę nazwał płynący obok strumień Silnicą, bo gdy się wyspał to sił mu przybyło, a powstałą na tym miejscu osadę, nazwał Kielcami od znalezionych tajemniczych kłów zwierzęcia. Jak widać, Kielce szczycą się długą historią i wiele legend można znaleźć, gdy spaceruje się jego ulicami.

Rezerwat Przyrodniczy „Kadzielnia” znajduje się na terenie dawnego kamieniołomu, dzisiaj to miejsce objęte ochroną gdzie turyści mogą spacerować, zwiedzać jaskinie i odpoczywać nad brzegiem jeziorka. Wycieczka do Kielc, czyli w sercu Gór Świętokrzyskich 2 300x225

Rezerwat Przyrodniczy „Kadzielnia” znajduje się na terenie dawnego kamieniołomu, dzisiaj to miejsce objęte ochroną gdzie turyści mogą spacerować, zwiedzać jaskinie i odpoczywać nad brzegiem jeziorka.

 

Rezerwat Przyrody „Kadzielnia”, czyli dzieje świata zamkniętego w kamieniu

Zanim wejdziemy na starówkę, cofniemy się w czasie o kilkaset milionów lat, bowiem zaczniemy nasze zwiedzanie od rezerwatu chroniącego przyrodę nieożywioną, który nazywa się „Kadzielnia”. Wraz z naszym przewodnikiem weszliśmy na ścieżkę, która prowadzi dookoła ogromnej skały znajdującej się na obrzeżach miasta. To niesamowite, że tak piękne skały są w tak bliskiej odległości od bloków mieszkalnych i osiedli. Największa z nich to Skała Geologów, która jest wielokolorowa, bowiem zbudowana z wielu skał i minerałów. Przez wiele lat na tym terenie wydobywano minerały, głównie wapienie. Obecnie kamieniołom jest już nieczynny i obszar ten wykorzystywany jest naukowo i turystycznie.

-Ojej, czy to skamieniałe zwierzęta odbite są w skale ? – Tak, odnajdziemy tutaj koralowce i bardzo ciekawe ryby pancerne, które żyły w morzach około 350 milionów lat temu. Ponadto możemy zwiedzić niewielkie Jaskinie na Kadzielni, które znajdują się na terenie rezerwatu i tworzą około 160 metrową Podziemną Trasę Turystyczną. Spójrzmy jeszcze na to urokliwe Jeziorko Szmaragdowe, które utworzone jest z podziemnych wód wypływających spod skałek. To naprawdę niezwykłe miejsce !

Najcenniejszymi zabytkami Kielc są Pałac Biskupów Krakowskich i Bazylika pw. Wniebowzięcia NMP. Wycieczka do Kielc, czyli w sercu Gór Świętokrzyskich 4 300x225

Najcenniejszymi zabytkami Kielc są Pałac Biskupów Krakowskich i Bazylika pw. Wniebowzięcia NMP.

 

Spacer z „Historią i Legendą” po Kielcach

Na Starym Mieście w Kielcach znajduje się sporo wartych poznawania obiektów, a do najpiękniejszych należy Pałac Biskupów Krakowskich. Jest to najlepiej zachowana w Polsce wczesnobarokowa rezydencja, w której mieści się obecnie Muzeum Narodowe przechowujące cenne zbiory z dziedziny malarstwa, archeologii i przyrody.

-Kto ze znanych osób bywał w kieleckim pałacu ? – w swej historii Pałac Biskupów odwiedzany był przez wielu wybitnych Polaków, natomiast chciałbym Wam wspomnieć o dwóch osobach. Pierwszą z nich był wielki miłośnik i znawca gór Stanisław Staszic, który założył w tutaj pierwszą wyższą uczelnię techniczną w Polsce, natomiast drugą postacią był Marszałek Józef Piłsudski, bowiem mieścił się tutaj sztab legionowy podczas pierwszej wojny światowej. Naprzeciw wejścia do pałacu znajduje się Bazylika katedralna Wniebowzięcia NMP, która należy do najcenniejszych zabytków miasta, bowiem jej początki sięgają drugiej połowy XII wieku. Warto przypomnieć, że w 1991 roku modlił się w niej papież Jan Paweł II i ukoronował obraz Matki Boskiej Łaskawej, który znajduje się w kaplicy bocznej świątyni.

Następnie przeszliśmy na kielecki Rynek Starego Miasta, który uroczony jest zabytkowymi kamieniczkami. Najstarszy Ratusz Miejski już nie istnieje, a jego pozostałości zostały odkryte podczas wykopalisk archeologicznych. Gdy doszliśmy do głównej ulicy im. Henryka Sienkiewicza, nie mogliśmy powstrzymać okrzyku zdziwienia:

Ależ długa ulica, takiej ogromnej jeszcze nie widziałem ! – Macie rację, bo to faktycznie Najdłuższy Deptak w Polsce, jego długość wynosi prawie półtorej kilometra, a jego szerokość waha się od 12 do 45 metrów. To miejsce gdzie mieszkańcy i turyści robią zakupy, spacerują i odpoczywają w kawiarenkach i lodziarniach. Potem obejrzeliśmy dawną Cerkiew Prawosławną pw. św. Mikołaja, która wybudowana została dla żołnierzy rosyjskich, którzy stacjonowali w Kielcach podczas zaborów i skierowaliśmy się w stronę widocznego z daleka Wzgórza Karczówka. Po mniej więcej półgodzinnym spacerze dotarliśmy na szczyt, z którego mogliśmy podziwiać rozległą panoramę na miasto, oraz na Góry Świętokrzyskie. Na Karczówce znajduje się zabytkowy Zespół Klasztorny Bernardynów, który otoczony jest kamiennym murem. Jego historia się początków XVII wieku, gdy w Kielcach szalała zaraza i jako wotum dziękczynne za uratowanie ludności postanowiono wybudować Kościół pw. św. Boromeusza.

Blisko od centrum miasta, znajduje się Wzgórze Karczówka, a na nim Zespół Klasztorny Bernardynów. Wycieczka do Kielc, czyli w sercu Gór Świętokrzyskich 7 300x225

Blisko od centrum miasta, znajduje się Wzgórze Karczówka, a na nim Zespół Klasztorny Bernardynów.

 

-Czy z tym miejsce wiąże się jakaś legenda ? – Tak, z tym miejsce wiążę się legendarna opowieść o biednym górniku Hilarym Mali, który pewnego dnia zobaczył Trzech Rycerzy znikających w otchłaniach Karczówki. Górnik wiele dni szukał miejsca po rycerzach, aż odkrył bryły ołowiu, które były prawdziwym skarbem, bowiem przyniosły jego rodzinie dostatek i szczęśliwe życie.

Bo moi drodzy, w Górach Świętokrzyskich znajdują się skarby, zarówno te ukryte przez ludzi, jak i te chowane przez naturę. Trzeba wciąż szukać ciekawych miejsc, odkrywać zagadki, słuchać legend i tajemniczych opowieści, a na pewno wiele z nich na pewno odkryjemy !!!

 

 

Wycieczka szkolna do Wrocławia, czyli z krasnalem przez stulecia

Wycieczka szkolna do Wrocławia powinna uczyć, ale również dostarczyć niezapomnianych wrażeń. My wiemy jak zorganizować idealny pobyt w tym niezwykłym miejscu, tak by nie minęły Cię najciekawsze atrakcje miasta. Zorganizujemy miejsce noclegowe dla kilkudniowych wycieczek oraz plan, w którym znajdzie się czas również na odpoczynek. Wyrusz z nami na niezwykłą przygodę!

 

Wycieczka szkolna do Wrocławia na 3,2 lub 1 dzień? – Atrakcji z pewnością nie zabraknie!

 

Dlaczego właśnie Wrocław?

Wrocław jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych i najciekawszych miast nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Wynika to z jego bogatej, choć nie zawsze łatwej historii, ale także z niezwykłej energii, której źródłem są jego mieszkańcy. Znajdziemy tu najwyższej klasy zabytki, nowoczesne dzielnice, oraz klimat akademickiego miasta. Obok muzycznych klubów, znajdują się galerie sztuki, centra rozrywki, na każdym niemal kroku zapraszają restauracje z kuchnią staropolską, orientalną i włoską. To właśnie tutaj co roku spotykają się miłośnicy gitary i pobijany jest „Gitarowy Rekord Guinnessa”. Bo Wrocław to miasto otwarte na historię, ale także bardzo mocno patrzące w przyszłość. Miłośników historii zainteresują początki dzisiejszego Wrocławia sięgające czasów piastowskich, ale także dzieje miasta, gdy w kolejnych wiekach panowali tu Czesi, Austriacy i Niemcy. Czerpanie z dziedzictwa kilku narodów to obecna siła stolicy Dolnego Śląska, a jej wybór na „Europejską Stolice Kultury 2016 r.” świadczy o randze miasta. Wycieczka szkolna  do Wrocławia jest doskonałą lekcją historii. Odwiedzają go zarówno dorośli turyści, jak i młodzież, oraz dzieci, a każdy znajdzie tutaj coś interesującego. Warto poznać atrakcje Wrocławia i zaplanować właśnie tutaj ciekawą i pełna niespodzianek wycieczkę szkolną.

Wrocław z lotu ptaka

Dobrym pomysłem na początek naszej wycieczki jest spojrzenie na miasto z perspektywy najwyższego w Polsce budynku, czyli SKY TOWER.

-Jak to, a czy Pałac Kultury i Nauki w Warszawie nie jest nie jest najwyższy w Polsce ? – to pytanie najczęściej słyszy się, gdy zbliżamy się do widocznego z oddali szklanego wieżowca. Owszem, warszawski obiekt rzeczywiście jest najwyższy, bowiem wraz z iglicą mierzy 237 m., podczas gdy Sky Tower ma 212 m. Jednak oszklony punkt widokowy wrocławskiego wieżowca to miejsce najwyżej położone w Polsce i udostępnione turystycznie. Na 49 piętro Sky Tower wyjeżdżamy cichą i szybką windą, a następnie możemy podziwiać okolicę, bowiem taras zapewnia widok w każdą stronę świata. Pod nami znajduje się malownicze położone miasto, a w pogodny dzień na horyzoncie możemy dostrzec między innymi górę Ślężę, od prawieków uważaną za święte miejsce Dolnego Śląska. Wycieczka szkolna do Wrocławia z pewnością zaskakuje ciekawostkami.

Panorama na Wrocław z najwyżej położonego w Polsce tarasu widokowego Sky Tower wycieczka szkolna do wrocławia Wycieczka szkolna do Wrocławia Panorama Wroc aw 1024x768

Wycieczka szkolna do Wrocławia, widok ze Sky Tower – najwyżej położonego trasu widokowego w Polsce

 

Miasteczko na wyspie, czyli Ostrów Tumski

Najstarszą częścią Wrocławia jest zabytkowy Ostrów Tumski, kiedyś położony na wyspie, tak by łatwiej było go bronić przed niebezpieczeństwem. Stał tu Zamek Książęcy, a później wznoszono tutaj budowle związane z biskupstwem wrocławskim, czyli „kościelnym miasteczkiem na wyspie”. Do najcenniejszych zabytków należą pełna tajemnic i legend Katedra pw. św. Jana Chrzciciela.

-A co to za dziwna, kamienna głowa, która wystaje z kościelnej wieży ? – słychać zaciekawiony głos. Jedna z wrocławskich legend opowiada dzieje złego pomocnika złotnika, który skamieniał, gdy jego niecne uczynki miały być ukarane. To właśnie jego głowa widoczna jest na kościelnym murze.

Spacerując uliczkami mijamy największy na świecie pomnik św. Jana Nepomucena, na którym dostrzeżemy słynne ”łyse aniołki”, „Bramę Kluskową”, oraz dwa unikatowe kościoły wybudowane jeden na drugim.

-Dlaczego wybudowano te dwie świątynie w ten sposób ? – pyta zaciekawiona wycieczka szkolna do Wrocławia. Odpowiedz na to pytanie znowu odnajdziemy w legendzie, która mówi, że gdy budowano pierwszy kościół, a miał on nosić wezwanie św. Bartłomieja, odkryto korzeń w kształcie krzyża. Budowniczowie odczytali to jako znak boży, by zmienić patrona budowanego kościoła. Jednak, aby nie urazić św. Bartłomieja postanowiono wybudować drugi kościół pw. Św. Krzyża i tak właśnie powstała ta podwójna, niezwykła budowla sakralna.

Dziś Ostrów Tumski to niezwykle urokliwy zakątek Wrocławia, gdzie zakochani przypinają kłódki miłości na Moście Tumskim, a wieczorem latarnik zapala prawdziwe gazowe latarnie, które rzucają światło na to magiczne miejsce. Na klimat tego miejsca działa rzeka Odra, na której wybudowanych jest mnóstwo mostów i kładek, oraz niewielkie wysepki widoczne z bulwaru po którym spacerują turyści. Każda wycieczka szkolna do Wrocławia powinna zawierać w programie ten punk.

Ostrów Tumski to najstarsza część Wrocławia, szczególnie ulubionym miejscem spacerowym jest Most Zakochanych wycieczka szkolna do wrocławia Wycieczka szkolna do Wrocławia Most zakochanych Wroc aw 1024x768

Ostrów Tumski to najstarsza część Wrocławia, szczególnie ulubionym miejscem spacerowym jest Most Zakochanych – Wycieczka szkolna do Wrocławia

 

Jedną z największych atrakcji Wrocławia jest bez wątpienia największy obraz w Polsce, czyli słynna „Panorama Racławicka”, które prezentowane jest w owalnym budynku zwanym rotundą. Każda wycieczka szkolna do Wrocławia powinna zobaczyć dzieło namalowane w przez Józefa Stykę i Wojciecha Kossaka przedstawia kolejne etapy zwycięskiej bitwy z 1794 roku dowodzonej przez Naczelnika Tadeusza Kościuszkę, gdzie wsławili się bohaterscy chłopi uzbrojeni w kosy, dlatego zwani „kosynierami”. Obraz robi ogromne wrażenie, bowiem jego obwód wynosi 114 m., wysokość 15 m., a prezentowany jest w pomieszczeniu, gdzie oświetlenie, oraz odpowiednie rekwizyty zdają się być częścią płótna i tworzą efekt trójwymiarowy. Przebieg bitwy, oraz objaśnienie namalowanych postaci przedstawia lektor, dzięki czemu uczestniczymy w niezwykłej lekcji historii. Warto odwiedzić Muzeum Narodowe we Wrocławiu i poznać w tak ciekawy sposób dzieje zwycięskiej bitwy pod Racławicami podczas Powstania Kościuszkowskiego.

-Tak pięknego obrazu jeszcze nigdy nie widzieliśmy … – takie słowa można usłyszeć bardzo często w holu pawilonu, gdzie prezentowana jest „Panorama Racławicka”.

Wycieczka szkolna do Wrocławia - lekcja historii wycieczka szkolna do wrocławia Wycieczka szkolna do Wrocławia Panorama Rac awicka obraz 1024x768

Fragment „Panoramy Racławickiej” – największego obrazu w Polsce. Wycieczka szkolna do Wrocławia – lekcja historii

 

Wrocław to jedyne miejsce na świecie, gdzie w samym centrum miasta zamieszkały … krasnoludki ! Ponoć pierwszym, który tutaj zawędrował był Chochlik Odrzański, wielki psotnik i figlarz, a po nim pojawiły się kolejne. Dziś na ulicach Wrocławia spotkamy ponad 400 tych sympatycznych skrzatów o imionach związanych z profesją jaką wykonują, cechami charakteru lub po prostu śmiesznie nazwanych przez ich opiekunów. Mieszkają tutaj Antonio Okulista, Bagażowy, Bibliofil, Chirurg, Drukarz, Klucznik, Obżartuch i wiele wiele innych krasnali. Wycieczka szkolna do Wrocławia to nie tylko nauka, ale również doskonała zabawa.

-Czy ciekawi Was, która figurka krasnala pojawiła się jako pierwsza we Wrocławiu ? – otóż pierwszy skrzat, który stanął dumnie w mieście był Papa Krasnal i przypomina on o czasach tzw. „Pomarańczowej Alternatywy”, czyli protestom wrocławskich studentów przeciw absurdom totalitaryzmu. Dziś każdy może stać się właścicielem i opiekunem krasnala, i choć nie jest to tania rzecz to pojawia się ich coraz więcej.

-Czy już wiemy, gdzie znajduje się Królestwo Krasnali ?

-Tak, we Wrocławiu !

Krasnoludków we Wrocławiu już jest ponad 400, a spacer w ich poszukiwaniu to świetna zabawa i poznawanie zabytków miasta. wycieczka szkolna do wrocławia Wycieczka szkolna do Wrocławia Krasnale we Wroc awiu 1024x768

Krasnoludków we Wrocławiu już jest ponad 400, a spacer w ich poszukiwaniu to świetna zabawa i poznawanie zabytków miasta. Wycieczka szkolna do Wrocławia to doskonała zabawa

Wycieczka szkolna do Wrocławia – najciekawsze zabytki

 

Zwiedzając Wrocław „Szlakiem Krasnali” możemy poznać najważniejsze zabytki Starego Miasta. Przy okazji poszukiwań kolejnych krasnoludków zwiedzimy bardzo ładny rynek, na którym znajduje się wspaniały Ratusz Miejski z najstarszym w Polsce dzwonem zegarowym. Możemy wspiąć się na niemal 100-metrową wieżę kościoła pw. św. Elżbiety, zobaczyć najładniejsze kamieniczki, które mieszkańcy nazywają „Jaś i Małgosia”, oraz poznać historię jednej z najpiękniejszych sal Uniwersytetu Wrocławskiego zwanej „Aulą Leopoldina”. Wycieczka, która łączy zabawę polegająca na szukaniu skrzatów, z poznawaniem najciekawszych miejsc we Wrocławiu na pewno będzie zapamiętana przez wszystkich jej uczestników.

We Wrocławiu znajdują się najwyższej klasy zabytki m.in. gotycki Ratusz Miejski, oraz barokowa Aula Leopoldina wycieczka szkolna do wrocławia Wycieczka szkolna do Wrocławia gotycki ratusz miejski wroc aw 1024x768

We Wrocławiu znajdują się najwyższej klasy zabytki m.in. gotycki Ratusz Miejski, oraz barokowa Aula Leopoldina – Wycieczka szkolna do Wrocławia

 

Nasza wycieczkę zakończymy we wrocławskim ZOO na terenie, którego znajduje się niezwykle ciekawy pawilon zwany „Afrykarium”.

-Co to jest Afrykarium ? – nazwę bardzo łatwo możemy rozszyfrować jako miejsce, gdzie w olbrzymich akwariach prezentowana jest przyroda Afryki. To naprawdę trzeba zobaczyć ! W potężnym budynku podziwiać możemy zwierzęta żyjące w afrykańskich morzach, rzekach i na lądzie. Odtworzone zostały warunki w jakich żyją rekiny, żółwie, płaszczki, hipopotamy, krokodyle i wiele innych egzotycznych zwierząt. Kompleks został podzielony tematycznie i spacerując po Afrykarium poznamy: rafę koralową Morza Czerwonego, faunę Afryki Wschodniej i Kanału Mozambickiego, oraz dżunglę Konga. To prawdziwa, pełna emocji przygoda, oraz lekcja przyrody móc obserwować pływające nad naszymi głowami wspaniałe ryby i ssaki, oraz dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy o przyrodzie Afryki. Następnie można ruszyć alejkami wrocławskiego parku zoologicznego, by zobaczyć żyjące tu zwierzęta z całego świata.

Afrykarium to jedna z największych atrakcji turystycznych w Wrocławia - wycieczka szkolna do Wrocławia wycieczka szkolna do wrocławia Wycieczka szkolna do Wrocławia atrakcje wroc aw afrykarium 1024x768

Afrykarium to jedna z największych atrakcji turystycznych w Wrocławia

 

W pobliżu ZOO znajduje się tereny spacerowe zwane Parkiem Szczytnickim. Przechadzają się tutaj wycieczki turystyczne jak i mieszkańcy Wrocławia, bowiem znaleźć tu można spokój, ale także ciekawe obiekty na skalę międzynarodową. Do takich bez wątpienia należy Hala Stulecia (UNESCO), która została wybudowana na pamiątkę odezwy do ludu króla pruskiego Fryderyka III. Ten niezwykle śmiało zaprojektowany w duchu modernizmu budynek, był w momencie oddania największym obiektem żelbetowym na świecie, biorąc pod uwagę jego rozpiętość. Obok hali znajduje się Pawilon Czterech Kopuł, w którym nakręcono wiele znanych polskich filmów m.in.”Sami swoi”, „Popiół i diament”, czy „Nóż w wodzie”.

-Ciekawi mnie ten wysoki maszt, co to takiego ?– ta stalowa konstrukcja to pamiątkowa Iglica, która została tu postawiona w 1948 roku. Pierwotnie mierzyła 106 metrów, obecnie jej wysokość wynosi 90 metrów, bowiem przed uroczystym odsłonięciem piorun uszkodził jej lustrzane zwieńczenie.

O każdej równej godzinie w Parku Szczytnickim mamy okazję obejrzeć niezwykły spektakl stworzony przez wodę, światło i dźwięk, czyli pokaz Fontanny Multimedialnej. Przez parę minut woda tańczy w rytm muzyki i jest to największy tego typu pokaz w Polsce.
Wycieczka szkolna do Wrocławia to możliwość doświadczenia unikalnych atrakcji.

Następnie skierujemy się w stronę pobliskiego Ogrodu Japońskiego, który ma już ponad 100 lat, lecz kilka razy był zmieniany i planowany niemal od początku. Niezwykłe rośliny azjatyckie, specyficzna kompozycja alejek i oryginalne kamienne dekoracje tworzą klimat spokoju i relaksu. To najlepszy czas, by powoli powoli zakończyć wycieczkę po Wrocławiu.

Na terenie Parku Szczytnickiego znajduje się m.in. Ogród Japoński i Hala Stulecia (UNESCO) wycieczka szkolna do wrocławia Wycieczka szkolna do Wrocławia park szczytnicki

Na terenie Parku Szczytnickiego znajduje się m.in. Ogród Japoński i Hala Stulecia (UNESCO) – Wycieczka szkolna do Wrocławia zachwyca atrakcjami

 

Wrocław zachwyci każdego turystę, zarówno dorosłego jak i ucznia szkoły podstawowej lub średniej. Możemy zwiedzać go zarówno „Szlakiem zabytkowych budowli”, jak i „Bajkową ścieżką krasnoludków”, tak więc każdy odnajdzie tutaj coś interesującego. Ważną rzeczą jest bardzo dobry dojazd do miasta z Aglomeracji Ślaskiej, oraz z Małopolski. Zwiedzanie Wrocławia może być też początkiem kolejnych wędrówek, czyli poznawania pozostałych atrakcji Dolnego Śląska np. Gór Stołowych, Kotliny Kłodzkiej, czy okolic Ślęży. Jedno jest pewne: Wrocław i okolice to miejsca niezwykle atrakcyjne, wycieczka szkolna do Wrocławia powinna być niezapomniana i dlatego warto tutaj organizować wyjazdy krajoznawcze, zarówno dla młodzieży szkolnej jak i dorosłych.

 

Wyjazd integracyjny! Witaj przygodo w Czeskiej Pradze!

Praga jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych miast świata. Idealne miejsce na wypad integracyjny! 

Spacerując po mieście na pewno urzeknie nas potężny Zamek na Hradczanach, Katedra św. Wita i przeniesie w artystyczne klimaty Złota Uliczka. Najsłynniejszy most w Europie, czyli średniowieczny Karluv Most zaprowadzi nas na Rynek Starego Miasta. To z kolei tętni życiem i nie zwalnia tempa zwłaszcza wieczorową porą! Odnajdziemy tu niezwykły Zegar Astronomiczny wskazujący układ planet, oraz przypominający o nieuchronności przemijania. Zabytki, zabytki, historia, architektura, ale…. każdy z uczestników imprezy integracyjnej zada sobie pytanie:

Co robić podczas imprezy firmowej w Pradze?

Praga proponuje turystom wiele różnych atrakcji, bowiem odkryjemy tutaj najwyższej klasy zabytki przeszłości, posmakujemy tradycyjnej kuchni, odpoczniemy w komfortowych hotelach, a wieczorem miło spędzimy czas w klubach, barach i restauracjach. Jest to miasto, które świetnie nadaje się na zorganizowanie imprezy firmowej, bowiem można rozplanować tutaj pobyt na czas spędzony na szkoleniach i konferencjach, oraz na poznawaniu atrakcji turystycznych i wypoczynku. Jest to szansa,  żeby integrować się na 100 %!

Wieczorna i nocna Praga zaprasza turystów na magiczne spacery, oraz do niezliczonej ilości kawiarni i restauracji. W zależności od tego w jakiej części miasta się znajdziemy, na pewno odnajdziemy lokal, który zaoferuje świetną kuchnię z wielu zakątków świata, lub zaserwuje lokalne potrawy.

Zapewne każdy kto spacerował po Pradze ma swoje ulubione miejsca, tak więc każda lista najlepszych pubów i restauracji w mieście jest bardzo subiektywna. Dlatego z czystym sumieniem można polecać swoje wybrane miejsca, a każde z nich czymś się wyróżnia.

kliknij żeby zobaczyć widok na Pragę impreza firmowa. zwiedzanie pragi, impreza integracyjna, imprezy Czeska Prago – nadciągamy! Impreza firmowa w Czechach! praga panorama miasta

Mały przewodnik po Pradze –  dla dorosłych, czyli after i/lub before na imprezie firmowej

Wybierzmy zatem kilka miejsc w Pradze, gdzie bez wątpienia warto zatrzymać się choćby na chwilę:

Klub Lavka– kawiarnia nad brzegiem Wełtawy, gdzie w towarzystwie Bedricha Smetany, znanego kompozytora czeskiego, którego pomnik tutaj się znajduje, usiądziemy przy filiżance pysznej kawy i cieszyć nas będzie widok Mostu Karola, oraz lewobrzeżnej Pragi, a najlepiej stąd widoczny jest Zamek Hradczany i Katedra św Wita.

Kavarny a Resturace Lucerna – znajdują się na Vaclawskim Namesti i są częścia kompleksu Pałacu Lucerna (kino, restauracje, sklepy) mającego charakter pasażu handlowego, który wybudował dziadek pierwszego prezydenta Republiki Czeskiej, Vaclaw Havel Senior, a we wspaniałych wnętrzach odnajdziemy między innymi pomnik św. Wacława na Odwróconym Koniu autorstwa Dawida Ćernego, oraz możemy wybrać jedną z czterech sal przeznaczonych na konsumpcję i relaks: Restaurace Monarchie, Kawarna Lucerna, Hospoda w Lucerne, oraz Kavovarna.

Malostranska Pivnice „U Szwejka” – postać Dobrego Wojaka Szwejka nierozerwalnie kojarzy się z Pragą i spacerując po mieście możemy wybierać z co najniej kilku miejsc nawiązujących do sympatycznej postaci stworzonej przez Jaroslawa Haśka, a jedną z nich to restauracja w dzielnicy Mala Strana, gdzie poczujemy typowo czeski klimat, oraz posmakujemy gulaszu z knedlikami, do którego koniecznie trzeba zamówić zimnego Pilsnera.

View of Vltava river with Charles bridge in Prague, Czech republic impreza firmowa. zwiedzanie pragi, impreza integracyjna, imprezy Czeska Prago – nadciągamy! Impreza firmowa w Czechach! praga wyjazd firmowy

Praga – centrum biznesu. Kultura za rogiem!

Praskie hotele, centra kongresowe i szkoleniowe, oraz sale konferencyjne to doskonale przygotowane miejsca na obsługę każdego rodzaju klienta biznesowego. Zarówno duże korporacje, jak i mniejsze firmy mogą planować tutaj pobyt dla swoich pracowników, bowiem bez problemu znajdą tutaj odpowiednie dla siebie warunki. Przestronne sale wyposażone są w nowoczesny sprzęt audiowizualny (flipchart, rzutnik, data projektor, ekran, udźwiękowienie) co zapewnia profesjonalne przeprowadzenie szkolenia, prezentacji lub konferencji. Istnieje możliwość skorzystania z oferty lokalnej kuchni lub cateringu, co niewątpliwie oszczędza czas przeznaczony na sprawy biznesowe.

Po zakończeniu części związanej ze sprawami firmowymi, wraz miejskim przewodnikiem warto poznać największe atrakcje turystyczne Pragi. Zwiedzanie zazwyczaj rozpoczyna się na Hradczanach, by przejść kolejno przez Malą Stranę, Josefov, Stare Mesto i Vaclawskie Namesti. Podążając miejską trasą turystyczną poznajemy miejsca związane z historią stolicy, a więc praski zamek, wielowiekowe kościoły, żydowskie synagogi, ciekawe muzea, ozdobne kamienice, ukwiecone ogrody, oraz urokliwe uliczki, które wpływają na klimat miasta. Praska starówka wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO i na pewno należy do najatrakcyjniejszych miejsc pod względem turystycznym. Jeśli szukasz pomysłu na wycieczkę do Pragi, zainspiruj się programem wycieczki do Pragi! 

Stitched Panorama impreza firmowa. zwiedzanie pragi, impreza integracyjna, imprezy Czeska Prago – nadciągamy! Impreza firmowa w Czechach! wycieczki dla grup praga

Stitched Panorama

Kolejny krok?

Wyjazd na imprezę firmową! Integracjo na czeskiej ziemi – ahoj!

Kolejny wrzesień, kolejna jesień, kolejny sezon przed  nami!

Zapraszamy do zapoznania się  z promocją 2+1 oraz 3+1 !

 

Jeśli wybierzecie się z nami na jedna z wycieczek trwających dwa lub trzy dni, w dowolne miejsce w Polsce i/lub za granicą, otrzymujecie od nas integracyjny, intensywny i bogaty w atrakcje dzień w Zawoi!

Jak to działa?

Planujemy, zamawiamy wycieczkę szkolną, która odbędzie się jesienią 2016 roku i w gratisie od nas otrzymujecie wycieczkę do Zawoi.

Serce Beskidów będziecie odkrywać wraz z naszymi animatorami!

W programie:

 • przyjazd do Zawoi,
 • spotkanie z Animatorem
 • Gra Terenowa
 • ognisko z pieczeniem kiełbasek
 • olimpiada sportowa – szybciej, wyżej – razem!
 • Wyjazd do domu 😉

Integracja, dla Was  najlepsza 🙂

Zbierzcie ekipę, i ruszajcie!

Nie zapomnijcie o autokarze, to Wasz jedyny koszt!

 

Ruszaj już dziś na naszą stronę z ofertą, klikając tutaj, wyślij do nas zapytanie i… do zobaczenia!

Rok szkolny już wystartował, a Ty!? Startujesz z naszą wspólną wycieczką?!

 

W Warszawie znajduje się kilka niezwykle ważnych dla polskiej państwowości budynków. Zamek Królewski, Pałac w Wilanowie, Pałac Prezydencki, a także budynki Sejmu i Senatu to miejsca, gdzie zapadały lub zapadają najważniejsze decyzje w skali kraju. Warto poznać je nieco bliżej, by pogłębić swoją wiedzę na temat funkcjonowania państwa, a także poznać mechanizmy sprawowania władzy. (więcej…)